En İyi 20 Anime Waifusu!

Sizlere Animelerdeki en iyi waifuları yani En İyi 20 Anime waifusunu hazırladık! Birbirinden güzel ve tatlı bu anime waifuları arasında sizin waifunuz da var mı? İşte Top 20 Anime Waifu'su listemiz.

1. Megumin

Megumin

Yaş: 14

Anime: KonoSuba

Megumin, Kızıl Şeytan Klanının Baş Büyücüsüdür ve Kazuma'nın partisine katılan ilk kişidir. KonoSuba dizisinin ana karakterlerinden biridir.

Megumin, eski tarzda Japon lehçesiyle konuşan bir kızdır. Zaman zaman çok heyecanlı ve canlı bir kişiliktir. Kendisi çok zekidir, ancak özellikle Patlama büyüsünü kullanacağı zaman zekiliği fanteziye döner. Patlamayı günde bir kez kullanabildiği sürece, büyüsünü boş ovalarda veya terk edilmiş kalelerde dağa taşa kullanmak onun için bir zevktir!

Gençken, yaşlı bir kadın onu Patlama büyüsü ile kurtardıktan sonra Patlama büyücüsü olmaya karar verdi ve öğrendikten sonra "her gün bir kez Patlama yapması veya ölmesi gerektiğini" hayat mottosu edindi.

Axel Kasabasına gittikten sonra çılgın bir Patlama fanatiği olarak hızla ün kazandı, bu nedenle diğer insanlar Kazuma ve Aqua ile tanışmadan önce onu takımlarına almadılar.


2. Rem

Rem

Yaş: 18

Boy: 1.54

Anime: Re:Zero

Rem, Roswaal L Mathers için çalışan ikiz hizmetçilerden biridir.

Rem, genel olarak kibar bir şekilde konuşur ve bazen düşünmeden hareket eder. Kendisi, geçmişteki bir olay nedeniyle kız kardeşine karşı suçluluk duyuyor. Kız kardeşine duyduğu saygı ve suçluluk duygusundan dolayı kendini aşağılık birisi görürdü fakat Subaru onu kurtardıktan sonra ona derinden aşık olur ve onun en sadık takipçilerinden biri olur. Rem, Subaru kendisini reddetse bile, ne olursa olsun ona sadık kalacaktır.


3. Yuuki Asuna

Yuuki Asuna

Yaş: 18

Boy: 168

Kilo: 55

Ölçüleri: 82-60-83

Anime: SAO

Asuna, Sword Art Online serisinin ana kahramanlarındandır. Asuna, 'Knights of the Blood' (KoB) loncasının alt liderdi ve Sword Art Online'da mahsur kalan 10.000 oyuncudan biriydi. Oyundaki becerileri ona 'Flaş' takma adını kazandırmıştı. 

Asuna, nazik ve yardımsever bir genç kadındır. Asuna, biraz gururlu ve nazik kişiliğine rağmen, ona meydan okuyan veya yemek pişirme gibi yetenekleriyle dalga geçen kişilere dayak atmaktan da hiç çekinmez. Kendi başına hareket etmekten korkmaz ve zaman zaman meseleleri kendi halleder.

Önerilen: 10 Trap Anime Karakteri!

4. Makise Kurisu

Makise Kurisu

Yaş: 18

Boy: 1.60

Kilo: 45

Ölçüleri: 79-56-83

Anime: Steins;Gate

Kurisu Makise, on yedi yaşında üniversiteden mezun olmuş dahi bir kızdır. Beynin hafıza tutma sistemi üzerine yaptığı araştırmalar bilim camiasından büyük beğeni toplayan Kurisu Makise daha sonra Rintarou Okabe karşılaıp, Future Gadget Lab'a katılır.

Anime boyunca Kurisu, insanların önünde gergin davransa bile, genellikle sakin, mantıklı ve olgun bir tavır sergiliyor. Rintarou Okabe ve Itaru Hashida tarafından defalarca ona tsundere dendi ancak biri ona böyle seslendiğinde kendisi bayağı bir sinirleniyor.


5. Holo

Holo

Anime: Spice and Wolf

Holo bir tanrıçadır ve  "Spice & Wolf" un baş kahramanıdır. Pasloe kasabasının tanrıçasıydı ve köylüler için bol bir hasat ve bereket sağladı. Köylüler zamanla daha fazla kendine güvenmeye başladıkça, Holo ihmal edildi ve kendini gereksiz hissetti, Lawrence adlı gezgin tüccarla kasabadan ayrılır ve evine doğru bir yolculuğa başlar.


6. Aqua

Aqua

Ölçüleri: 83-56-83

Yaş: 1200

Anime: KonoSuba

Aqua, KonoSuba serisinin ana karakterlerinden biridir. Tanrıça görevinde iken insanları öbür dünyaya yönlendiren bir su tanrıçasıydı.

Aqua, o kadar olağanüstü güzel bir tanrı olarak bilinir ki, Kazuma güzelliğinin "televizyonda gösterilen idollerin ötesinde" ve "insanları geride bıraktığını" özellikle belirtir.

Aqua'nın Geniş göğüsleri, uzun bacakları ile ince bir figürü var. 

Aqua'nın ilginç ama sıkıntılı bir kişiliği vardır. Neşeli ve kaygısızdır, ancak düşünmeden hareket eder. Aqua ile alay etmek ya da onu övgülerle cezbetmek de çok kolaydır. Aqua, bir tanrıça olduğu için övgülere ve minnetlere karşı dayanıklılığı azdır.

Önerilen: Seslendirenleri (Seiyuusu) Kadın Olan 10 Anime Erkeği!

7. Emilia

Emilia

Boy: 1.64

Anime: Re:Zero

Emilia, bir Yarı Elf ve Lugnica'nın 42. Kralı olmaya aday birisidir.

Emilia iyi huyludur ve başkalarıyla ilgilenmeyi sever. Görünüşü Kıskançlığın Cadısı'na benzediği için, diğerleri ona hep önyargıyla yaklaştı. Bazen bir çocuk gibi davranıyor ve ormanda diğer elflerle birlikte yaşadığı için dünyayla pek ilgilenmiyor, buna rağmen yine de kral olmak için çok çalışıyor.


8. 2B

2B

Boy: 1.68

Kilo: 148

Ölçüleri: 84-56-88

Kaynak: NieR: Automata

Tam adı YoRHa No. 2 Tip B olsa da daha çok 2B olarak anılır, Route A'nın kahramanı olarak hizmet eder. O, hayatta kalan insanlar adına gezegeni istila eden makine yaşam formlarıyla savaşmak için yaratılmış bir YoRHa androididir.

2B, sessiz bir kişiliktir. Bir savaş androidi olarak, anlamsız konularda boş konuşmayı pek sevmez ve genellikle başkalarına karşı da suskundur. Ayrıca emir komuta zincirine büyük saygı duyuyor ve partnerinin aksine emirleri nadiren sorguluyor. Bununla birlikte, 2B zaman zaman çok zeki ve hatta bazen de ateşli bir hatun olabilir.


9. Zero Two

Zero Two

Yaş: 16

Boy: 1.70

Anime: Darling in the FranXX

O bir insan-klaxo sapien melezi ve APE Özel Kuvvetlerinin bir üyesidir. Ön saflarda savaşıyor ve "002" kod adlı seçkin bir Parazit olan ve "Ortak Katili" olarak da bilinen Zero Two, boynuzları ve Klaxosaur kanı nedeniyle yalnızlığı her zaman kabul etmişti belkide mecbur edilmişti. 

İnsan hayatına veya kendi hayatına hiç önem vermemesine ve tek başına savaşmaya alışkın olmasına rağmen, Hiro'ya ilgi duydu ve ona kendisine pilotluk yapma fırsatı sunarak onu yeni ortağı ve sevgilisi yaptı. Hiro, onunla üç defadan fazla binmeyi başardıktan sonra, ikili 13. Plantation'ın en yeni üyeleri oldu ve güçlü FRANXX Strelizia'ya pilotluk yaptı.

 Zero Two zamanla Hiro'ya karşı romantik duygular beslemeye başladı.

Önerilen: Bazı Animeler Hakkında 10 İlginç Bilgi!

10. Tohru

Tohru

Anime: Miss Kobayashi's Dragon Maid

Tohru, insana dönüşme yeteneğine sahip dişi bir ejderhadır. Kobayashi onu kurtardıktan sonra ona aşık olur ve onun için hizmetçi olarak çalışmaya karar verir. Ölüm İmparatoru'nun kızıdır.

Bir Kaos Ejderhası olarak Tohru, insanlardan nefret etmek için yetiştirildi ve akılında yıkımdan başka hiçbir şey olmayan şiddetli ve tehlikeli bir ejderha olması gerekiyordu, ancak Kobayashi ile tanıştığı zaman bunların hepsi değişti. Şimdi ise tanıştığı her insana karşı neşeli ve nazik. 


11. Tsuyu Asui

Tsuyu Asui

Yaş: 15

Boy: 1.50

Yağmurlu Sezon Kahramanı olarak da bilinen Tsuyu: Froppy, UA Lisesi'nde 1-A Sınıfı öğrencisi ve Pro Kahraman olmak için eğitim alıyor.

Tsuyu, her zaman doğrudan başkaları hakkında ne düşündüğünden konuşan, açık sözlü ve rahat bir bireydir. Tsuyu, "Tsu" olarak anılmayı tercih eder, ancak yalnızca arkadaş olarak gördüğü kişiler tarafından tabii.


12. Shinobu Oshino

Shinobu Oshino

Anime: Monogatari Serileri

Shinobu, Eikou Cram Okulu'nun harabelerinde Meme Oshino'nun arkadaşı olarak yaşayan gizemli bir vampir kızdır.


13. Dustiness Ford Lalatina

Dustiness Ford Lalatina

Yaş: 19

Anime: KonoSuba

Dustiness Ford Lalatina veya diğer adıyla Darkness. KonoSuba serisinin üç kadın kahramanından biridir. Kazuma'nın partisine erkenden katılan mazoşist eğilimleri olan bir haçlı askeridir.

Bir haçlı olarak Darkness başta gurur ve asalet havası sunarak başkalarını koruma görevinde çok kararlıdır ve hayat mottosudur. Çok ciddi bir ses tonuyla konuşuyor ve çoğu zaman çok olgun bir tavır da sergiliyor.


14. Ochaco Uraraka

Ochaco Uraraka

Yaş: 16

Boy: 1.56

Uravity olarak da bildiğimiz Ochaco Uraraka, UA Lisesi'nde 1-A Sınıfı öğrencisi ve Pro Kahraman olmak için eğitim görüyor. My Hero Academia'nın ana kahramanlarından biridir.

Ochaco, ince ama kıvrımlı bir vücudu olan kısa bir kızdır. Diğer öğrenciler, Ochaco'yu sınıfının "en rahat kızı" olarak çağırırlar, zaman zaman çok neşeli ve biraz da havalı biri kendisi.

Önerilen: Animelerin Efsaneleşmiş 10 Yandere Karakteri!

15. Kanna Kamui

Kanna Kamui

Anime: Miss Kobayashi's Dragon Maid

Tohru'nun dünyasından sürgün edilen ve sonunda Kobayashi ile birlikte yaşamaya başlayan ejderha aleminden arkadaşı. Ejderha standartlarına göre çok genç, bir ilkokul kızı gibidir. Başta, Kobayashi'nin Tohru'yu orada kalması için baştan çıkardığını ve onun orijinal dünyalarına dönmesini istediğini sanar. Daha sonra o da Kobayashi'ye bağlanarak onu bir anne gibi görmeye başlar.


16. Rin Tohsaka

Rin Tohsaka

Boy: 1.59

Kilo: 47

Ölçüleri: 77-57-80

Anime: Fate/Stay Night

Rin örnek bir öğrenci ve Shirou'nun okulunun idolüdür. Okulundaki diğer öğrencilerle de neredeyse hiç konuşmuyor.

Rin, gelenek uğruna katlandığı fedakarlıklara içerlese de son derece rekabetçi ve kendini yetenekli bir büyücü olarak kanıtlamaya heveslidir.


17. Artoria Pendragon

Artoria Pendragon

Boy: 1.54

Kilo: 42

Ölçüleri: 73-53-76

Anime: Fate/Stay Night

Saber'in Gerçek Adı Artoria Pendragon'dur. İngiltere'nin efsanevi kralı. Şövalyelerin Kralı olarak da bilinir.

Artoria bir çocukluk adıdır ve kral olarak yetiştirildikten sonra Kral Arthur olarak anılmaya başlanmıştır. Şövalyeliğin güzelliğini kaybettiği bir çağda, elinde kutsal bir kılıçla, Britanya'ya kısa bir süre barış ve son refah getirdi.

Önerilen: Komedi Animelerinin Aşırı Güçlü 10 Karakteri!

18. Hitagi Senjougahara

Hitagi Senjougahara

Boy: 1.65

Kilo: 45

Anime: Monogatari Serileri

Bakemonogatari'nin ana kadın karakteri olan Hitagi, "tedavisi olmayan bir hastalığı" olan zayıf görünümlü bir kızdır. Koyomi ile aynı sınıftadır. Kendisine tsundere der ve her zaman kötü niyetli bir üslupla konuşur.


19. Hachikuji Mayoi

Hachikuji Mayoi

Boy: 1.44

Anime: Monogatari Serileri

Mayoi, beşinci sınıf bir ilkokul kızıdır. her zaman büyük bir sırt çantası taşır ve kafasına saç bandı takıyor ve saçlarını ise at kuyruğu yapar.

Mayoi, yaşına uygun olarak neşeli, enerjik ve meraklıdır. Pek çok yazım hatası yapıyor ve Koyomi'nin soyadını yanlış telaffuz etme alışkanlığı vardır.

Önerilen: Hangi Dr.Stone Karakterisin? Kişilik Testi!

20. Mai Sakurajima

Mai Sakurajima

Yaş: 18

Boy: 1.62

Anime: Seishun Buta Yarō wa Bunny Girl Senpai no Yume o Minai

Mai Sakurajima, Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai serisinin ana kadın kahramanıdır. Sakuta Azusagawa ile aynı okul olan Minegahara Lisesi'nde okuyor ve 3. sınıf öğrencisi.

Ayrıca, Mai kibar ama ciddi bir kişidir.


21. Bonus 1: Hestia

Bonus 1: Hestia

Boy: 1.40

Anime: DanMachi

Hestia, görünüşü küçük bir kız ile genç bir kız arasında olan güzel, minyon bir kadındır.

Sıklıkla çıplak ayaklıdır, ara sıra bir çift beyaz parmak arası terlik giyer.

Hestia kendi ailesini yaratmakta birçok kez başarısız oldu. 50. kez denemesine rağmen ailesine kimse katılmadıktan sonra Bell Cranel'i fark etti ve onu gizlice takip etmeye karar verdi. Hestia, Bell'in bir aileye girmeye çalıştığını, ancak birçok kez reddedildiğini ve onunla aynı kaderi paylaştığını fark etti. Hestia daha sonra onu işe alma şansını yakaladı ve Bell bunu memnuniyetle kabul etti; ailesinin ilk üyesi oldu.


22. Bonus 2: Nezuko Kamado

Bonus 2: Nezuko Kamado

Yaş: 14

Boy: 1.53

Kilo: 45

Nezuko, Tanjiro'nun küçük kız kardeşidir. Muzan Kibutsuji tarafından iblise dönüştürüldü. Onu tekrar insana dönüştürmeye çalışan kardeşi ile birlikte seyahat eder.

Nezuko'nun bir insan olarak orijinal kişiliği, kendisinden önce başkalarını ağabeyi Tanjiro'ya çok benzeyen nazik ve şefkatli bir kızdı. Küçük kardeşlerine karşı sorumlu bir ablaydı.


Testi Çöz!

Hangi Jujutsu Kaisen Karakterisin? Kişilik Testi!