Another Tanıtımı

Korkuyu iliklerinize kadar hissedeceğiniz , kendinizi bir gizem denizinin içinde bulacağınız harika bir animeye ne dersiniz ? Bu yazımızda sizlere Another animesini anlatıyorum.

Another Tanıtımı

Genel Bakış Ve Konusu :


1972'de Yomiya Ortaokulu'nda 3-3 sınıfında okuyan ''Yomiyama Misaki''  derslerinde ve spor alanında başarılı olan sınıfı tarafından çok sevilen,saygılı bir öğrencidir ancak dönemin ortasında beklenmedik bir şekilde ölür. Sınıfında oldukça popüler olan Misaki'nin ölümünü arkadaşları ve öğretmenleri bir türlü kabullenemez. İçlerinden biri Misaki'nin sırasını göstererek ''O ölmedi burada yaşıyor,'' der. Diğer öğrenciler de üzüntülerinden dolayı ona inanırlar ve 3-3 sınıfında küçük bir oyun başlamış olur. Bu yüzden sınıfta o ölmemiş gibi davranırlar. Onun için sınıfta bir sıra ayırırlar. Mezuniyet töreninde bile ona bir yer ayırmışlardır. Hep beraber bir mezuniyet fotoğrafı çektirirler. Fotoğrafa baktıklarında ise dehşete düşerler. Ölen sınıf arkadaşları Misaki de fotoğrafta çıkmıştır. Bu fotoğraf çekildikten sonra 3-3 sınıfındaki öğrencilerin kaderi büyük bir şekilde değişmiştir.

OtPrCw

1998 yılında Sakakibara Koichi Tokyo'dan Yomiyama'ya taşınmıştır. Buradaki Yomiyama Kuzey Devlet Ortaokulu'na başlamıştır. Sağlık sorunlarından dolayı okula bir iki hafta kadar geç başlamıştır. Okula gitmeden önce hastahanede gözbandı olan esrarengiz bir kız görmüştür. Okula başladığı zaman bu kızla aynı sınıfta olduğunu fark eder ama sınıftaki herkes kız yokmuş gibi davranır. Sınıf arkadaşları Koichi'ye öyle bir kız olmadığını söyler. Koichi ısrarla kızla konuşmaya çalışır. Sınıf arkadaşları ise bunu kesinlikle yapmamasını söyler fakat Koichi o kızla konuşmaya devam eder. Kızın adı Mei Misaki'dir. Koichi'nin Misaki ile konuşmaya çalışmasından birkaç gün sonra sınıftakiler esrarengiz bir şekilde ölmeye başlar. Herkes bunun suçlusunun Koichi olduğunu düşünür. Sınıftakiler Koichi sınıfta yokmuş gibi davranmaya başlar. Koichi'nin kafası çok karışıktır. Sınıftakilerin ona olan davranışları,Misaki'nin gerçek olup olmaması hiçbir şey hakkında fikri yoktur. Anime neler olduğunu çözmeye çalışan Koichi'nin maceralarını konu alır.

12 bölümü ve 2 OVA bölümü vardır. OVA bölümlerinde Misaki'nin hayatı detaylı işlenir.

Xr7DjI


Benim Düşüncelerim :  


Animenin içinde psikolojik olaylar çok derin işlenmiştir. Çok uzun bir anime değil bu yüzden rahatça izlenebilir. Bulmacalar ve sürprizlerle doludur. Anime biraz yavaş ilerliyor. En güzel bölümler 8.bölümden sonraki bölümler. Animenin içinde bol bol '' Ben olsam ne yapardım ? '' sorusunu kendinize soracaksınız.

5DUgxg

Mei Misaki karakteri sessiz, asosyal, toplum tarafından yok sayılan, sol gözünde bant olan gizemli bir kızdır. Oldukça şirin bir görünteye ve kıvrak bir zekaya sahiptir fakat bazı yerlerde sizi sinir edebilir. Hatasız kul olmaz değil mi? Olsun o kadarcık.

nz0Hbw

Akazawa Izumi sınıf görevlisidir ve tiyatro kulübündedir. Kendisi tam olarak bir tsundere. Ne kadar güçlü durmaya çalışsa da duygularını asla saklayamıyor. Oldukça zeki bir kız ve aşırı kıskanç. Sevimli gözükmese de güzel bir kız. Bence Koichi'den hoşlanıyor. Kendisine aşık olan erkekleri pek umursamıyor.

3Ft9IV

Mochizuki Yuuya resim çizmeyi çok seven, sessiz-sakin, kimseye zararı olmayan bir çocuktur. Çok korkaktır. Özellikle ölmekten çok korkar. Saftır ve çok iyi kalplidir ayrıca zekidir. Çok sevimli bir görüntüsü vardır. 

a1r4VG


Son olarak ana karakterlerimizden Sakakibara Koichi'yi incelemek istiyorum.


Çok zekidir fakat bazen gerçekten saçmalayabiliyor. Yaşadığı olayları çözmeye çalışıyor, kendini birdenbire karmakarışık bir olayın içinde buluyor ve bunun için çok suçluluk duygusu duyuyor. Herkesin onu görmezden gelmesine katlanamıyor çünkü kendisi oldukça sosyal bir çocuk. Fakat zamanla alışıyor.

Bence Koichi Misaki'ye karşı boş değil. Hem yakışıklı hem tatlı bir karakter. En sevdiğim karakterler arasında kendisi. Misaki ile çok yakıştırıyorum ben.

yr2IbU

Benim çok severek izlediğim bir animeydi. Korku, gerilim ve gizemi seven kişilerin bayılacağına eminim. Umarım severek izlersiniz.     

96Pcep