Golden Time Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Golden Time İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Golden Time Animesi Tanıtımı!

Golden Time Anime İncelemesi

Tada Banri adında bir genç yeni hayatında üniversitenin ilk gününden okula geç kalır ve tesadüfen aynı kendisi gibi okula geç kalan Mitsuo Yanagisawa ilk günden arkadaş olması ile başlar. 

Mitsuo ile kalacakları yurdu ararken hemen yanlarındaki taksiden turuncu saçlı Kouko Kaga adında bir kız iner, ellerinde bir gül demeti ile mitsuo’yu bu üniversiteyi kazandığı için tebrik eder.

Ardından onu gül demeti ile dövmeye başlar ve ona 

Çok aptalsın mitsuo benden kaçabileceğini mi sandın ? 

Mitsuo sen sonsuza kadar bana aitsin !” der ve taksiye geri binip gider.

Önerilen: Domestic Na Kanojo İnceleme ve Eleştiri


Ana Karakterler


Tada Banri

Kendisi üniversiteye başlamadan önce trafik kazası sonucu köprüden düşer ve 3 ay boyunca hastanede yatmıştır, bu trafik kazası nedeniyle amnezi hastalığına sahiptir.

 Trafik kazası olmadan önceki kişiliği hakkında hiçbir bilgisi olmamakla birlikte ona ailesi dahil hiç kimse geçmişi hakkında yardım etmez.

Kendisini cevaplar ararken bu yalnızlığına tek yardımcı olan kişi kız arkadaşı olan Kaga Kouko’dur.


Mitsuo Yanagisawa

Kendisi Kaga Kouko’nun çocukluk arkadaşıdır ve kouko onu çok fazla bunalttığından yaşadıkları şehrin dışından bir üniversiteye gider ama kouko kendisini burada hemen bulur.

Onunla aynı bölüme girer ama buna daha fazla dayanamayan mitsuo kouko’dan ayrılır ama sonrasında uzun çabalar sonucu yine arkadaş olmaya devam ederler.


Kouko Kaga

Önerilen: Hangi Kobayashi-san Chi no Maid Dragon Karakterisin? Kişilik Testi!

Her ne kadar şu ana kadar anlattığım saplantılı kişilik özelliklerini barındırsada kendisi aslında acayip derecede tatlı bir karaktere sahiptir, ayrılık acısını tada banri’nin dostluğu ile unutur ama banri bu hafıza kaybı yüzünden artık delirme noktasına gelip.

“Acaba köprüden tekrar düşsem hafızam yerine gelir mi ?”

Absürt ama bir o kadar da çaresiz bir soru ile atlamak üzereyken kouko onu durdurur ve ona aşkını itiraf eder, ardından aralarında çok tatlı bir ilişki başlar.


Nana ”Linda” Hayashida

Kendisi Banri’nin lisede aşık olduğu kızdır ama ne tesadüftür aynı üniversiteye giderler, kendisi yüzünden banri trafik kazası geçirir ve bu trafik kazası sonucundan sadece arkadaşı olarak gördüğü banri’nin her zaman öyle kalması için banri’nin ailesi dahi olmak üzere oda hiç bir şey anlatmaz.

Ardından banri’nin çifte kişilik bozukluğuna sahip olur bir kişiliği nana’yı sadece arkadaş olarak görse de diğer kişiliği hala ona eski lise zamanlarından ki gibi saçma bir şekilde deliler gibi aşıktır.

Bandi 1 defaya mahsus bu eski kişiliğine döner ama bu geçici bir olay olduğu için banri nin eski kişiliği ona hiç bir şekilde huzur vermeyeceğini bir gün nana’nın aşkını kazanacağını iddia eder.


Yan Karakterler


Nana

Tada’nın yan komşusudur, bir gece kulübünde garson olarak çalışıyordur, asabi bir kişiliğe sahiptir.


Takaya Satou

Kendisinin lakabı “2D-kun, Satoutaka” dır. 

Sadece ehliyeti olan bir otaku dur.


Chinami Oka

Kendisi bir okulun sinema kulübünde kameramandır oldukça da uzmandır, animenin tatlı ve masum karakteri denilebilecek tiptir lakabı ise 

Miss Ultrasonic”tir

“Bu anime my love story den bile daha tatlı karakter ilişkilerinin üstüne sağlam hikayeye sahip olması ile birlikte beni epey etkiledi, arada sırada anime forumlarında izlenecek anime ararken sürekli karşıma çıkan bu anime epey hoşuma gitti.”

10/10


OKUMAYA DEVAM ET

Hangi Charlotte Karakterisin? Kişilik Testi!