Yu-Gi-Oh 'un Seto Kaibası, Animelerin Tony Stark 'ı mı?

Seto Kaiba ve Tony Stark arasındaki mükemmel benzerlik

Yu-Gi-Oh 'un Seto Kaibası, Animelerin Tony Stark 'ı mı?

Yu-Gi-Oh 'un Seto Kaibası, Animelerin Tony Stark 'ı mı?


Seto Kaiba, Yu-Gi-Oh! 'Un bir nevi Tony Stark'ıdır. Her ikisinin de çok fazla parası, ne yapacaklarını bildiklerinden daha fazla teknoloji ve dramatik yetenekleri var.
Marvel Sinematik Evreni'nin eğlence dünyasında yıllarca hissedilecek bir etki yarattığını inkar etmek pek de mümkün değil. Animelerde de bunun etkilerini görüyoruz. Bizce Seto Kaiba kesinlikle bir düellocu Tony Stark.

Ancak bu karşılaştırmayı bir sonraki seviyeye taşıyan sıcak bir yaklaşım var: Seto Kaiba, Animelerin Tony Stark'ı, evet ama Seto Kaiba Tony Stark'ı Tony Stark'tan daha iyi yapıyor.

1BJwBt

Hem Kaiba hem de Stark dünyayı dolaşan, egoist milyarderlerdir. Tony Stark'ın tasarımları, Demir Adam teknolojisini geliştirme etrafında dönerken, Seto Kaiba Mavi Gözlü Beyaz Ejder etrafında dönüyor. Her ikisinin de harika bir teknolojisi var, bunu inkar etmek mümkün değil.

İkisinin de yaşadığı baba sorunları da var - Howard Stark, oğlu Tony'e mesafeli davrandı ve Tony'nin makineleriyle herkesten daha fazla empati kurmasına neden oldu. Ancak, Kaiba'yı evlat edinen babası Gozaburo... Howard onun yanında bir melek gibi kalır. Seto'yu düpedüz dövüyordu. Gozaburo, Kaiba'nın hayatını zindana çevirdi. Howard Stark sevgi dolu olmayabilir, ancak bu durumda Seto Kaiba kesinlikle daha kötü durumda.

Belki bunu telafi etmek için her iki CEO da dramatik bir yeteneğe sahip. Tony Stark, Iron Man olmadan önce bile büyük partiler veriyor ve sunumlarını patlamalarla destekliyordu. Daha sonra, şekilli inişler, kötü adamla savaşmak için bir Demir Adam ordusunu çağırmak ve garip bir şekilde KaibaCorp kulesine benzeyen Yenilmezler Kulesi'ni inşa etmesinden bahsetmiyorum bile. Ve tabii ki ilk Iron Man filminin sonundaki ikonik açıklaması. Kaiba bu bakımdan Tony'den aşağıda kalmıyor. Bir kart oyunu turnuvasına ev sahipliği yapmak için Domino Şehri'nin tamamını kiraladığı (veya muhtemelen satın aldığı) zamanı, dramatik girişlere olan tutkusunu, yerleri süpüren paltoları... Bu ikisi eğer bir şey yapacaksa ya efso yaparlar ya da hiç yapmazlar.


HvZxgc

Her ikisinin de bir tür süper kahraman olması, aşırı miktarda şansa sahip olması ve gelecek nesil kahramanları yönlendirmesi nedeniyle bu ikisinin çarpıcı benzerliklere sahip olduğu daha birçok benzer nokta var (Stark için Peter Parker, Duel Academy-Kaiba). 

Ancak, Stark ve Kaiba arasındaki farkı gerçekten bize gösteren şey, kendi şirketlerinin CEO'su olduklarında yaptıklarıdır. Evet, ikisi de şirketlerini silah sevdalılarından uzaklaştırıyorlar, ancak Tony Stark bunu ancak ilk Iron Man filmindeki olaylar sırasında silah işinin onu doğrudan boka sapladığından sonra yapıyor.

Küçük kardeşi Mokuba ile paylaştığı bir çocukluk hayalini gerçekleştirmek için KaibaCorp'u hemen silah yerine oyun yapma yoluna koydu. Bu ani fikir değişimi, Stark ve şirket müdürü Stane'den farklı olarak, yönetim kuruluna kafa tutmasına neden oluyor ve her iki memnuniyetsiz çalışan grubu da CEO'larına tepkileniyor. Ancak bu gerçekleştiğinde yetişkin olan Stark'ın aksine, Kaiba en iyi ihtimalle ergenlik çağının ortasındadır. Bu kararı hemen vermesi ve diğer olaylar yüzünden Kaiba aslında Tony Stark'dan daha iyi.

Ama aynı zamanda Stark, Kaiba'dan daha iyi, grubuyla çabucak kaynaşırken, Kaiba anime boyunca hala soğukkanlılığını koruyor. Stark, arkadaşları için Tony, Kaiba ise sadece Mokuba için Seto'dur. Hangi karakterin daha iyi olduğunu kesin olarak söylemek zor, ancak ikisinin de harika ve hayranlarına layık olduğunu söyleyebiliriz - sadece Mjolnir'e değil. AS:DAD