Animelerin Favori Ses Sanatçıları (Seiyuular'ı)

Her animede merak ettiğimiz, 'bunları kim seslendiriyor ya?' dediğimiz mutlaka favori karakterlerimiz vardır. Mesela kadın ses aktrislerinin shounen (çocuk,genç erkek) karakterleri seslendirdiklerini gördüğümüzde şaşırdığımız, çoğu zaman da anaç ve şehvetli, bazen de soğuk ses tonlamaları kahkahaları gibi... Bazı erkek ses aktörlerinin de karakterleri konuşma ve ses tonları,vurgulamalarıyla yeri geldi ergen bir liseli,yeri geldi yakışıklı yakuza ve bazen de güçsüz gibi görünen her şey ile alay eden saf fakat öfkesiyle de son derece acımasız olan çok güçlü düşmanları hafife alan karakterlere dönüştüğünü de görüyoruz işte onlardan çok dikkatimi çekenleri listeleyeceğim . Eminim hepinizin beğendikleri de vardır benim listemde :D

1. Actor : Hanae Natsuki

Actor : Hanae Natsuki
D. Tarihi : 26 Haziran 1991 (30 yaşında)

Çoğunuzun ilgisini çeken Kimetsu No Yaiba animesindeki Kamado Tanjiro ve Tokyo Ghoul'deki Kaneki Ken karakterlerini bu arkadaş seslendiriyor. 30'lu yaşlarına rağmen her yaştan erkek sesini çıkarabilen ve izleyenlere olayları çok heyecanlı bir şekilde aktarabilen izleyicilerin kalplerini hızlandırabilen bir karakterimiz özellikle power upları öfkelerini, korkmaları canının yanmalarını ve diğer tepkileri sanki gerçekten yaşadığını hissettiren ve izleyiciye de yaşatan kişilerden biri. Umarım başka serilerde de devam eder sesine kurban :D .

2. Actress : Mayumi Tanaka

Actress : Mayumi Tanaka
D. Tarihi :15 Ocak 1955 (66 yaşında)

Hepimizin çok iyi bildiği; fakat benim belirli bölüme kadar izlediğim daha fazlasına ömrüm yetmediği bir anime olan One Piece'in başrol karakteri olan, neşeli, coşkulu ve gomu gomu no diye gücünü kullanmasıyla bildiğimiz lastik çocuğumuz olan Luffy'mizin seslendirmeni bu ablamızdır. Yıllardır istikrarlı bir şekilde seslendirmeye devam eden ve sesi asla yaşlanmayan güzel mi güzel minnoş biri kendisi. Luffy seninle güzel sesin hiç kulağımızdan silinmeyecek <3 .

3. Actor : Yukki Kaji

Actor : Yukki Kaji
D. Tarihi: 3 Eylül 1985 (36 yaşında)

İşte ilk animemdeki favori karakterimi seslendiren adam High School DxD Hyoudou İssei. Biliyorum bana diyeceksiniz ki 'sen ecchi anime mi izledin' ama izlemedim diyen çarpılır yani ben de izledim bu da favorim diğer ecchilerden gayet masum bana göre :D Ama aynı zamanda Nanatsu No Taizai'deki Meliodas, Noragami'deki yan karakter Yukki ve Karakai Jouzu No Takagi San da ki Nishikata karakterlerinden eminim çoğunuz tanıyorsunuz onu. Ağlamasından öfkelenmesine, gülüşünden, haykırmasına ve yeri geldi yetişkin adam, yeri geldi küçük çocuk olan favorim bir ses aktörümdür kendisi :D 

4. Actress : Nao Touyama

Actress : Nao Touyama
D. Tarihi: 11 Mart 1992 (29 yaşında)

Bu anime ses aktrisinin ilk openingini sevdiğim anime Beatless'tan Lacia olduğunu öğrendim. Çok şaşırdım çünkü ben ilk Seishun no Buta Yarou daki Koga Tomoe karakteri olduğunu bilmiyordum. Hatta Radiant'ta Miss Elba olduğunu bile şimdi öğreniyorum inanılır gibi değil ama gerçekten çok şirin bir ses tonu var insani anime dünyasına sırf bu sesi dinlemek için dahil olmalı yani ben bir kadın olarak neden otaku erkeklerin anime kızlarına âşık olduklarını şimdi anlıyorum sanırım ;D

5. Actor : Yoshitsugu Matsuoka

Actor : Yoshitsugu Matsuoka
D. Tarihi: 17 Eylül 1986 (34 yaşında)

Kaç sezon süren Sword Art Online animesini duyanlar olmuştur hatta o anime yüzünden ben de o gözlüklerle o dünyaya gitmek istedim yalan değil. İşte o bahsettiğim Sword Art Online animesinin başrol karakteri Kirito-kun'u Danmachi'nin Bell-kun'u hatta Kimetsu no Yaiba'nın domuz kafası Hashibana İnosuke'si ve son zamanların favori animesi Tokyo Revengers'ta Mitsuya karakterini seslendiren şefkatli ama komik güçlü ama nazik bir karakterlere giren bir aktörümüz :)

6. Actress : Yui Horie

Actress : Yui Horie
D. Tarihi: 20 Eylül 1976 (45 yaşında)

Çok sevimli bir ablamız olan bu actressimiz Fairy Tail animesindeki Charle adlı kedimize hayat veren ve Re Zero animesinde ise şirin olduğunu ama erkek karakter olduğunu öğrendiğimizde çok şaşırdığımız karakterlere hayat veren sesine bereket yaşını 22-23 zannettim bir ablamız kendisi. Hâlâ inanamıyorum gerçekten 45 mi bu abla ya :D?  

7. Actor : Miyu İrino

Actor : Miyu İrino
D. Tarihi : 18 Şubat 1988 (33 yaşında)

Ovari No Seraph animesi daha önce duydunuz mu? Artık duymuş oldunuz daha önce duymadıysanız bile oradaki başrol karakter Yuu adlı bir vampir avcısına hayat veren, Phantom Requiem the Phantom animesindeki Zwei kod adli bir ajan ve Koe No Katachi adlı anime filminde hepimizin kalbini fetheden bir karakteri seslendiriyor bu abimiz.

8. Actress : Megumi Han

Actress : Megumi Han
D. Tarihi : 3 Haziran 1989 (32 yaşında)

Hepimizin çok iyi bildiği bir anime olan Hunter x Hunter'ın Gon karakterini daha sonra Sousei no Onmyouji animesindeki Adashino Benio ,Gamers animesindeki animesindeki Amano Keita ve shoujo animemiz olan Ore Monogatari'nin esas kızı Yamato Rinko yu seslendirmiştir :) .

9. Actor : Kakihara Tetsuya

Actor : Kakihara Tetsuya
D. Tarihi: 24 Aralık 1982 (39 yaşında)

En sevdiğim shounen anime olan Fairy Tail'in başrolü Natsu gazını ondan bu aktörden alıyor gücünü esprilerini komikliklerini Mairimashita İruma Kun animesinde yan rol olan Jazz Andro ve aynı zamanda Drama CD lerin vazgeçilmez sesidir bu abimiz.o animelerde kendi sesini bize az feda etmedi o bağırışlar kaynağını bilmiyoruz ama umarım dikkat ediyordur :) . Sesiyle unutulmayacaklardan hangi anime olsa sesi hemen fark ediliyor. 

10. Actor : Mamoru Miyano

Actor : Mamoru Miyano
D. Tarihi: 8 Haziran 1983 (38 yaşında)

Kendisinin sesini sosyal medyadaki videolarda çok kez duymuşsunuzdur anime bilmeyenler bile o videoyu biliyordur sürekli reelslerde gezer 'aaağğhh' diye şehvetli bağırış dersem anlarsınız zaten :) Fakat başrolü seslendirdiğini öğrendiğim ilk anime Death Note Kira kod adıyla Yagami Light, sonra tabi Nanatsu No Taizai'de Gilthunder karakteri,acımasız kötü olan hatta Tokyo Ghouldeki başrol Kaneki'nin manyağı olan Shuu Tsukiyama ve en önemlisi reels lerde viral olan sesin anime Bungou Stray Dogs da Dazai idi kendisi. 


OKUMAYA DEVAM ET

Seslendirenleri (Seiyuusu) Kadın Olan 10 Anime Erkeği!