One Piece Tanıtımı

Aksiyon , komedi , macera ve gizem hepsi bu hikayenin içinde var. İzlemekten çok keyif alacağınız bir animeye ne dersiniz? Bu yazımda sizlere One Piece'i tanıtıyorum.

One Piece Tanıtımı

Genel Bakış ve Konusu:


Hikayemizde Korsanlar Kral'ı Gold Roger tüm denizlere hâkim olur. Yegane hazine 'One Piece'i ele geçirir. Denizciler tarafından yakalanır. Korsanların devrini bitirmek için idam kararı verilir. İdam günü gelir meydanda çok büyük bir kalabalık vardır. İnsanlar'dan biri,

-Hey Korsanlar Kralı! Hazinenle ne yaptın? Grand Line'da bir yerde, değil mi? Ona sahipsin, değil mi? Dünyadaki en büyük hazineye tek özel hazinen 'One Piece'! 

Korsan Kralı Gold Roger'ın ağzından çıkan sözler,

-hazinemi eğer istiyorsanız almanıza izin vereceğim. Arayın! Hepsini o yerde bıraktım! Bu sözler büyük Korsanlar Çağını Başlatır. Dünya büyük bir kaosa sürüklenir.

Ana kahramanımız yıllar boyunca dedesi tarafından büyütülür. Dedesi bir denizci genaralidir. Hayali yüzünden dedesiyle sık sık karşı karşıya gelmiştir ve dayak yemiştir.

Luffy'nin hayali Korsanlar Kralı olmaktır. Bu uğurda ölüm varsa bile umurunda değildir. Hayallerini gerçekleştirmek için gayret göstermektedir.

Dünya üzerinde şeytan meyveleri mevcuttur. Bu meyveyi yiyenler doğaüstü güçler kazanır fakat her şeyin bir bedeli olduğu gibi bununda bir bedeli vardır. Meyveyi yiyenler denizde yüzemezler. Ana kahramanımız Monkey D. Luffy bir şeytan meyvesi (Akuma No Mi) yemiştir. Bu meyve ona lastik adam olma güçleri bahşeder. Meyvenin güçlerini kullanabilmek için uzun bir zaman eğitim yapar. Eğitim uzun bir zaman alır.

Luffy herşeye küçük bir tekneyle başlar. Denizde kendi nakamalarını (arkadaş,yoldaş) toplayacaktır. Yoldaşları onun için çok değerlidir onlar için dünyayı bile çekinmeden karşısına alır. Okurken hem güleceksiniz hem ağlayacaksınız.

Bu hikaye Korsanlar Kralı olma yolunda ilerleyen Monkey D. Luffy'nin hikayesidir.


Benim Düşüncelerim:


Animenin en sevdiğim tarafı gizem. Bu konu çok iyi işlenmiş. Hikayede çok eğleniyorsunuz ama çok az da olsa sıkıcı kısımları da var.

Ana karakterimiz

KbqW6K

Monkey D. Luffy Korsanlar Kralı olma yolunda ölümü bile umursamayan bir karakterdir. İştahı da oldukça büyüktür.


Gemimizin savaşçısı:

aSUOqu

Roronoa Zoro Hayali dünya'daki en iyi kılıç ustası olmak. Genel olarak ciddi bir karakterdir.

ASDFASDF


Gemimizin rotacısı:

p7pOJD

Nami Hayali tüm dünyanın haritasını çizmektir. Komik, eğlenceli ve parayı çok seven bir karakterdir.


Gemimizin aşçısı:

3enn7T

Sanji Hayali tüm balıkların bir arada olduğu All Blue'yu görmektir. Çok çapkın bir karakterdir. Yanında olan kimseyi aç bırakmaz.


Gemimizin doktoru:

dsbP5h

Tony Tony Chopper Hayali dünyanın en iyi doktoru olmaktır. Birileri hasta olduğunda yardım etmek için ne gerekiyorsa yapan bir karakterdir.


Gemimizin keskin nişancısı:

hj48fd

Usopp Hayali denizlerdeki en cesur adam olmaktır. Çok duygusal bir karakterdir. Oldukça da yalancıdır.


Gemimizin Müzisyeni:

26e4Ai

Brook Hayali eski dostu Laboon'a kavuşmaktır. Komik ve çapkın bir kişiliği vardır.


Gemimizin marangozu:

fsJCx1

Franky Hayali kendi yaptığı bir gemiyle denize açılmaktır. Teknolojiye ve paraya çok düşkündür.


Gemimizin arkeoloğu:

iMtzMp

Nico Robin Hayali saklı tarihi öğrenmektir. Özgürlüğe çok düşkün ve zeki bir kişiliği vardır. Diğerlerinin aksine...


OKUMAYA DEVAM ET

One Piece: Yonko Arc'ının en iyi 10 kötü karakteri