Arkadaşlar İle Oynamalık 5 Oyun

arkadaşlarınızla birlikte oynabileceğiniz iki kişilik oyunlar, multiplayer oyunlar ve bunların ardındanda oyun önerisi makalemizde!

Arkadaşlar İle Oynamalık 5 Oyun

1- Keep Talking And Nobody Explodes 

Bir ekip oyunu olan 'Keep Talking Nobody Explodes' amacı çok kolay. Bomba imha etmek. Ekip oyunu olmasının nedeni bir kişi bombayı arkadaşlarına anlatırken (pil sayısı, kabloları vb özellikleri) diğer oyuncular bir kılavuza bakarak ve bombanın özelliklerini göz önüne alarak bombayı çözmeye çalışıyorlar.

Aşırı derece hırs yaptırtan bu oyun, bence tam arkadaşlarınla eğlenmelik, çıldırmalık önerebileceğim bir oyun. Ayrıca seçeceğiniz arkadaşlarınızın türkçesinin iyi olduğundan emin olun. Kısıtlı bir zaman bulunmakta ve en ufak bir yanlışta bomba patlayabilir :D

Steam Fiyatı: 24TL


2- Payday 2 

Birçoğumuz zaten biliyordur ama anlatmaktan zarar olmaz :) Amacımız hırsızlık yaparak zengin olmak. Oyunda birçok soygun yapılabilecek alan bulunmakta. Her görevin ayrı bir amacı, ayrı bir görev şeması bulunmakta. Zorluk oyun içerisinde değiştirilebilmektedir. Oyun 4 kişiliktir. Oyunda kazandığımız paralarla yeni stiller açabiliyoruz. 

Size en büyük önerim zeki insanlarla oynamanız. Oyun içerisinde bazı soygunlar gerçekten zeka, sabır ve taktik gerektirmektedir. 

Steam Fiyatı: 18.50TL


3- Deceit 

İtlik, pislik ve yalan!

Arkadaşlarını kandırmak için oynana bu oyun 6 Kişiliktir. Daha az veya daha fazla kişiyle oynanamıyor. Oyunda 4 adet innocent, 2 adet infected bulunmaktadır. İnnocentlerin amacı güzelce lootlanıp kendilerini savunmak, infectedlerin amacı innocentlere çaktırmadan kanları içerek, karanlıkta onları öldürmek. İnfectedler karanlık zaman gelmeden dönüşememekteler!

Oyun 3 aşamadan oluşmaktadır. Her mapte 3 adet farklı alan bulunmakta. Her alanda kalmak için belli bir süre vardır. Bu süreden sonra mecburiyetten diğer alana geçiş yapmanız gerekmekte. Tabii ki her alanda loot bulunmakta. Son mapte ise kapıyı açarak kaçmaya çalışıyorsunuz.

Oyunda  şüphelenerek insanları silahınız yardımıyla öldürebiliyor, infectedlerin ısırdıkları kişileri aşılar sayesinde kurtarabiliyorsunuz. Tarama aracı sayesinde tarayıcı, taradığı kişinin ne olduğunu görebiliyor ancak acaba diğer insanlar ona güvenecek mi? Oyunda öldürdüğünüz insanların rolleri gözükmemekte. Tüm infectedleri öldürseniz bile kapıdan kaçmanız gerekiyor. Yani oyun son ana kadar gerilim dolu. 

Bu listedeki favori oyunum olan deceit tam arkadaşlarla boğuşmalık, kavga etmelik bir oyun. Saatlerce oynamalık, gerilim dolu bir oyun.

Steam Fiyatı: ÜCRETSİZ


4- Town Of Salem 

Listede ki tek 2D oyun olan Town Of Salem min 7 kişi, max 15 kişi oynanabilmekte. Birden 48 rolden oluşan  bu oyunda 3 başlık bulunmakta.

  1. Köylüler 
  2. Mafyalar
  3. Tarafsızlar

Oyun 2 kısıma ayrılmakta. Gece ve gündüz. Her rolün ayrı bir görevi ve kullanım zamanı var. 

Mafyaların amacı, köylüleri ve bazı tarafsızları öldürerek oyunu kazanmak. 

Köylülerin amacı, onları desteklemeyen tarafsızları ve mafyaları öldürerek oyunu kazanmak.

Tarafsızların amacı, her iki tarafa da yardım edebilir, ya da her iki takımdan da bağımsız bir şekilde oyunu kazanmaya çalışabilir. 

Herkes her gece not bırakabilmektedirler. Şüphelendikleri isimleri, ya da söylemek istedikleri şeyleri yazabilirler. Öldükten sonra bu notlar ekranda belirir.

Bence bu oyun tam arkadaşlarla eğlenmelik, kavga ettirtmelik, delirtmelik bir oyun. Oyunda Türk serveride bulunmakta. Ekip halinde oynandığı zaman aşırı sarıyor ancak eğer tanımadığınız insanlarla girerseniz hangi server olduğu farketmeksizin boş yere ölebilirsiniz.

Rollerin Detayları İçin Bu Makaleyi Okumaya Ne Dersiniz? 

Steam Fiyatı: 10Tl

Mobile Fiyatı: ÜCRETSİZ ancak her tur başı reklam izlemeniz gerekmekte.


5- Witch It 

Saklambacın bir farklı versiyonu olan Witch It'de 2 rol bulunmaktadır. Cadılar ve avcılar. Cadılar oyun başladığı zaman herhangi bir nesneye dönüşerek avcılardan kaçmaya çalışır. Avcılar ise oyun başladıktan sonra belli bir bekleme süresini doldurunca saklanan cadıları bulmak için tüm mapde gezerler. Avcıların değişik güçleri bulunmakta. Örnek olarak tavuk bırakma. Tavuk cadıları bulmakta çok büyük bir önem taşımaktadır. Cadılar ise avcılara saldırabilir ve neredeyse her türlü nesneye dönüşebilirler. 

Bence oyun efsane eğlenceli olmasına rağmen fiyatına kesinlikle değmez! Ancak böyle bir oyuna verecek paranız varsa arkadaşlarla alıp saatlerce takılabilirsiniz. 

Steam Fiyatı: 39TL

Okuduğunuz için teşekkürler <3 Oyunu alıp oynayacaklar için ise şimdiden iyi oyunlar.

Eğer oynayacak bir ekibiniz yoksa

Önerilen: Discord Linki

discord sunucusuna gelebilirsiniz <3

Önerilen:  Boş Zamanı Eğlendirerek Geçirtecek 5 Offline Oyun