Kadın Ana Karakterin Güçlü Olduğu 12 Webtoon/Manga Önerisi!

Hey sen! Shoujo webtoon arayan kişi. İşte sizlere özel çoğunuzun aradığını bildiğimiz kadın ana karakterin güçlü olduğu serileri bir araya getirip listeledik! İşte sizlere Kadın Ana karakterin Güçlü Olduğu webtoon shoujo manga önerileri!

Kadın Ana Karakterin Güçlü Olduğu 12 Webtoon/Manga Önerisi!

Giriş:


Öncelikle merhaba Yeppuu okurlarıSizlere hepsi birbirinden harika ve okumanızı önerdiğim ''Kadın Ana karakterin Güçlü Olduğu 12 Webtoon/Manga Önerisi'' makalesini hazırladım. Geçelim önerilerimize.

1- Beware of the Villainess!

Ana Karakter: Melissa Podebrat 

İlk sıraya Melissa'yı koymazsam olmazdı tabii ki. Melissa bizim bildiğimiz bütün önyargıları yıkan nihai karakterden birisi. Amacı ne intikam ne de pişmalıklar.... O bu cahil erkekler ve toplum önyargılarından nefret eden bir Mükemmellik. Serinin konusu isekai.... Melissa Podebrat karakteri novelde bir kötü karakter olarak canlandırılmaktadır tabii bizim kızımız bu karakterde uyunana kadar... Dört adet kendini bilmiş erkeğin, noveldeki ana kadın başrole çektirdiği eziyetleri -klişe romantiği (!)- bir dur diyen Melissa ve onunla birlikte olan tatlı Nine'n maceralarını okumayan kalmasın.

Önerilen: 14 Harika İsekai Manhwa Webtoon Önerisi!

2- The Villainess is a Marionette

Ana Karakter: Cayena Hill 

Bu seride yan karakterlere bile hayran kalsam da... İlk sırayı aslında Hill kardeşler paylaşıyor. Cayena ilk hayatında aptal bir kötü kadın karakter olarak küçük kardeşi tarafından bir "kukla" gibi kullanılarak bir kenara atıldı şimdi ise geçmişe geri döndü? Hem noveli okuyan bir kadın olarak. İlk başta çok klasik bir hikâye gibi dursa da olay örgüsü ve çizimleri mükemmel.  


3- I’ve Become the Villainous Empress of a Novel

Ana Karakter: Yulia

Favori serilerimden bir tanesi daha... Yulia karakteri o kadar muhteşem ki... Serinin konusu şu şekilde: Yoğun bir içki gecesinden sonra, kendimi üç gün içinde ihanetten idam edilecek olan kötü İmparatoriçe Yulia olarak bir romanın içinde buldum.


4- The Young Lady is A Royal Chef

Ana Karakter: Senianna

Bu seride ana karakterimiz bir şef! Önceki hayatında yemek yapmakla ilgilenen ana karakterimiz gözlerini açtığında imparatorluğun baş şefini çıkartan büyük bir ailenin göz ardı edilmiş torunu olarak bulur kendini.... Şimdi onun yapması bu rekabette en üste çıkmaktır! Çok tatlı bir çizimi ve konu işleyişi var.

Önerilen: 5 Harika Yaoi Webtoon Önerisi

5- The Lady’s Law of Survival

Ana Karakter: Eveline Rodlyn 

Hikâyeyi okuduğunuzda ne ara güncele geldiğinizi fark edemeyeceksiniz! Çizimleri ile de çok güzel bir anime. Konusunu ise ana karakterimiz kendi ağzından anlatıyor : "Toplam dört reenkarnasyon, hepsinde de 25. doğum günümden önce öldüm. Ancak, listedeki yaşam sürem bundan çok daha uzundu ve ölülerden sorumlu olan Yeoram, tüm bunların nedenini bilmediğini söyledi. Hayatım mavi bir ekrandan mı ibaret?  Her neyse, sonunda akıllıca bir fikir buldum – beşinci hayatım için biriyle yer değiştirmek! Para, güç ve diğer her şeye sahip genç bir kadın olarak sevgiyle sağlıklı ve uzun bir hayat yaşayacağım! Ama… …gözlerimi açtıktan sonra, Yeraltı’nın piç kralı tarafından kandırıldığımı anladım. "


6- When the Villainess Loves

Ana Karakter: Libertia

Bu serinin ana karakterini "güçlü ana karakter" olarak adlandırabilir miyiz bilmiyorum ama ana karakterimizin farklı bir güçlü mizacı olduğunu söyleyebilirim. Prenses Libertia, ana karakterin okuduğu romandaki kötü karakterdi ve sonu ölümle bitti. Bu çok doğal değil mi... ama o da ne ana çift dışındaki herkes ölüyor mu? Prenses Libertia'nın vücudunda yeniden hayat bulan ana karakterimiz yan rolleri hayatta tutmaya kararlı...!


7- The Lady and the Beast

Ana Karakter: Martina Astina 

Bu karakter gücün, güzelliği, asaletin ve zekanın vücut bulmuş hali desek yeridir. "Efsanevi figür, Martina‘nın ölümünden yüzyıl sonra, imparatorluğun annesi, Martina Astina; bir asilzade olarak yeniden doğar. Geçmiş yaşam ve diğer huzurlu rutinleri, bir noktada, canavar olan Theodore Astina‘ya satılır. O gece herkesin ölme beklentisinin aksine o, canavar Theodore‘u evcilleştirmeye başlar ve onun evcil hayvanı olarak görür. "

Önerilen: Doctor Elise Benzeri 10 Webtoon/Manga Önerisi!

8- The Villainess Reverses the Hourglass

Ana Karakter: Aria 

Seriyi okuduktan sonra Aria'nın zekâsına hayran kalmayan olabilir mi? İlk hayatında fahişe annesinin kontla evlenmesi ile lükse kendini kaptıran Aria, kontun kızı tarafından oyuna getirilerek idam edildi, Ve gözlerini açtığında geçmişe geri dönmüştü... Elindeki kum saati ile zamana hükmedebilen Aria... İntikamını çok güzel alacak, eminim.


9- The Princess’ Jewelry Box

Ana Karakter: Prenses Ariana 

Daha yenice bir seri. Kızımızın hayali imparatoriçe olmak, peki neden? Çünkü imparatoriçe olarak iki eş edinebilir. Yakışıklı erkek hayranı olan kahramanımız....Yakışıklı ve güçlü erkekleri etrafında toplamaya kararlı.


10- Youngest Princess

Ana Karakter: Prenses

Büyü Krallığını yöneten Baş Büyücü, bir gün imparatorluğun en genç Prensesi olarak yeniden doğdu. “Sadece oyuncaklarımla oynayacağım ve bebek gibi davranacağım… Ama siz beni biraz fazla sevmiyor musunuz?”. Onu bugün de yalnız bırakmadılar ve genç Prenses bugün de çok yoruldu.

Önerilen: 5 Harika İsekai Webtoon Önerisi

11- I Became the Hero’s Mom

Ana Karakter: Aisha

Ana karakterimiz çok sıkı bir fan girl! Okuduğu persona novel'in ana karakteri Abel'in büyük hayranı olan ana karakterimiz yazarın imza gününe giderken ölür ve gözlerini açtığında kendini persona dünyasında bulur ama o bir yan karakter dahi değildir. Şimdi Aisha daha çocuk olan ana karakterin büyümesini gözleriyle izleyecektir ama o da ne Abel'in babası Aisha'yı fark mı etti? Ve her şeyi yanlış anlayıp Aisha'nın ona âşık olduğunu sanıyor...


12- I Became the Ugly Lady

Ana Karakter: Sylvia Atlante 

"Her şeyden önce çirkin, asil bir bayanın bedenine reenkarne oldum.

Onu küçümseyenlerin dikkatini çekmek uğruna Sylvia Atlante, tüm alay ve saygısızlığın ortasında kendisini “çirkin leydin” olarak tanıttı.... Ama ben o değilim" Seri ana karakterin ağzından bu şekilde anlatılabileceği gibi Sylvia bildiği anılar sayesinde güç basamaklarından birer birer çıkıyor onun güzel mizahı ile çevrelenmiş hikaye ise su gibi akıyor.


TESTİ ÇÖZ!

Hangi Yaoi Karakterisin? Kişilik Testi!