İntikam ve İhanet Temalı 15 Harika Anime Önerisi!

Bir insanın kalbindeki cehennemi, nefret ateşini yükselten temel motivasyon ve itici güç nedir? İntikam ya da intikam alma yolculuğu bunun için doğru cevap olacaktır ve hiç şüphe yok ki en eğlenceli ve nefes kesici hikayelerin bazılarının asıl olayı intikamdır. Hangi çağda olursa olsun, intikam animeleri her zaman sektörün vazgeçilmez bir parçası olmuştur. İşte bu yüzden sizler için intikam ve ihanet temalı kesinlikle izlemeniz gereken 15 intikam animesini sıraladık. Geçelim anime önerilerimize!

15. Blade Of The Immortal

15. Blade Of The Immortal

Blade of the Immortal, Tokugawa Shogunate döneminin ortalarında Japonya'da geçiyor ve ölümlülüğünü geri kazanmak için 1000 kötü adamı öldürmek zorunda kalan lanetli samuray Manji'nin hikayesini bizlere aktarıyor. Bu yolculukta, tüm ailesini öldüren ve onları dışlanmış bir aile haline getiren bir kılıç okulundan kendi intikamını almak isteyen Rin adında genç bir kızla karşılaşır.

Uzun bir intikam alınacak düşman listesiyle intikam peşinde koşan bir kız ve sonunda ölmek için öldürmesi gereken çeşitli sayıda kötü adama ihtiyaç duyan bir adam; Bu kanlı yolda her biri kendi hayatlarının amacını gerçekleştirmek için tehlikeli bir kan dökme, intikam ve kefaret yolculuğuna çıkar.

Önerilen: Anime Bilgi ve Kişilik Testleri için Buraya Tıkla!

14. Owari no Seraph

14. Owari no Seraph

Seraph of the End bir intikam hikayesi içeren, kıyamet sonrası temalı karanlık bir fantezi animesidir . Takaya Kagami tarafından yazılan anime, sözde "insan yapımı" bir virüsün ellerinde sona erdiği, küresel nüfusu kasıp kavuran ve yalnızca on üç yaşın altındaki çocukları etkilemeyen bir dünyada geçiyor.

Şu anda vampirler dünyanın girintilerinden çıkıyor, ardından muhtemelen sadece bir efsane olduğu düşünülen asırlık karanlık korkuları da geliyor. Yūichirō Hyakuya adında genç bir adam, öksüz kalan ailesinin intikamını almak ve çocukluğun daki en iyi arkadaşı ve ailesi sayılabilecek Mikaela'yı vampirlerden geri almak için bir vampir imha birimine katılır.

13. Gungrave

13. Gungrave

Gungrave, ihanetin ve insanın her şeyini tüketen intikam ihtiyacının öyküsünü anlatıyor, ancak buna organize bir suçla eşlik ediliyor. Anime, Brandon Heat'in en yakın arkadaşı Harry MacDowell tarafından ihanete uğrayıp öldürülmesinden on üç yıl sonra başlıyor. Nekrolizasyonun Beyond The Grave olarak kullanılmasıyla yeniden doğar ve suç örgütüne karşı intikam arayışına başlar.

Anime daha sonra Brandon'ın gençliğine geri döner ve onu ve Harry'yi sokaklarda birlikte büyürken ve yeraltı suç dünyasında adım adım yükselirken takip eder ve olayı dallandırıp budaklandırır. 

12. Claymore

12. Claymore

Kadın oyuncu kadrosuna sahip iyi anime sayısı oldukça düşük ve kadın başrollü animeler söz konusu olduğunda sayı önemli ölçüde diplere düşüyor, ancak Claymore, Clare gibi harika bir kadın kahramanı öne çıkararak bu klişenin içinden geçiyor. En dipten başladığı ve başarısız olduğu düşünüldüğü için yolculuğu oldukça ilham verici, ancak karakter hayatı boyunca güçleniyor.

Claymore, bir kadının intikam yolculuğunu anlatan bir animedir. Hikaye, Yoma olarak bilinen canavarların insan kılığına girip onlardan beslenerek insan toplumu arasında karışabildiği bir dünyada geçiyor. Ancak, insanların da iblisleri durdurması için Claymorelar'ı var. Animenin içeriğinin çoğuna kadınlar hakim olsa da, her iki cinsiyet arasındaki ilginç dinamik izlerken hoş oluyor.

11. Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi

11. Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi

Köyünde yaşayan gariban Keyaru / Keyaruga'nın yeteneğini uyandırma vakti gelmiştir. Öte yandan yeni bir kahramanın alametlerini hisseden prenses ise onun olduğu köye doğru yönelmektedir. Güçleri uyanır ve o bir kahramandır! Şifacı Kahraman! Prenses onu alarak krallığın kalesine götürür ve Keyaru kralın önünde diz çöker ve yeminini eder. Lakin hiçbir şey hayalindeki gibi olmaz. Şifacı kahramanın yeteneklerini ÇÖP olarak gören soylular ve diğer kahramanlar hatta askerler bile ona işkence ederek ve defalarca istismar ederek onu bir köle haline getirirler.Ağır işkencelerden sonra aydınlanan Keyaru şifa yeteneklerinin ardında yatan gücü keşfeder. Aslında şifa kahramanının gücü en güçlü güçtür! Gücünü kullanarak 4 yıl zamanda geriye gider ve intikamını tek tek almaya başlar! Hemde köküne kadar!

10. Rurouni Kenshin

10. Rurouni Kenshin

Devrimci Meiji döneminde, Japonya muazzam bir siyasi değişim geçiriyor. Bu süreçte masumları ayaklar altına almak anlamına gelse bile, ülkelerinin modernleşmesini önlemek için her türlü yöntemi kullanacakları su götürmez bir gerçektir. Böylesi bir zamanda, gezgin bir samuray olan Himura Kenshin, hayatını güçsüz ve çaresiz köylüleri zorbalara ve eşkiyalara karşı korumaya adamıştır. Ancak Kenshin, uğruna savaştığı değerleri yok etmekle tehdit eden karanlık bir geçmişe sahiptir. Yeni arkadaşları Kaoru, Sanosuke ve Yahiko ile tanışıp onlarla barışçıl bir yaşam kurmaya çalıştığında geçmişi onun peşini bırakmaz. Kenshin, içindeki ve dışındaki şeytanların üstesinden gelebilir ve sonunda Japonya'nın hak ettiği barışçıl geleceği sağlayabilir mi?

9. Black Butler

9. Black Butler

Viktorya dönemi İngiltere'sinde, zengin ve varlıklıların evlerini yönetmek için bir baş uşak tarafından yönetilen hizmetçi personellerine sahip olması oldukça normaldir; Phantomhive Estate de farklı değil. Bir oyuncak şirketinin çocuk sahibi olan genç ve talepkar Kont Ciel Phantomhive, büyük kırsal malikanesinde yaşıyor. Sebastian onun baş uşağıdır ve mükemmelliğin timsalidir; günlük işlerini zahmetsizce ve zarif bir şekilde tamamlar ve diğer çalışanların sayısız hatasını düzeltir. Bununla birlikte, dışarıdan her şey normal görünse de, ambalajın hemen altında daha uğursuz bir sır yatmaktadır. Sebastian aslında genç kontla bir sözleşmeye bağlı bir iblistir; ruhu karşılığında sadakatle hizmet edecek ve onun için savaşacaktır.

8. Tate no Yuusha no Yarinaoshi

8. Tate no Yuusha no Yarinaoshi

Günlerini oyunlarla ve mangalarla geçiren bir Otaku olan Naofumi Iwatani, kütüphanede garip bulduğu bir kitabı incelerken birdenbire kendisini paralel bir evrene çağrılırken bulur! Efsanevi silahlarla donatılmış ve dünyayı kehanet edilen yıkımından kurtarmakla görevlendirilmiş dört kahramandan biri olduğunu öğrenir. Kahramanların en zayıfı olarak bilinen kalkan gücünü alan Naofumi. Çağrıldığı dünya ve onu çağıranlar tarafından yalnız bırakıldı, parasız bırakıldı ve hayati bir ihanete uğratıldı. Dönecek kimsesi ve kaçacak bir yeri olmadığından, sadece elindeki kalkanı ve kendisi bir başına kaldı. Şimdi, Naofumi efsanevi Kalkan Kahramanı olmak ve dünyayı kurtarmak için ve de intikamını almak için yolculuğuna başlıyor!

7. Dororo

7. Dororo

Dororo anime dizisi aynı ismi taşıyan 1969 yılı yapımı Dororo ve Hyakkimaru anime dizisinin güncelleme versiyonudur. Kısacası 1969 yılında çekilmiş olan film tekrar çekilmiştir. Dizinin yeniden çekilmesiyle hikaye bir şeyler kazanmış ve bir şeyler kayıp etmiştir. İlk başta isminden başlayalım konu tamamen Hyakkimaru ile ilgili olmasına rağmen güncel isimden yine Hyakkimaru çıkarılmıştır. Görsel ve Hikayesel gelişim günümüz modern standart ve kurallar gereğince düzenlenip geliştirilmiştir. Düşmanların sayısının azalmasına karşın da kan ve şiddet öğeleri artmıştır.

Bir samuray efendisi topraklarını savunmak, güç elde etmek ve zafer kazanmak için 12 şeytan ile anlaşma yapar. Anlaşmanın gereğince oğlunun parçalarını alan Şeytanlar Efendiye zafer, ülkeye de refah getirirler.

Hyakkimaru ise yok edilmesi için bir ebeye verilir. Vücudunda hiç bir parça kalmayan derisi dahi olmayan bu çocuğu öldüremeyen ebe bir kayığa koyup salar. Bundan sonrası kaderin bir cilvesi ile bir doktorun bulmasıyla sonuçlanır. Doktor bir çok yapay uzuv ve iyi bir bakım ile çocuğu 17 yıl boyunca hayatta tutar.

Bu çocuk üstün bir hayatta kalma iç güdüsüne ve savaş yeteneğine sahiptir. Canavarlar ve kötü yaratıkların yanı sıra iyileri ve insanları da ruh enerjileri ile ayrıt edebilmektedir. Parçalarını alan iblisleri bulup tek tek avlar ve ağladıkça da parçaları geri gelir.

Hyakkimaru parçalarını aldıkça da ülke savaşın, açlığın ve doğal felaketlerin odağı haline gelmeye devam eder. Sonunda Babası ve erkek kardeşi Hyakkimaru ‘yu avlamaya çıkarlar. Tüm çabalarına rağmen Hyakkimaru vücdudunu tamamen almayı başarır.

6. 91 Days

6. 91 Days

“İntikam soğuk yenen bir yemektir” sözü, 91 Days'ın temasına tam olarak uyuyor. Hikaye, Yasak'ın son yıllarında, 1932'de yasanın olmadığı ve heryeri Mafyaların ve yasadışı çetelerin yönettiği Amerika'nın kurgusal bir zamanında geçiyor. Tek bir ölümün topyekun bir kan cümbüşüyle ​​sonuçlanabileceği ve intikamın yeni intikam ideallerini doğurduğu karanlık bir dönemde.

91 Days, ailesi bir mafya anlaşmazlığında öldürüldükten sonra intikamını almaya kararlı olan Angelo Lagusa adlı genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Ancak 91 günlük bu dramatik hikayede intikam, intikamı doğurur ve öldürmek çok ağır sonuçlar doğurabilir. Ve animenin nereye gideceğini kimse bilmiyor! O yüzden bu heyecan verici intikam animesini mutlaka izleyin.

5. Castlevania

5. Castlevania

Karısı kilise tarafından öldürüldüğünde, güçlü vampir Drakula, Cehennemin tüm güçlerini Wallachia'nın üzerine salarak intikamını alır. Aforoz edilmiş Belmont klanının son oğlu Trevor Belmont, artık şeytani yaratık yığınlarının musallat olduğu bir ülkede dolaşırken, Drakula'yı yenmeye çalışır. Drakula'nın yabancılaşmış ve kopuk oğlu Sypha Belnades ve Alucard ise ona yardım eder.

4. Berserk

4. Berserk

Berserk, şimdiye kadar anlatılan en karanlık ve en umutsuzluğa neden olan hikayelerden biri olarak bilinir. Berserk'in hikayesinin özü, ölümden sağ çıkmak ve yanlış yapanlardan intikam almakla ilgilidir. Anime, tüm hayatı sonsuz bir korku treni gibi olan Guts adlı bir paralı askeri konu alıyor. Ölümle damgalanmıştır ve ölümüyle karşılaşana kadar iblisler tarafından kovalanmaya mahkumdur.

İster üvey babasının yaptığı zulümler, ister eski arkadaşı Griffith'in büyük ihaneti, ister onun fedakârlık tarzına kapılan bitmek bilmeyen canavarlar olsun, Guts için hiçbir şey kolay değildir. Bu animenin hikayesi ve dünya inşasının yanı sıra dokunaklı karakterizasyonu, tekrar tekrar izlemenizi sağlayacak kadar iyi.

3. Code Geass

3. Code Geass

Code Geass, üç süper güç arasındaki bir savaşın hikayesidir: Kutsal Britanya İmparatorluğu, Çin Federasyonu ve Avrupa Birliği. Bu klasik siyasi ve ahlaki kargaşa olayında Kutsal Britanya İmparatorluğu, mumu her iki uçta da yakan hain bir güç gibi hareket eder. Britannia'nın sürgündeki prensi Lelouch Lamperouge, anavatanını yok ettiği ve annesinin ölümüne neden olduğu için Britannia'dan intikam almaya yemin etmiştir.

Lelouch, "Geass" adlı doğaüstü yeteneği aracılığıyla mutlak itaat'in gücünü miras aldıktan sonra, Britannia'yı kesin olarak devirmek için bir süper kahraman ikinci kişiliği yaratır. Yüksek güçlü robotları(mecha), zihni kontrol eden Geass gücünü ve kendi zekasını kullanan Lelouch, rakibinin üstesinden gelmek için ne gerekiyorsa yapar.

2. Vinland Saga

2. Vinland Saga

Hikayemiz 980'li yıllarda İzlanda'da başlar. Thors yıllardır acımasızlıkları ve savaş arzuları ile bilinen Viking'lerin en güçlü savaşçılarından biri olarak bilinmektedir.

Fakat bir gün aslında arzuladığı şeyin savaş olmadığını gerçek bir savaşçının Hırsına ve öfkesine yenik düşmemesi gerektiğini hatta ve hatta insanları incitmemesi gerektiğini düşünüp evi bildiği Danimarka'dan bir savaş sırasında kendini ölü göstererek eşi ve iki çocuğu ile kaçar. Yıllar sonra İzlanda'ya yerleşmiş olan Thors barış içinde yaşamaktadır ta ki bir Viking gemisi gelip Thors'un yaşadığını öğrenene kadar.

Halkının ölümü ile tehdit edilen Thors Viking'lerin savaşa geri dönmesi şartını kabul eder. Yanına birkaç kişi daha alarak bir gemi ile yolculuğa başlar fakat bu sırada bilmediği bir şey vardır gemide beklenmedik bir misafir vardır. Babasına tutku ile bağlı olan Thorfinn ondan izin almadan gizlice gemiye binmiş ve onunla birlikte savaşa katılmaya karar vermiştir. Thors ise buna katiyen karşı olmasına rağmen mecburi olarak onu da yanına almış ve yolculuklarına başlamışlardır.

Birtakım olaylar sonrasında Babasını yitiren Thorfinn intikam arzusu ile dolup taşmıştır ve babasının intikamını almak için yemin etmiştir. Bu Thorfinn'in Vinland'a doğru olan serüveninin ilk adımlarıdır.

Vinland Saga animesi ve hatta mangası sadece Vinland'a olan yolculuğu anlatmaktadır bir nevi buz dağının görünen kısmıdır. Mangaka Makoto Yukimura yıllarıdır asıl hikayenin daha başlamadığını bu sadece Vinland'a olan yolculuğun anlatılışının mangası olduğunu söylüyor bundan dolayı mangaya ve animeye trailer (ön gösterim) demek yanlış olmaz.

1. Attack On Titan

1. Attack On Titan

Yüzyıllar önce, insanlık dev insansı mahlukatlar tarafından neredeyse yok olacak kadar katledilmiş ve insanları büyük bir yapı olan duvarların ardında korku içinde saklanmaya zorlamıştı. Bu devleri gerçekten korkutucu kılan şey, insan etini sevmelerinin nedeninin açlıktan doğmamasıdır. Tamamen zevkine ve öylesine yiyorlar! Yüzyıllar sonra bu düzen bozuldu ve dev bir titan duvarda bir delik açtı ve hikayemiz başladı!

Eren Yeager, işgalci mahlukların ellerinde korkunç bir kayba tanık olduktan sonra, duvarların koruması dışındaki dünyayla savaşan seçkin bir askeri birlik olan Survey Corps'a katılarak hayatını o mahlukların kökünü kazımak için adar. Evlatlık kız kardeşi Mikasa Ackerman ve çocukluk arkadaşı Armin Arlert de Eren'i takip eder


OKUMAYA DEVAM ET

Tüm Zamanların En Güçlü 10 Anime Ailesi/Sülalesi!