Great Teacher Onizuka Anime İncelemesi

İzlerken gülmekten boğulacağınız, izlerken gülmekten yataktan düşeceğiniz, kahkalarınız yüzünden ailenizin sizden şikayetçi olacağı komedi dolu bir anime hakkında yazma kararı aldım. Ve işte favori komedi anilerimden birisi.

Great Teacher Onizuka Anime İncelemesi

Great Teacher Onizuka, Tohru Fujisawa tarafından yazılan bir manga serisidir. 1997-2002 yılları arasında  'Weekly Shonen Magazine'   dergisinde yayınlanmıştır. Manga çok popülerleşmesi üzerine 1998 yılında 12 bölümlük kısa bir televizyon dizisi olarak yayınlanmıştır. Ardından 1999 yılında 43 bölümlük bir anime yayınlanmıştır.

İzlerken gülümsemenizin eksik olmayacağı animemizin konusu:

Eski bir motosiklet çetesi üyesi olan Eikichi Onizuka'nın en iyi öğretmen olmak gibi bir hayali vardır. Ama nedeni gelecek nesli geliştirmek değil kendisinden daha genç bir eş istediği içindir. Birazcık sapık, birazcık tembel ve suç işlemeyi umursamayan birisi olarak Eikichi Onizuka özel bir lise olan  Holy Forest Akademisi'de bir şekilde öğretmen olmayı başarır. Hayalini kurduğu, zeki çocuklarla dolu olan, sakin öğrenciler yerine okulun en belalı sınıfı olan 4-3 sınıfının sınıf öğretmeni olarak işe başlar. 4-3 sınıfının belalı olmasının nedeni sınıf olarak tüm öğretmenlerden nefret etmeleridir. Acaba böyle bir sınıfa düşen Eikichi Onizuka neler yapacak?

Eikichi Onizuka birazcık sapık bir kişiliğe sahip olmasına rağmen tamamen başka bir karakteri daha vardır. Şahsen Eikichi Onizuka ne kadar kız düşkünü birisi olursa olsun diğer kişiliği yüzünden izlerken bazılarının aksine hiç kin beslemedim. Komedi animelerinden ve böyle sapıkların ana karakter olduğu animelerden pek hoşlanmamama rağmen Great Teacher Onizuka'yı izlerken yüzümdeki aptal sırıtışımı hiç bozamadım. Belki bu makaleyi okurken Eikichi Onizuka'yı liseli kızlara yavşayan sübyancı birisi olarak görebilirsiniz ama önyargılarınızı hemen yıkın ve odanıza kapanıp izlemeye başlayın.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler <3