Goblin Slayer İnceleme ve Eleştiri

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Goblin Slayer İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Goblin Slayer Animesi Tanıtımı!

Goblin Slayer İnceleme ve Eleştiri

Anime orta çağ zamanlarında sayabileceğiniz hemen her türlü efsanevi canavarın buluğu bir evrende geçiyor. 

bu evden goblin slayer adında şövalye'nin tek amacı sadece goblin avlamaktır, nedeni ise daha 10 yaşındayken annesi ve babası ölmüş ve ablası ile beraber mutlu bir şekilde yaşayan slayer’ın yaşadığı köyü o evrendeki en aşağılık ve kurnaz canlıları olan goblilerce istila edilir.

Bu istila sırasında slayer’ın ablası onu korumak adında evin bodrumuna saklar ve goblinler evi basar, ardında slayer’ın ablasına tecavüze ederler, tecavüzden sonra ablasını öldürürler. 

Slayer ise bunu intikamını almak için dünya üzerindeki bütün goblinlerin gözünün yaşına bakmadan her birini tek tek avlar.


Goblin Slayer

Tek amacı dünya üzerindeki en aşağılık varlıklar olan goblinleri yok etmektir, nedeni ise daha çocukken goblinler köyüne saldırır annesi ve babası daha önceden ölmüştür, sadece ablası ve çocukluk arkadaşı ile yaşamaktadır, saldırının olduğu gün bu aşağılık goblinler avcımızın ablasına tecavüz edip öldümüştür. 

Ve slayer ablasını korumak için hiçbir şey yapmadığından dolayı kendisi sadece goblin öldürmeye adar, ejderha yada başka bir varlık değil, sadece o aşağılık goblin ve katilimiz bir goblinden ders alarak onlar gibi düşünür, ne yapacaklarını önceden kestirilebilir.

Kendisi yalnız kurttur

Önerilen: Doctor Elise Benzeri 10 Webtoon/Manga Önerisi!


Priestess

(Onna Shinkan)

Rahibemiz goblin katili ile tanıştıktan sonra onun yanına gönüllü olarak savaşmaya başlar, ona sonuna kadar güvenir.


Cowgirl

(Ushikai Musume)

Goblin katilimizin çocukluk arkadaşıdır ve saldırı olduğu gün onunda annesi ve babası öldürülmüştür ve amcası ile yaşamaktadır.

Bir gün amcası ile köye gitmek ister ve çocukluk arkadaşı olan katilimiz ile karşılaşır amcasına onu gördüğünü anlatır, amcası heyecanla hemen buraya gelsin bizde kalsın der ve buna çok sevinen kızımız ona heyecan dolu bir şekilde haber verir ve katilimiz evinde kalmaya başlar ama kendisine bir baraka da kalır.

Ve katilimiz her köye gittiğinden gün her zaman onu bekler çünkü biliyordur ki katilimiz goblin öldürmeye gidip kendini tehlikeye atıyor dur. 

Katilimizin artık evi olmadığından onunla ve amcası ile yaşamaktadır, onunla kalmak için her ay öldürdüğü goblin paraları ile düzenli olarak kirasını öder.


High Elf Archer

(Yousei Yunde)

Normal elfler arasında standardın çok üstünde bir güzelliğe sahiptir,  

bazı durumlarda erkeklerin hemen dikkatini çektiği gösteriliyor. 

Hassas olduğu küçük bir büstü vardır ve bu ne demek bende anladım anime’de böyle bir bilgi yoktu wikipedia’dan baktım bir şeyi kaçırmamak için.

“Kendisi animelerde olmazsa olmaz olan tsundere karakterimizdir”

Goblin Slayer’a kendi dilinde aynı anlama gelen Orcbolg der.

Önerilen: Hotarubi no Mori E Anime Filmi İncelemesi Önerisi

Dwarf Shaman

(Kouhito Doushi)

Kendisi bir adı üstünde bir şamandır, alkole bayılır özellikle şaraba.

Kendisinin ırkı normalde elfler ile düşmandırlar ama bu 2 savaşçı ortak bir amaç uğruna birlikte çalışmaktadırlar, o amaç ise paradır arada sırada kavga ederler ama bu kavgaları büyütülecek kavgalar değildir.

Kendisi Goblin Slayer’a sakal kesen diye hitap eder


Lizard Priest

(Tokage Souryo)

Yeşil tenli ve boynuzlu bir kertenkeledir. 

Korkutucu derecede büyük olup arada sırada arkadaşları arasında bir korkutucu birisi olarak ama aslında pamuk gibi birisidir goblin katiline yardım etmesinin sebebi ise goblin katili sayesinde süt ve süt ürünlerini tadına bakmıştır ilk defa ve çok sevmiştir peynir ve dondurma gibi yiyecek ve içecekler için yardım eder ama bu demek değil ki süt ve süt ürünleri olmaz ise yardım etmez arkadaş oldukları için yardım eder 

“Kendisi goblin katiline saygısından bay goblin katili diye hitap eder.”


Guild Girl

(Uketsuke-jou)

Kendisi goblin slayer’a fazlasıyla hayrandır hatta aşıktır, anime deki rolü ise adı üstünde görev vermektir.

Dizi Hakkındaki Görüşüm

“Bu anime gerçekten muazzamdı, 2.sezonunu kesinlikle bekliyorum herkesin tatması gereken muazzam bir deneyimdir, anime üzerinde fazla konuşmaya gerek yok bence, bir adam ailesinin intikamı için dünya üzerindeki goblinleri katletmek ister :D çok zevk alacağınız bir yapımdır.”

8/10


OKUMAYA DEVAM ET

Tate No Yuusha No Nariagari İnceleme ve Eleştiri