Vegeta vs Goku: hangi karakter daha güçlü?

Bu yazımda size Vegata ve Goku'nun güçlerini karşılaştırıyorum.

Vegeta vs Goku: hangi karakter daha güçlü?

Vegeta vs Goku: hangi karakter daha güçlü?


Goku ve Vegeta, tüm Dragon Ball serilerindeki en güçlü Saiyanslardan ikisidir, peki ya hangi karakter en güçlüdür?
Dragon Ball
Op karakterleri hakkında okumayı seven süper kahraman hayranları, çılgınca popüler Dragon Ball manga serisinden başka bir yere bakmamalı. Goku ve Vegeta gibi karakterler sadece delicesine güçlü değil, aynı zamanda daha da güçlenmek ve güçlerini test etmek için düzenli olarak değerli rakipler aramak için eğitiliyorlar.

Tüm bu Sürekli Tek Üstünlükle, en güçlü karakteri seçmek zor olabilir - ancak en güçlü iki Saiyan-Goku ve Vegeta'nın gücünü ölçmek için kesinlikle incelenebilecek birçok güç özelliği vardır.

Başlangıçta onu yok etmek için Dünya'ya gönderilen Goku olarak bilinen Saiyan, hafızasını değiştiren ve onun dünyanın en büyük savunucularından biri olmasına neden olan şanslı bir kafa travması geçirdi. Doğası gereği rekabetçi olan Goku, sürekli olarak mümkün olan en büyük savaşçı olmak için eğitim alır ve bazılarının onu DC'nin Süpermen'i ile aynı seviyeye koyduğuna inandığı güçlere sahiptir.

8BRPfT

Hayranlar bunun geçerliliğini tartışırken, Goku inkar edilemez derecede güçlü. Çocukken, bütün bir orduyu yok edecek kadar güçlüydü. Yaşı ve eğitimi sayesinde, güç seviyesi de arttı ve neredeyse tüm Dünyalı yapımı malzemeleri ve silahları yok edebilecek hale geldi. Artan yerçekimi kuvveti altında kolaylıkla hareket edebilir ve 100 tonun üzerinde kaldırabilir.

Bununla birlikte, bu güç becerileri bile Goku'nun potansiyel olarak yapabileceklerine karşı sönük kalır. Goku, kendisinden daha güçlü rakipler tarafından yenilgiye uğratılmış olsa da, bu yenilgileri onu daha da sıkı antrenmana motive etmek, kendini daha güçlü ilahi enerji biçimleriyle güçlendirmek ve daha güçlü "Süper Saiyan" biçimleri elde etmek için kullanıyor. Sürekli eğitimi onun yeni bir duruma, Ultra İçgüdü biçimine dönüşmesine izin veriyor ve bu onu Tanrıların Tanrılarıyla birlikte bir güç ölçeğine koyuyor.


Ancak Goku, antremanları ne kadar zorlayıcı olursa olsun, sürekli olarak sınırlarını aşmaya kararlı tek Saiyan'dan uzaktır. En güçlü rakiplerinden biri, bir zamanlar Dragon Ball'daki en soğuk kanlı savaşçı ve katillerden biri olan Saiyan ırkı Prens Vegeta'dır. Neyse ki, onu yavaş yavaş bir kötü adamdan bir anti-kahramana daha sonra gerçek bir kahramana dönüştüren bir kalp değişikliğinden geçti.

AGmhGG

Ancak Vegeta, daha fazla güç arzusunu kaybetmedi  ve aslında güçte Goku'yu geçebilmek için daha fazla antrenman yapmak için motive oldu. Goku gibi, zorlu eğitim rejimi onun daha güçlü Süper Saiyan formlarına, özellikle de Süper Saiyan Mavisi Evrimleşmiş formuna dönüşmesine izin verdi.Bu formda Vegeta, Goku kendi Süper Saiyan Mavisi Kaio-ken formuna güç verdiğinde tartışmasız Goku'dan daha güçlüdür, çünkü bu form Goku'yu Vegeta'nın kendi Mavi Evrimleşmiş formu onu yormayacak şekilde tüketir.

Bununla birlikte, Goku'nun Ultra İçgüdü formu, Vegeta'nın Super Saiyan Blue Evolved formundan hala daha güçlüdür ve Dragon Ball'un ana karakterine bir avantaj sağlar.Bu kaçınılmaz olarak Vegeta tarafından, muhtemelen er ya da geç olmak üzere, sınıfının dışına çıkacak bir avantaj. Bu manganın cazibesinin bir kısmı, karakterlerin sınırlarını düzenli olarak kırma ve yalnızca rakiplerini değil, kendilerini de aşma becerisidir. Bu iki karakterin geçmişi ve birbirlerine bir üst olma ihtiyaçları göz önüne alındığında, Vegeta Goku'dan daha güçlü olacak ve bu da Goku'yu daha sıkı antrenmana ve rakibini geçmeye motive edecek.