Favori 20 Shounen Anime Karakteri

Animelerdeki favori en iyi shounen anime karakterlerimi derledim. En iyi erkek anime karakterleri sizlerle!

1. Hanagaki Takemichi

Hanagaki Takemichi
Tokyo Revengers

Bu karakteri sevmemin nedeni, benim gibi hayatı boyunca birçok şeyden kaçmış kendini affedemediği sürekli kendisini sürekli ezdiren ve herşeye boyun eğen,sürekli özür dileyen bir karakter olması. Bir de küçükken ben de onun gibi korkusuz korkaktım (hâlâ da öyleyim:)) Tabii benden bir farkı var geçmişe gidip hatalarını telafi edebilmesidir... Eminim birçoğumuz bu şansa sahip olmak isterdi.  

2. Natsu Dragneel

Natsu Dragneel
Fairy Tail

Bu karakterin favorilerimden olmasının sebebi ise, söz konusu arkadaşlarıysa her şeyi göze alan, arkadaşlarıyla kavga etse bile onlar için gözünü karartıp, ölümü göze alacak bir karakter olması. Öfkesi ve odun davranışları olsa da yine de kendini sevdirebilen bir tip. Kendimden benzettiğim bir özelliği ise beni de çok fena yol tutuyor. :) 

3. Agatsuma Zenitsu

Agatsuma Zenitsu
Kimetsu No Yaiba

Bu karakter normalde çıt sesinden korkan, herşeye ağlayan bir karakter olmasına rağmen, korkudan bayılınca başka kişiliğe geçen tek kılıç stili yapabildiği halde uykudayken efsane savaşan ve hisleri kuvvetli bir karakter. Sevmemin neden korkak ama sevdiği kişi için güç gösterisi yapan bir karakter.

4. İnosuke Hashibira

İnosuke Hashibira
Kimetsu No Yaiba

Biraz tahtası eksik olsa da komik, güçlü ve azimli bir karakter güzel yüzüne rağmen yüzünü gizleyen ve kendini domuz gibi hisseden bir karakter. Sevme nedenim ise tepkileri aşırı komik ve kızdığında tam bir şebek bir hale gelmesi ve kimseyi dinlemeyip kendi bildiği gibi davranması.

5. Uzumaki Naruto

Uzumaki Naruto
Naruto Shippuuden

Bu karakterimiz eğlenmeyi seven komik ve biraz tembel olsa da, kimse tarafından kabul edilmemiş herkesin uzak durduğu ailelerin çocuklarıyla arkadaş olmalarına bile izin verilmeyen bir çocuk ama herşeye rağmen kimse onu önemsemediği halde gücünü köyünü ve yeni edindiği arkadaşlarını korumaya adayan bir karakter. Bu karakterde kendimde olan birçok özellik var beni gibi tembel ve küçükken arkadaşı olmayan bir karakter olması ve benim gibi platonik aşk muzdaripi olması :) .

6. Jin Mori

Jin Mori
The God Of High School

Bu animenin openingini daha önce paylaşmıştım. Şimdi de favori shounen karakterlerimden biri olarak ta paylaşmak istedim. Bu karakteri sevmemin sebebi ise yaşadığı sıkıntılara rağmen çocuk ruhluluğunu kaybetmemesi, centilmen bir şekilde dövüşüp arkadaş edinmeye çalışıp onlara sonuna kadar sahip çıkıp korumasıdır.

7. Hyoudou İssei (Oppai Dragon)

Hyoudou İssei (Oppai Dragon)
High School DxD

Kendisi izlediğim ilk Ecchi animedir ve bu karakter yüzünden izlemeye başladım. Komik arada şapşallıklar yapsa da, gücünü oppai sevdasından alan ve oppailer uğruna yapamayacağı şey olmayan kendi haremini kurmanın hayali ile yaşayan fakat farkında olmadan kendi haremini kuran bir karakter. Parantez içindeki lakabı almasının sebebi ise 'Oppai Dragon' daha öncede dediğim gibi oppai sevdası yüzünden.

8. Han Daewi

Han Daewi
The God Of High School

Bu anime izlediğim ilk kore animesi ama japonca konuşuyorlar. Bu karakteri aşırı havalı buluyorum. Soğuk ve sakin göründüğü halde aslında öyle olmayan öfkelenince içinden bir canavar çıkan ve bu yarışmaya da arkadaşını kurtarma amacıyla gelen bir karakter. Bazen sinirlerimi zıplattığı oldu ama sonra hikâyesini dinlediğimde üzüldüğüm ve herşeye rekabet halinde olduğu arkadaşlarına yardım etmekten çekinmeyen bir karakter.  

9. İtsuka Shido

İtsuka Shido
Date A Live

Bu anime harem animesi olsa da kızlara karşı asla art niyeti olmayan kızlar yanlış anlayacağı için endişelenen bir karakter. Konu korumak ise hiç bir şey düşünmeden koruyan onlara koşulsuz şartsız destek olan ve utangaç bir karakter olduğu için kendisini çok beğeniyorum.

10. Glen Radars

Glen Radars
Rokudenashi Majutsu Koushi To Akashic Records

2. Sezonu olsun çok isterdim fakat maalesef olmadı. Tembel hayatında kimseyle uğraşmaya mecali olmayan fakat iç dünyasında yaşadığı kötü durumlar yüzünden kendini izole etmek zorunda kalan bir karakter. Güçsüz, beceriksiz ve âciz gibi görünse de aslında göründüğü gibi olmayan, kendisini yanlış ifade etse de öğrencilerine karşı son derece iyi bir yoldaş ve iyi bir destek olan karakter.

11. Enmadou Rokuro

Enmadou Rokuro
Sousei No Onmyouji

Bu karakterimiz yaşadığı bir durum yüzünden gerçek görevini bırakıp sıradan bir insan gibi yaşamaya çalışırken,kaderinden kaçamaz ve bu göreve devam etmeye mecbur kalır. Gerçek aşkıyla ile de böyle karşılaşır. Bu karakter aksi biri gibi davransa da merhametli ve ara sıra şapşal halleri sevilmeyecek gibi değil. Bu karakteri belki çoğunuz hatırlamasa da bir gün izlemenizi fikrinizi beyan etmenizi isterim. :)

12. Matsuno Chifuyu

Matsuno Chifuyu
Tokyo Revengers

Zamanında atarlı davransa da değer verdiği kişiler söz konusu olunca kin gütmeyen onlara karşı çıkamayan ve onlara koşulsuz güvenen onlar için gözünü kırpmadan canını teslim edecek bir karakter. Onu sevmemin sebeplerinden biri de olgun davranmaya çalışsa da çocuk ruhlu davranışı bırakamamasıdır.

13. Ryuguji Ken (Draken)

Ryuguji Ken (Draken)
Tokyo Revengers

Her zaman 10 kişiyi tek başına devirecek güce sahip ve sürekli öfkeli görünse de ekibin kalbi ve merhamet abidesi bir karakter. Aile yaşantısı pek hoş olmasa da sevdikleri için bütün yüreğiyle savaşan öfkesini bastırmayı bilip haksızsa özür dilemesini bilen bir karakter onu bende özel yapan da bu davranışı zaten. :)

14. Sano Manjiro (Mikey)

Sano Manjiro (Mikey)
Tokyo Revengers

Tokyo Manji çetesinin lideri acımasız olsa da çocuk ruhlu zayıf insanları incitmeyen arkadaşlarına önem veren, yaşadığı kayıplar yüzünden keyfi kaçık olsa da, gülümsemeyi asla bırakmayan ama karanlık içgüdüsü açılırsa da düşmanının vay haline dedirten tekmeleriyle kendisini seviyorum ben.

15. Meliodas

Meliodas
Nanatsu no Taizai

İblisler içinde en merhametli, en güçlü aynı zamanda da sevdiği kadına karşı aşırı sapık bir karakter. İblis gücü uyandığı zaman düşmanlarının korkulu rüyası olan bu karakterimiz, Aynı zamanda insanları kendi klanından korumak için elinden geleni yapan bir karakter.

16. Kamado Tanjiro

Kamado Tanjiro
Kimetsu No Yaiba

Ailesi ile dağ evinde yaşayan bu karakterimiz bir gün odun toplama dönüşü ailesinin katledildiğini görür, kardeşlerden biri hayattadır ve o da iblise dönüşür. Bu karakterimiz kardeşini insan yapmaya ve yeni bir hayat kurmak için iblis avcısı olur. Sürekli antrenmanlar ve çabaları ile güçlü olmak için fazla çabalayan ve yorgun olsa bile görevini asla bırakmayan yeni arkadaşlar edinen bu karakterimiz herşeye rağmen saf kalbini asla bozmaz. Pes etmeyen ruhu ve yardımseverliği onu sevmemi sağlayan şeylerden birkaçı.

17. Bell Cranel

Bell Cranel
Dungeon Ni Deai Wo Motomeru

Saf ve o kadar da utangaç olan bu karakterimiz güçlenmek için elinden geleni yapan ve güçlü ruhunu ortaya koyan bir karakter. O kadar ki yaşadığı şeylere rağmen arkadaşlarına koşulsuz güvenen ve onlar için elinden gelenin en iyisini yapan yine koşulsuz seven bir karakter.

18. Ayanokouji Kiyotaka

Ayanokouji Kiyotaka
Classroom Of The Elite

Elit okulda sessiz kendi haline olmak ve belaya bulaşmak istemeyen biri olsa da okulda bir şekilde dikkatleri üzerine çeken zeki aynı zamanda umursamaz bir karakter. En sevdiğim özelliği ise her zaman ifadesiz olan bakışları ve farkında olmadan insanlara yardımcı olması.

19. Kazuto Kirigaya

Kazuto Kirigaya
Sword Art Online

Oyun dünyasında ve gerçek hayatta bu kadar sevilmesinin nedeni arkadaşlarına sadık ve onu korumak için elinden gelenin fazlasını ortaya koyan bir karakter olması. Konu sevdiği kadın olunca her şeyi göze alıp öleceğini bile asla ama asla vazgeçmemesi ve ona geri dönmesi.

20. Naofumi İwatani

Naofumi İwatani
Tate No Yuusha Nariagari

İlk başlarda kalkan olduğu için ve eskiden ekibinden olan birinden iftiraya uğradığı için dışlanan bu karakterimiz, yaptıklarıyla ve ekibine duyduğu güvenle daha güçlü ve lider ruhlu bir karakterdir. Onu bu kadar farklı yapanda ona yapılanlara rağmen kendi içinde affetmese de dışlandığı dünyayı kurtarmak için bütün ruhunu ortaya koyması ve ekibinin ona sonsuz inançla güvenmesi.