Volcanic Age Tanıtım ve İnceleme

Klan atalığı yaparken ölünce 8 yaşındaki haline geri dönen ana karakterimizin geçmişin bilgileriyle en güçlü olma hikayesi! Manhwa önerisi.

Volcanic Age Tanıtım ve İnceleme

Ana karakter (MC): Joo Seo-Cheon


Savaş çağı dünyada çok fazla yetişimcinin ölmesine sebep oldu yetenekli denilen yetişim sanatçıları bile bu savaşta sağ kalamadı ancak Joo Seo Cheon yetenekli bir dövüş sanatları ustası olmamasına rağmen bu savaşta şans eseri hayatta kalmayı başarmıştır.

Hua dağı mezhebinde yetenekli herkes savaş yüzünden öldüğünden normalde bu kademelere çıkması imkânsız olan Joo Seo Cheon hem hayatta kalan en eğitimli kişi ve en bilgili kişi olduğu için "ata" koltuğuna layık görülür.

Hayatı pişmanlıkla geçen Joo Seo Cheon ölüm döşeğindeyken bir anda kendini 8 yaşındaki halinde bulur, bu duruma başta çok şaşırır ama sonrasında ise oldukça mutlu olur. Çünkü, gelecekten gelen bilgi ve irfanı ile bu hayatında daha yükseklere çıkacak, kötücül güçlerin amacına ulaşmalarını engelleyecek, sevdiğin kişileri koruyacak; Kısaca geçmiş hayatındaki bütün pişmanlıklardan kurtulacak ve önceki hayatında yetenekli kişilerin arkasında duran o kişi artık onların önünde veya yanında duracak.

  • Bu seri aksiyon, macera, komedi, romantizm konularına ağırlık vermektedir.

  • Serideki aksiyon güzel ve akıcı şekilde işlenmiştir ve dövüş sahnelerinde neler olduğunu rahat bir şekilde anlayabiliyorsunuz.

  • Macera'ya gelecek olursak seride çoğu yetişim serilerinde olduğu gibi mc kendini güçlendirmek ve planlarını uygulamak için farklı mekânlara seyahat eder.

  • Komedi ise seriyi sıkmayacak ama okurları güldürecek şekilde iyi bir şekilde seriye entegre edilmiştir.

  • Romantizm de bu seride çok fazla olmamakla birlikte vardır ama serinin ilerleyen bölümlerinde artabilir.


Volvanic Age ister konusu olsun ister ilerleyişi olsun isterse de çizimi olsun benim çok sevdiğim serilerden biridir. En sevdiğim yanlarından biri ise bu tarz yetişim serilerde genelde anlam kopukluğu olma sıkıntısı vardır ama bu seride bu sorunu çok iyi bir şekilde halletmişler. Eğer bana soracak iseniz yetişim serilerini seviyorsanız Volcanic Age'ye başlamanızı tavsiye ederim.

Qeztq1