Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi İnceleme ve Eleştiri

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız  Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Redo no Healer Tanıtımı ve İnceleme!

Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi İnceleme ve Eleştiri
Benim bir animede görmekten en çok zevk aldığım şey şudur: Uzun yıllar boyunca işkence gördükten sonra intikam almak. Bu anime intikam almanın dibine vuruyor. Ve bu hikâyede gerçekten iyi bir kişi yok, herkes kötü.

Konusu:


Bu animenin mitolojisi genel olarak iskandinav mitolojisinden alınmıştır, büyü adları ya da silah adları iskandinav mitolojisinden gelmektedir. ” Hikâyemiz Keyaru adında 18 yaşına yeni basmış bir gencin ve ablası olduğunu tahmin ettiğim Anna-san adında bir kadın ile yaşamaktadır. 18 yaşına girdiği gün güçlerine kavuşan Keyaru bir kâbusla uyanır ve elma toplamaya çıkar, bir elma koparacağı sırada bir ses duyar “Ruhların görüşünü al.” diye.

Keyaru sesin kaynağını takip eder ve daha önce hiç rastlamadığı bir göle gelir, bu gölün içinden “yıldız ruhu” adında bir canlı çıkar ve Kayeru’ya bir dilek hakkı sunar ve duyduğu sesi ruha söyler. Ruh ise bunun epey eski bir dilek olduğunu belirtir ve onu sağ gözünden öper, Keyaru gölde kendi yansımasına bakar ve geçmişini hatırlar. Bu geçmiş aslında gelecektir ve kendisinin kraliyet ailesinde şifa kahramanı olduğunu ve gücünü öğrenir ama şifa kahramanı olduğu için krallıktaki soylu olan herkes Keyaru’nun bu gücünü sömürmeye çalışır. Sonuçta bu şifa gücü kopmuş kol ve bacakları bile düzeltebilecek kadar güçlüdür.

Keyaru bir noktadan sonra bunu yapmak istemez ve krallığın prensesi olan Freya bu yaptığından dolayı onu zindana kapatır ve orada ona 7/24 her gün tecavüz eder. Bunu sadece prenses yapmaz, krallıktaki her soylu, her şövalye, yani Keyaru'ya erişimi olan herkes Keyaru’ya yaş fark etmezsin tecavüz eder. Aradan 4 yıl geçer ve kraliyetin öncü birliği olan Keyaru ve prense Freya ile birlikte Bullet ve Blade adında biri erkek biri kadın savaşçı olarak da eşlik eder ki onlar da sürekli Keyaru’ya tecavüz eder.

Şeytan kral ile savaşmaya giderler, Keyaru hariç herkes yenilmiştir, Keyaru o anda gücünün farkına varır ve tek başına şeytan kralı yok eder. Şeytan kralı yok edince eline herşeye kadir felsefe taşı geçer ve Keyaru bu olayların başlangıcına yani güçlerini keşfettiği güne döner, böylece bu krallıktan intikamını alacak ve bu dünyayı olması gerektiği gibi mükemmel yapacaktır.

Önerilen: Domestic Na Kanojo İnceleme ve Eleştiri

Karakterler:


Keyaruga

Kendisi 2.hayatına başladığında yani felsefe taşı ile zamanı geriye aldığında bir süre bekler yine ama 5 yıl gibi bir süre beklemez, bu süre zarfında zehirli mantarlar yiyerek Freya’nın bağımlılık yaratan ilacına bağışıklık kazanır. Keyaru yine ilacı içtiği bir gün “bu kadar yeterli” diyerek öğrendiği simya ile zindanın kilini açar.

Flare’ın en iyi şövalyelerinden bir tanesi ile yüz değiştirir ve Flare’in yanına gelir. Flare’in bütün büyü gücünü elinden alır ama öncesinde bütün parmaklarının hepsini tekrar tekrar iyileştirerek kırar ve aynı kendisine yaptığı tecavüz eder. Kaleyi yakar ve Flare’in hafızasını siler, artık Flare Keyaru’nun ortağı ve seks kölesi olan Freia’dır.

Kendisine kötülük eden herkesten intikamını alacaktır, bunun ardından dünyayı daha güzel bir yer yapacaktır.

Yetenekleri

 • Şifa: Zaman ve maddeyi manipüle ederek Keyaru canlıları eski hallerine geri döndürebilir, kendisini veya başkalarından derin yaralanmaları iyileştirebilir. Başlangıçta, birisini iyileştirmek için kullanmak onun canını çok yakar, ancak zamanla bu beceriyi herhangi bir acı olmaksızın nasıl kullanacağını öğrenir.

 

 • Taklit: Keyaru birisini her iyileştirdiğinde, o kişiden dövüş becerilerini ve deneyimini kazanır. Farklı savaşçılardan, askerlerden ve büyücülerden gelen tüm bilgileri öğrenebilir.

 

 • Aşırı Yükleme: Bir kişinin gücünü istediği kadar yükselebilir, bu gücü isterse karşı tarafın kaldıramayacağı seviyeye kadar getirip onu öldürebilir.

 

 • Çürüme:Kendisi istediği kişi iç organlarını çürüterek tek dokunuş ile öldürebilir.

 

 • Geliştirme: Kendisi istediği kişinin güç seviyesini geliştirebilir.

 

 • İnsanüstü gelişim: Bu yeteneği genelde kendi hızını, gücünü yani her anlamda anlık geliştirmek için kullanır. Fiziksel olarak geliştirir kendisini.Bu yetenek sayesinde gözle görülmeye hızda hareket edebilir, çok ağır nesnelere tek eli ile kaldırabilir.

 

 • Dönüşüm:İstediği bir kişinin fiziksel görünümünü değiştirebilir, mesela bir askeri köle kılığına sokup ona işkence ettirebilir, bu yeteneğini Freya’nın yüzünü değiştirmek için kullanmıştır..

 

 • Hafıza silme:Kendisi istediği her kişinin hafızasını silme bildiği gibi istediği anıları da değiştirebilir, mesela bir gün şövalye olan bir kişi bugün bir kasap olabilir.

 

 • Tekrar yazma: Kendisi istediği bir sihirli nesnenin işlevini değiştirebilir. Şifa asasını dokunduğu yeri çürüten bir asa yapabilir mesela.

 

 • Elemental Büyü: Freya’nın yapabildiği bütün büyüleri kendisi de yapabilir. Uyuşturuculara karşı bağışıklığı vardır, simya konusunda yeteneklidir, cryle dan kopyaladığı hızlı kılıç kullanımına sahiptir.

 

 • İstediği kişinin istatistiklerini görebilir, savaşa girmeden kiminle karşılaşacağını öğrenir bu şekilde.
 • Kendisi doğal olarak çok zekidir.

Freia

Kendisi büyü kahramanı olan Flare’dir ve hafızası silindikten sonra çok tatlı bir hal alır, yani seks kölesi olmak ile birlikte Keyaru’nun en sadık yardımcısı olur. Keyaru’ya deli gibi aşıktır ve kendisinde 3 kutsal silahtan bir tanesi olduğu için mükemmel bir müttefiktir.

Yetenekleri

 • Elemental Büyü: 4 maddeyi de kontrol edebildiği büyüler yapabilir.

 

 • Kahraman dedektörü: Diğer güçleri açığa çıkmış kahramanları tespit edebilir.

 

 • Geliştirme: Kendisi istediği kişinin güç seviyesini geliştirebilir.

 

 • İstediği kişinin istatistiklerini görebilir.

Setsuna

Setsuna’nın halkı kraliyet yüzünden köle durumundadır, Setsuna ise bir seks kölesi olarak tüccarlara satılmıştır, Keyaru tüccara giderek Setsuna’yı satın alır ama Setsuna ya sorar “intikam istiyor musun?” Setsuna bu teklifi kabul eder. Keyaru Setsuna ile onun buz kurtlarının olduğu köye yani evine döner, orada Keyaru, Freia ve Setsuna bütün askerleri büyük bir zevk ile öldürür.

Artık Setsuna hem Keyaru’nun en iyi savaşçılarında bir tanesi olmak ile birlikte aynı Freia gibi seks kölesidir.

Yetenekler:

 • Çeviklik:Refleksleri çok hızlıdır.

 

 • Buz Pençeler:Ellerine istediği jiletten daha keskin buz peçeler yaratabilir.

 

 • Güç: Keyaru ile seviştikten sonra kasları gelişir.

Kureha Cryle

Kendisi çok onurlu bir kılıç ustasıdır, hatta Blade den sonra gelen iyi kılıç ustasıdır denebilir, krallık ona Keyaru’yu yok etme görevini verir ve Keyaru ile savaşırlar. Kendisi dövüşü kaybeder, Keyaru onu zehirli bir öpücük ile bayıltır. Ardından Freia’yı eski görünümüne getirir tabii kendisini de, böylelik Cryle Keyaru’nun prensesi o alevlerin için kurtardığa inanır ve onlarla birlikte olmaya başlar.

Kendisi her zamanki gibi Keyaru’nun müttefikidir ve seks kölesidir.

Yetenekler

 • Kahraman dedektörü:Diğer güçleri açığa çıkmış kahramanları tespit edebilir.

 

 • Blade’in ragnarok’u kadar olmasada kendisinin de kutsal bir kılıcı vardır.

Blade

Kendisi krallıktaki gelmiş geçmiş en iyi kılıç ustasıdır, kılıcının adı Ragnarok'tur ve bu kılıcı eline aldığı zaman gücü istediği kadar artırabilir, bildiğiniz kendisi kas yığını olur, kendisi bir lezbiyendir.

Kendisi Flare’a aşıktır ve her Keyaru ile onun seviştiğini görünce Keyaru’nun kemiklerini kırana kadar döver.

Yetenekleri

 • Kahraman dedektörü:Diğer güçleri açığa çıkmış kahramanları tespit edebilir.

 

 • Geliştirme: Kendisi istediği kişinin güç seviyesini geliştirebilir.

 

 • Ragnarok sayesinde kendi gücünü istediği kadar arttırabilir, bir sınırı yoktur.

 

 • Spoiler:Karakterin sonu hakkında spoiler var bundan sonra.

Keyaru kendisi bir kıza çevirir simya ile ve Blade’i cezbeder, Keyaru Blade’in krallıktaki güzel kızları kaçırıp öldürene kadar tecavüz ettiğini biliyordur.

Keyaru onun bu zaafını kullanarak Blade’in kendisini yakalamasına izin verir ve Blade ona tecavüz edeceği sırada yanlışlıkla aletine dokunur ve midesi bulanıp kusar, o sırada Keyaru onu zehirli bir bıçak ile bayıltır.

Keyaru onu simya ile değiştirdiği kaslı ve azgın askerlerin bulduğu bir tiyatro sahnesine koyar.

Keyaru’nun Blade’ye buradan kurtulması için bir şans verir, o şans ise bu günlerdir yemek yemeyen ve azgın askeleri tatmin etmesidir.

Başaramaz ise yenilerek ölecektir, tabi başarırsa keyaru gitmesine izin verecektir.

Kendisi tabiki bunu başaramaz ve yemek olur bildiğiniz.

Keyaru Blade’in ragnarok adındaki kutsal silah sahipsiz kaldığı için kılıç formunu bırakır ve bu kutsal silah Keyaru’ya ait olur.

Keyaru ise onu kendisine uygun bir şekle girmesini ister ve kolunda gözü olan bir zırh olarak artık sonsuza kadar Keyaru’ya ait olur


Bullet

Kendisi Keyaru’ya en çok tecavüz edenler arasındadır ve kendisi Keyaru’ya deliler gibi aşıktır, her tecavüz ettiğinde Keyaru’ya. “Neden benden korkuyorsun ! Seni burada gerçekten seven tek kişi benim…... ah canım Keyarum, bu güneş gibi ışık saçan yüzün bir gün solacak, ne olur o yüzden şimdi öl ki o güzel yüzün sonsuza kadar böyle güzel kalsın. ”

Diyerek döve döve sürekli tecavüz eder, kendisi cidden sadist bir şekilde Keyaru’ya aşıktır. Tathlum adında bir minigunu vardır, bu sezonda bahsedilmese de tahminimce bu istenilen herhangi bir ateşli silaha dönüşebilir, yani sniper’da olabilir rpg de.

Yetenekleri

 • Kahraman dedektörü: Diğer güçleri açığa çıkmış kahramanları tespit edebilir.

 

 • Geliştirme: Kendisi istediği kişinin güç seviyesini geliştirebilir.

Eve Reese

Kendisi Keyaru’nun zamanı geriye sarmadan öldürdüğü şeytan kraldır, Keyaru kendisi daha şeytan kral olmadan önce bulur ve peşindeki ödül avcılarını yok ederek onu kendi grubuna katar.

Yetenekleri

 • Büyü: Büyü saldırılarına karşı kalkan görevi görür ve bu büyüyü istediği gibi manipüle edebilir.

 

 • “Bir gücü daha var, bu gücü ise önceki zamanlarda yendiği kahramanların ya da kişilerin bedenlerini kontrol edip müttefiki yapabilir ama bu benim tahminim.”

Norn Clatalissa Jioral

Kendisi Freya'nın sadist kardeşidir ve ablasını etkilemek için ablasından çok daha sadist olmalıdır, yani ablasın dan çok daha beter bir prensestir, Freya hafızası silinmeden önce ona sürekli üstten bakardı. Yani onu bir böcekten farksız olarak görürdü, Norn ise onun dikkatini çekmek için sürekli halka işkence eder, yarı insanları halkın gözünün önün vahşice idam ederdi, ablası kaybolduktan geçici olarak krallığı kontrolünü eline alır. “Krallığı kontrolü altına almadan önce kendisi Keyaru’nun köyü olan Alban köyünü kılıçtan geçirmiştir. ”

Krallık çok daha sert bir tutum sergileyerek askerlere yarı insanları gördüklerine yerde öldürmeleri emrini verir. Keyaru kendisine gerçekten güzel hayalleri olan bir yarı insan arkadaş edinmiştir ama Norn yüzünde o arkadaşı ölür ve Keyaru Norn’u yakalar.

Keyaru Norn’u yerin altında zindana kapatır ve Freya yani Norn’nun idolü olan ablası kendisine tecavüz eder saatlerce, Keyaru’nun işi bittikten sonra onun da hafızasını siler ve onu kendisini çok seven küçük kız kardeşi elen yapar.

Yetenekleri

 • Sadece askeri strateji konusunda krallıkta en iyidir, onun dışında hiç olağanüstü yeteneği yada silahı yoktur.

Yorumum

 • Kendisi daha çok yeni bir anime olduğu 2.sezon’un geleceğini tahmin etmekteyim ama hoşuma gitmeyen tek bir şey var, cinselliği çok ama çok fazla abartmışlar.

 • Yani tamam intikam alırken tecavüz sahnelerini görebiliriz ama Keyaru’nun her seviştiği sahneyi koyarak bu işin suyunu çıkarmışlar, yani fazla cinsellik ilk başta ilgi çekicigelse dee bir noktadan sonra sıkıyor.

 • Ama bunun için puan kırmayacağım, çünkü bu anime ecchi ve hentai arasında olan o ince çizgide yürüyor.

 • Hikâyede tek kelimeyle muazzam, ben hikâyesine bayıldım, karakterlerine bayıldım, fantastik orta çağ teması böyle bir intikam hikâyesi için mükemmel olmuş, yani modern bir zamanda böyle bir intikam hikâyesi düşünülünce iyi olmazdı.

Değerlendirme

 • Hikayesi efsane +6

 

 • Çizimler muazzam +4

 

 • Bakın ilk başta rahatsız olduğum şey keyaru’nun gelişmemesi oldu ama aklıma neden gelişmiyor sorusunun cevabı geldi.

Cevap ise şu:

 

“Bak Keyaru şu anda bir intikam yolculuğunda olduğu için duygusal bir karakter gelişimi geçiremez, çünkü sadece 12 bölümde herhangi bir gelişim olursa aceleye getirmiş olurum karakter gelişimini.

 

Ben bu gelişimin temellerini 2.sezonda atacağım 3.sezonda başlatacağım 4.sezonda ise hikaye ile tamamlayacağım.

 

Bunu hemen şimdi yapamam bana en şöyle en temizinden 3 yıl gerekiyor, çünkü manga daha 34.sayısında, bu gelişim için bize en az temizinden 40 anime bölümü lazım.” diyor.

 

Ama bu 40 bölüm filler’sız bir 40 bölüm yani filler ile beraber 60 bölümü bile bulabilir.

 

Üstünkörü bir hesap ile bu hikayenin bitmesi için bize gereken süre 3 yıldır.

 

Bu hikayenin bitiminde ise anime adaptasyonu için gerekli süre yine 3 yıldır.

 

Bende bu konuda sonunda kadar hak verdiğim için puan kıramıyorum.

 

10/10


OKUMAYA DEVAM ET

Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi Benzeri 8 Anime Önerisi!