Sonradan Kötü Adama Dönüşen En İyi 10 Anime Kahramanı!

Bir kötü adam genellikle zulüm ve ahlaksızlık yapma arzusuyla karşımıza çıkar. Animeler genellikle kötü adam ve kahraman arasındaki çekişmeyle geçse de tamamen kötü adamlara dönüşen anime kahramanlarıyla ilgili seriler de var. Bazı durumlarda, karakterler gerçekten iyi insanlar olarak yola çıktılar, ancak koşullar onları kötü olmaya teşvik etti. Diğer durumlardaysa, seri ilerledikçe kahramanın kötü niyetleri ortaya çıkmaya başladı. Ancak, koşulların ne olduğu önemli değil, çünkü başlangıçta ahlaki görünen ama daha sonra karanlık tarafı kucaklayan birini izlemek her zaman büyüleyicidir. Ve bugünün makalesinde, kötü adamlara dönüşen bazı anime kahramanlarına göz atacağız. O halde, daha fazla uzatmadan başlangıçta iyi bir kahraman olan ve sonradan kötü adama dönüşen anime karakterleri listemize geçelim.

10. Stain | Boku no Hero Academia

10. Stain | Boku no Hero Academia

My Hero Academia, animedeki hem kötülerin hem de kahramanlarını objektif ve adil olarak bizlere sunuyor. Ancak, şaşırtıcı bir şekilde, hayatlarının belirli bir noktasında kahraman olan bazı kötü adamlar da var. Ve Chizome Akaguro olarak da bilinen Hero Killer Stain, ilk günlerinde bir eğitimde kahramandı.

Stain sadece bir öğrenciyken, All Might gibi bir kahraman olmayı arzuladı, ancak kahraman toplumunun gerçekte ne kadar yozlaşmış ve yalancı olduğunu öğrendiğinde tüm hırsları suya düştü. Sonuç olarak, Stain sonunda okulu terk etti ve hayatını kalplerinde gerçek asalet olan kahramanlar bulmaya adadı, ne yazık ki arayışında bir grup kahramanı da öldürdü veya yaraladı.

9. Shiro | Deadman Wonderland

9. Shiro | Deadman Wonderland

Shiro, Deadman Wonderland'deki ana karakterlerden biridir ve aynı zamanda Ganta Igarashi'nin çocukluk arkadaşı ve Hagire Rinichiro'nun evlatlık kızıdır. Shiro masum bir karakter olarak başlar ve hapsedilmesinden sonra genellikle Ganta'ya karşı bir müttefik olarak hareket eder. Ancak bölünmüş kişiliği karakterinin kötü adama dönüşmesinin nedeni sayılabilir.

Anime alışılmadık bir hapishanede geçtiğinden, Shiro yıllarca hücrede çok fazla acı ve taciz yaşadı. Bunun neden olduğu acı, Shiro'da Shiro'yu hem Ganta'nın en iyi arkadaşı hem de en kötü düşmanı yapan “Sefil Yumurta” olarak bilinen katil bir alternatif kişilik geliştirdi. Ayrıca, değişen kişiliği her seferinde ortaya çıkmıyor, oldukça tehlikeli.

8. Sōsuke Aizen | Bleach

8. Sōsuke Aizen | Bleach

Sōsuke Aizen, popüler klasik anime televizyon serisi Bleach'in ana kötü adamı olarak hizmet vermektedir. Aizen, mükemmel bir anime kötü adamının standartlarını karşılamasına rağmen, başından beri öyle değildi. İlk başta, kendini tamamen Gotei 13'ün bir üyesi olma görevine adamış iyi bir adam gibi görünüyordu. O, katı bir şekilde yasalara bağlıydı ve hizmetlerini Soul Society'ye verdi.

Ancak, Aizen gizlice, hiç kimsenin hayal bile edemediği planlarını çiziyordu. Görünüşe göre, tüm kişiliği, Soul Society'yi ezmek olan gerçek niyetini gizlemek için tasarlanmış bir cepheydi. Göksel kral olmak için planlarını ve aldatıcı planlarını kurarak çok uzun bir süre fark edilmeden gitti. Ve tüm zamanların en zeki anime karakteri olduğunu söylemek yanlış olmaz .

7. Kaneki Ken | Tokyo Ghoul

7. Kaneki Ken | Tokyo Ghoul

Kaneki basit bir üniversite öğrencisiydi ve insan yiyen bir hortlak olduğu ortaya çıkan taş gibi bir hatun olan Rize ile tanışana kadar normal bir hayat yaşıyordu. Korkunç bir şekilde yanlış giden bir randevunun ardından ciddi şekilde yaralanır ve onu tedavi etmek için Kaneki, Rize'nin organlarının ona implante edildiği bir deneye tabi tutulur. Sonuç olarak, yarı hortlak haline gelir.

Bu, Kaneki'nin hayatını cehenneme çevirir ve bu garip yetenekle başa çıkmak için birçok sıkıntı yaşar. İlk sezonun sonunda kişiliğini büyük ölçüde değiştiren ve artık bir insan olmadığını anlamasını sağlayan işkence görene kadar bu gulyabani yaşam tarzını kabul etmeye hazır değildi. Şartlar onu değiştirdi...

6. Tetsuo Shima | Akira

6. Tetsuo Shima | Akira

Akira, 1980'lerde en çok beğenilen anime filmlerinden biriydi ve bilimkurgu temalı hikayesiyle büyük beğeni topladı. Önemli karakterlerinden biri olan Tetsuo Shima, başlangıçta bir çete üyesiydi ama yine de onun için her şey değişene kadar iyi bir çocuktu. Bir kazadan sonra, Japon hükümeti Tetsuo'yu alır ve ona kontrol edilemez psişik güçler veren acı verici deneylere tabi tutar.

Bu deneyler sonunda onu gelmiş geçmiş en güçlü medyumlardan biri ve aynı zamanda gücünü başkalarını kontrol etmek için kullanmaktan çok mutlu olan zalim bir suçlu yaptı. Tetsuo kendi ordusunu kurmaya başladı ve takipçilerini psişik enerjiyi artıran ilaçlar almaya zorladı. Filmin sonunda şehre saldırıyor ve görünürdeki herkesi öldürüyordu ve bu da onu kötü adamlara dönüşen anime kahramanları listesine koyuyor.

5. Ryo Asuka | Devilman Crybaby

5. Ryo Asuka | Devilman Crybaby

Devilman Crybaby'nin başında Ryo Asuka, Akira Fudo'nun çocukluk arkadaşı ve aynı zamanda en iyi destek kaynağı olarak karşımıza çıktı. Genç bir dahi olarak Akira'yı Şeytan olmaya ikna eden ve yolculuklarında ona yardım eden oydu. Akira ile karşılaşması ve nazik tavrı, Akira'yı çok empatik ve destekleyici hale getirdi.

Ancak Akira ve izleyiciler, Ryo'nun gerçek kimliğinin, aslında düşmüş melek Şeytan olduğu ortaya çıktığı için işleri değiştireceğini asla hayal etmemişti.

4. Light Yagami | Death Note

4. Light Yagami | Death Note

Light Yagami, eline bir Death Note almamış olsaydı, tipik bir lise öğrencisi olurdu. Basit görünümlü bir defter, üzerinde adı yazan herkese ölüm verdiği için hayatını büyük ölçüde değiştirdi. Adalet duygusu ve güdüleri en başından tartışmasız adaletsiz şeyler yapmaya başlayana kadar çok netti.

Light, Death Note'u aldıktan sonra, toplumun kötülerini cezalandırmaya başladı ve onlara acımasız bir ölüm verdi. Kötülükten özgür bir dünya yaratmak istedi ama zaman geçtikçe en büyük suçlu haline geldi. Kendi babası da dahil olmak üzere yüzlerce masum insanı öldürdü ve onu tüm zamanların en büyük anime kötü adamı yaptı.

3. Lelouch Lamperouge | Code Geass

3. Lelouch Lamperouge | Code Geass

Lelouch Lamperouge, hayranların gördüğü en iyi anti-kahramanlardan biridir. Britannia Kraliyet İmparatorluğu'nda devrim yaratma düşüncesine takıntılı olan Lelouch, Japonya'yı özgürleştirmeye ve herkes için daha iyi olan yeni bir dünya yaratmaya söz verdi. Ait olduğu hayali gerçekleştirmek için sivillerin hayatlarını feda etmekten asla çekinmedi.

Bir kahraman olarak seyircilerin kalbinde onurlu bir yer edindi ancak Lelouch'un ahlaki pusulasının değişmesi uzun sürmedi. Serinin diğer yarısında istediğini elde etmek için değerlerinden vazgeçmeye hazırdı. Mutlak güç arayışında, yanlışlıkla kendi kız kardeşini de bu fedakarlığın bir parçası yaptı. Bu onu sadece zorlayıcı bir karakter değil, aynı zamanda en iyi anti-kahramanlardan biri yapar.

2. Eren Jaeger | Attack on Titan

2. Eren Jaeger | Attack on Titan

Attack on Titan, dört mevsim boyunca büyük ölçüde gelişen hikaye anlatımında gerçek bir başyapıttır. Eren Jaeger'ın bir Eldian kahramanı olarak gelişmesi, serinin en iyi yanlarından biri. Eren, serinin başından beri çok şey yaşamak zorunda kaldı ve her zaman Marley ordusundan intikam almayı hayal etti.

Hiç şüphe yok ki, Eren iyi yazılmış anime kahramanlarından biridir , ancak farklı olarak benzersiz özgürlük ideolojisi, insanlığın %80'inin hayatını tehlikeye attı. Son yaklaşırken, tehlikeli yöntemlerinin dünyayı onarmanın tek yolu olduğunu haklı çıkarmaya başladı. Eren her şeyi insanlık için yapıyor olsa da bunun bedeli çok ağırdı ve sonunda bencilce bir hareket gibi gelmeye başladı. Kötü görünsede bence kötü biri değil.

1. Griffith | Berserk

1. Griffith | Berserk

Bir kötü adamın başarısı, belirli bir karakterden nefret eden hayranların sayısına göre belirleniyorsa, Griffith kesinlikle seçilenler arasında olacaktır. Açıklanamayacak kadar iğrenç suçlar işlemiştir ve dostluğa ihanet de bunlardan biridir. Griffith, Kentaro Miura'nın Berserk adlı manga serisinin ana kötü adamıdır.

Guts ile tanıştıktan sonra, Griffith onu savaşta yendi ve onu Şahin Bandosu'na katılmaya zorladı ve daha sonra aralarındaki dinamik ilişki dizinin ana odak noktası haline geldi. Ancak, aynı Griffith, tüm Şahin Bandosu'nun yok edilmesinden sorumluydu. Amacına ulaşmakta hiç tereddüt etmedi.


Bununla sonradan kötü adama dönüşen iyi kahramanlar listemiz sona eriyor.

Umarız beğenmişsinizdir. Yorumlar bölümünde bize düşüncelerinizi yazmaktan çekinmeyin ve bize yukarıda listelenenler gibi başka karakterler önerdiğinizden emin olun, hangisi favoriniz?

Ve bunun gibi daha heyecan verici anime makaleleri için bu makaleyi otaku arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


OKUMAYA DEVAM ET

Tüm Zamanların En Güçlü 10 Anime Ailesi/Sülalesi!