Nedir Bu Omegaverse Evreni?

Çoğu Fujoshi/Fudanshi'nin bildiği ve çoğunuzunda bilmediği omegaverse evrenini sizlere bir anlatalım dedik. Eğer hazırsanız Omegaverse Nedir? sorusunun cevabını öğrenmek için içeri geçelim.

Nedir Bu Omegaverse Evreni?

Arkadaşlar şimdi size uzun zamandır BL dünyasına konu olan bir alanımız olan omegaverse evreninden bahsedeceğim. 

Bu dünyada 2 ana (birincil) cinsiyet ve 3 ara (ikincil) cinsiyet bulunuyor. Birincil cinsiyetler Kadın ve Erkek iken ikincil cinsiyetler Alfa, Beta ve Omegalardan oluşur. Peki bu alfa,beta ve omegaların özellikleri nelerdir.


Alfa


Lider özelliklere sahip olan alfaların her ay rut (kızgınlık) dönemleri olur. O dönemlerde alfalar saldırganlık özellikleri gösterebilir. Bu yüzden alfaların o durumlarda omegalarla aynı ortamda bulunmaması gerekir. Çünkü alfalarda bu dönemde anlamsız bir işaretleme, üreme ve sürekli şehvet hali söz konusudur. Feromonlarıyla etkiledikleri gibi etkilendikleri de olur. Eğer alfa kızışmada ise partnerine işaretlememek için ve sakinleşmek için bir bastırıcı alması gerekebilir. Alfaların nüfusu %20-25'lik kesimdedir.


Beta


Nüfusun %70'ini kapsarlar ve feromonlardan çok az etkilenir ve ya hiç etkilenmezler. İşaretleme yapamazlar ve beta erkekleri doğum yapamazlar. Benimde en sevdiğim ikincil cinsiyettir. Çünkü rut ve ya kızışma dönemleri olmaz, bastırıcı veya inhibitör almaları gerekmez. Bağlanma dertleri yoktur fakat omega partneri varsa çocuk sahibi olabilirler.


Omega


Türler arasında sadece omega erkekleri hamile kalabilir. Kızışmaları olduğu dönemde eğer işaretlenmedi veya bağlanmadıysa evden çıkmamalılar çünkü; Bu dönemde alfaları üstüne çekebilir alfaların çoğunun tacizine uğrayıp hamile kalabilirler. Omega erkekleri %5'lik nadir türlerdendir. Hey ay 1 hafta kızışma dönemleri olur  ve bazen yıllarca kimliklerini beta zannedip ilk kızışmasıyla omega olduğunu farkedenler bile olmuştu.


Dominat (Baskın) ve Çekinik olmak üzere alfa ve omegalar 2 sınıfa ayrılırlar;


  • Dominant (Baskın) alfa ve omegalar feromonlardan etkilenir hatta çoğu alfa ve omega gibi saldırgan olur veya dize getirebilirler. Ve kızışma, rut dönemleri olması gereken yaşta olur ve feromonlarını kontrol edebilmeyi öğrenirler.

  • Çekinik alfa ve omegalar ise, ilk kızışmaları olması gereken yaştan daha geç gelir. Çekinik omegalar kızışma dönemlerinde baskın alfaların feromonlarıyla yatışmaya çalışır hatta çoğu alfa ve ya omegalar feromonları çok az hissettikleri ve ya hiç hissedemediklerini düşünür. En önemlisi feromon salgıladıklarını bile farkedemezler.

Umarım güzel bir şekilde anlatabilmişimdir dilim döndüğünce yorumladım ve önceki içeriğimde de okuduğum omegaverse serileri listeledim kontrol etmek isterseniz bakabilirsiniz şimdiden okuduğunuz için teşekkür ederim lütfen tepki ve yorum bırakmayı unutmayın. :)

Ve bunun gibi daha heyecan verici anime makaleleri için bu makaleyi otaku arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


OKUMAYA DEVAM ET

Alfa mısın Beta mısın Yoksa Omega mısın? Omegaverse Kişilik Testi!