Gotoubun no Hanayome Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Gotoubun no Hanayome Animesi İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Gotoubun no Hanayome Animesi Tanıtımı!

Gotoubun no Hanayome Anime İncelemesi

Gotoubun no Hanayome, Tam emin olmamakla birlikte ingilizcesinden “the quintessential quintuplets” çıkarımla Türkçe adı “Özetin Özeti” olmalı. Lakin bir çok kaynakta 5-toubun no Hanayome olarak geçiyor. Bir kelime oynu olabileceği gibi Openin’de ki gibi “5 parça halde” demek te olabilir.

  • 12 + 12 Bölüm (2 sezon) anime
  • 122 bölüm manga sı vardır.
  • Bölümler 24 dakikadır.
  • Cinsel ve öğeler içermez yani ecchi değildir.

Okul, Romantizm, Harem ve Shounen kategorileri altında şekillenen anime bir gençlik hikayesi. Klasik bir zengin kız fakir oğlan olayının Harem animesine dönüşmüş versiyondur. Diğer harem animelerinden farklı olarak burada ki tüm kızlar kardeştir.

2019 yapımı olan animenin şu an 12 bölümü bulunuyor. Manga satışları çok iyi olan hikaye seslendirmen kadrosu olarak da gerçekten seçkin isimleri bir arada toplamış. Hali hazırda anime bitmiş ve 2020 itibari ile de 2. sezon anime yayınlanmaya başlamıştır.

Önerilen: Bu Zor Japonca Testini Geçebilecek misin?

Özet

Hikayenin kahramanı Fuutarou Uesugi isimli bir gençtir. Maddi durumları iyi değildir ve borçları vardır. Kız kardeşi ve Babası ile birlikte yaşar. Maddi sorunlarını çözmek için az harcama yapıp bu özel öğretmenlik görevini kabul eder. Mümkün mertebe çok çalışarak aiesine destek olmak ister. Bu yüzden notları hep çok yüksektir.

Okulda karşılaştığı bir kız dersleri için yardım ister ama Fuutarou ret eder. O gün kız kardeşi babasının ona özel öğretmenlik işi bulduğunu söyler. Okulda onu rahatsız eden kız Itsuki‘dir. Sonradan öğretmenleri olduğunda Fuutarou‘ya karşı antipati besler. Bir yandan da aşık olur.

Fuutarou o gün bir kaç kızla daha problem yaşar. Okuldan sonra babasının ayarladığı ve hiç görmediği zengin kızın evine gider ama kapıda yine Itsuki ile karşılaşır. Tabi ki bir kaç arkadaşına(kardeşlerine).

Sonunda kapının önüne ulaştığında her şey açığa kavuşur bu gün karşılaştığı kızlar beşizdir. Tamamı derslerde başarısız ve inanılmaz zenginlerdir. Tek amacı onları eğitmektir. Bu arada da olanlar olur ve kızla ona aşık olur. Tabi ki harem animesi erkekleri gibi bu salak olayı sonradan farkeder.


Karakterler:


Ichika:

Tabi bir abla karakteridir. Her ne kadar beşiz olsalar da aklı başında ve olgun bir yapısı vardır. Finalde ünlü bir yıldız olur.


Nino: 

Karanlık sert tiplerden hoşlansa da aslında iyi bir karaktere sahiptir. Bir noktada saçlarını kesip kısaltır. Kurdelelerini kullanmaya devam eder.

Önerilen: Her Animede Olur Böyle Şeyler!

Miku: 

Japon tarihinin hayranıdır. Bu sebepten aslında kel ve yaşlı erkeklerden hoşlanır. Bu yaşıtı genç oğlanlara aşık olmasını engellemez.


Yotusuba: 

Yerinde duramayan ve enerjik bir karakterdir. Alınmaz ve kızmaz hep olumlu ve enerjiktir. Bazen ciddileşmiştir ama kısa sürmüştür.


Itsuki: 

Sonuna kadar Fuutarou ile iyi geçirememiştir. Ona aşıkken bile bir antipatisi vardır. Sürekli bir şeyler yer.


Futorou:

 Animenin ana erkek karakteri tüm kızlar bu adama aşık.


Son:

Anime bitmediğinden ve Manga bittiğinden olayı biliyoruz. Şimdi eğer animeyi izlememiş ve Mangayı okumamış üstüne bir de spolier yemek istemiyorsanız buradan geri dönün.

Bir süre birbirleri ile uğraştıktan sonra sonunda tüm kızlar Fuutarou‘ya aşık olduklarını kendilerine itiraf ediyorlar. Birbirlerinin de aşkını farkettikten sonra biraz rekabet yaşanıyor. Sonunda tabi ki seçimi Fuutarou‘nun yapması gerekiyor. O da bir süre seçim için düşünüyor tabi ki sonunda kimi mi seçiyor.

Bundan önce bilmeniz gereken bir şey vardır. Beş yıl önce Fuutarou bir kızla tanışmış ve o kız hayatını değiştirmiştir. Kendisinin 5 yıl önceki pirsingli ve saçları boyalı hali ile birlikte hala o kızın resmini cüzdanında taşımaktadır.


OKUMAYA DEVAM ET

Martial Peak Benzeri 10 Manga/Manhua Önerisi!