Dororo Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Dororo İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Dororo Animesi Tanıtımı!

Dororo Anime İncelemesi

Dororo hikayesi yani şu an incelemesini yaptığım Dororo anime dizisi aynı ismi taşıyan 1969 yılı hapımı Dororo ve Hyakkimaru anime dizisinin güncelleme versiyonudur. Kısacası 1969 yılında çekilmiş olan film tekrar çekilmiştir.

Dizinin yeniden çekilmesiyle hikaye bir şeyler kazanmış ve bir şeyler kayıp etmiştir. İlk başta isminden başlayalım konu tamamen Hykkimaru ile ilgili olmasına rağmen güncel isimden yine Hyakkimaru çıkarılmıştır.

Görsel ve Hikayesel gelişim günümüz modern standart ve kurallar gereğince düzenlenip geliştirilmiştir. Düşmanların sayısının azalmasına karşın da kan ve şiddet öğeleri artmıştır.


Konusu:

Bir samuray efendisi topraklarını savunmak, güç elde etmek ve zafer kazanmak için 12 şeytan ile anlaşma yapar. Anlaşmanın gereğince oğlunun parçalarını alan Şeytanlar Efendiye zafer, ülkeye de refah getirirler.

Hyakkimaru ise yok edilmesi için bir ebeye verilir. Vücudunda hiç bir parça kalmayan derisi dahi olmayan bu çocuğu öldüremeyen ebe bir kayığa koyup salar. Bundan sonrası kaderin bir cilvesi ile bir doktorun bulmasıyla sonuçlanır. Doktor bir çok yapay uzuv ve iyi bir bakım ile çocuğu 17 yıl boyunca hayatta tutar.

Önerilen: Yu-Gi-Oh 'un Seto Kaibası, Animelerin Tony Stark 'ı mı?

Bu çocuk üstün bir hayatta kalma iç güdüsüne ve savaş yeteneğine sahiptir. Canavarlar ve kötü yaratıkların yanı sıra iyileri ve insanları da ruh enerjileri ile ayrıt edebilmektedir. Parçalarını alan iblisleri bulup tek tek avlar ve ağladıkça da parçaları geri gelir.

Hyakkimaru parçalarını aldıkça da ülke savaşın, açlığın ve doğal felaketlerin odağı haline gelmeye devam eder. Sonunda Babası ve erkek kardeşi Hyakkimaru ‘yu avlamaya çıkarlar. Tüm çabalarına rağmen Hyakkimaru vücdudunu tamamen almayı başarır.


Notlar:

  • İlk hikayede 12 değil 48 şeytan ile anlaşma yapılmıştı.
  • İlk hikayede babası oğlunun parçalarını şeytanlara teklif ederken yeni versiyonunda “ne istiyorsanız alın” demiştir.
  • Eski hikayede Hyakkimaru ‘nun derisi vardır. Yenisinde derisi de yoktu.
  • İlk hikaye 26 yenisi ise 24 bölümlük bir ser.

Animeyi İzlemek için: Anizm.tv


OKUMAYA DEVAM ET

Sword Art Online (SAO) Tanıtımı