Boş Zamanı Eğlendirerek Geçirtecek 5 Offline Oyun

Çok Boş Zamanın Mı Var? Arkadaşların İle Online Oyunlar Oynamaktan Sıkıldın mı? Hep.. Hep Aynı Oyunlar!! BEZDİM!!!!!! Mi Diyorsunuz. Ozaman Bu Oyunlarıda Deneyin!

Boş Zamanı Eğlendirerek Geçirtecek 5 Offline Oyun

1- Dealer's Life

Fakir bir ikinci el dükkânı sahibi olarak başladığımız oyunda en büyük amacımız zengin birisi olmak. Ancak tabii ki de oyun sadece düz bir şekilde para kazandığımız bir oyun değil! Sahtekârlık yapabildiğimiz, insanları kandırabildiğimiz sıkılınca açıp birkaç saat oynamalık eğlenceli bir oyun. Birçok hikâye gidişatı olan bu oyunda isterseniz polislerle birlikte olabilirsiniz. İsterseniz mafyaya boyun eğebilirsiniz.

Oyun içerisinde zamanla, yavaş yavaş gelişerek dükkanınızı geliştirebilir, yanınıza çalışanlar alabilirsiniz. 

Benim için oldukça eğlenceli bir oyundu. Tam arkada şarkı açıp boş zaman geçirmelik bir oyun 

Steamde Ücreti: 18.37 TL


2- Kitty Power's Matchmaker

Bu listedeki favori oyunum olan Kitty Power's Matchmaker'in konusu Türk televizyonunda bolca gördüğümüz bazı programlara benziyor. Bir müşteri sizin ofisinize geliyor ve ona bir sevgili yapmanızı istiyor. Gelen müşterilerimiz kendi özelliklerini sayarak ona en uygun olan kişiyi seçerek buluşturuyoruz.

Tabii ki oyun bu kadar değil. Buluşacağımız restaurantıda biz seçiyoruz. Buluşmada konuşulacak konuları oyuncu seçiyor yani her şey senin ellerinde!  

Oyunda geliştikçe yeni restaurantlar, yeni eşleştirebileceğimiz kişiler, süslenebileceğimiz yerler, hediye alabileceğimiz shop açılıyor. Belli bir hikâyesi olmayan bu oyun sıkılınca açıp saatlerce oynayabileceğiniz, arkadaşlarınızla beraber oynayıp gülebileceğiniz, eğlenebileceğiniz efsane bir oyun :)

Benim için çok zevkli bir oyundu tam kafa dağıtıp eğlenmelik.

Steamde Ücreti: 18TL


3- Kitty Powers' Love Life

Kitty Powers Love Life, Matchmaker'deki gibi amacımız sevgili arayan çiftlere yardımcı olmak. Ama bu sefer bir restaurantta buluşturmuyoruz. 2 hafta boyunca seçtiğimiz çift aynı evde kalıyor!! Matchmaker'deki gibi yine geliştirerek ilerlediğimiz bu oyun Matchmaker'den daha zor. 

Aynı eve soktuğumuz müşterilerimizi başarılı bir çift olarak evden ayrılmaları için, onlar ile özel olarak konuşmamız gerekiyor. Ayrıca Matchmaker'deki gibi gelişerek yeni aktivite yapabilecekleri salonlar açabiliyoruz.

Ancak bence Matchmaker'e kıyasla hem daha sıkıcı hem de daha zor. Bu yüzden ben oynarken Matchmaker kadar keyif alamadım ama sonuçta zevkler farklıdır :D 


4- Papers Please

Bir Vize Memuru olduğumuz bu oyunda 2 adet mod bulunmaktadır. STORY ve ENDLESS. ENDLESS sonsuza kadar köle gibi çalıştığınız serbest bir kısım iken STORY bölümü asıl kısımdır. Storyde birçok sonu bulunan bu oyunda görevimiz her gün değişen kurallarla o gün içerisinde sınıra gelen ve Arstotzka'ya girmeye çalışan kişileri kurallara göre kabul etmek veyahut reddetmek.   Ahh tabii bunları yaparken para da kazanıyoruz. Ailemize bakmamız gerekiyor. Birazcık sıkıcı geliyor olabilir ama asıl mesele hikâyesi!! Hikâyesinde bir grup darbe yapmaya çalışıyor ya onlara yardım edersin ya da etmezsin! Bu kararlara bağlı bir şekilde oyunun sonu değişmekte.

Oynanışı ilk başlarda birazcık zor geliyor. Ha bire biryerlere mouse ile basmamız gerekiyor ancak ilerledikçe kısayollar geliyor ve rahatlıyorsunuz. Görevler ilk başlarda kolay olsa da bir süre sonra aynanda 5 adet evrağa bakmanız gerekiyor ve ufak bir beyin erimesi yaşıyorsunuz :D 

Şahsen ben bu oyunu  4 kere bitirmişimdir. Tek oturuşta bir kaç saat oynamalık bir oyun :D 

Steamde Ücreti: 18TL


5-Internet Cafe Simulator

Neredeyse hepimizin biryerlerden kaçıp internet kafeye gitmişliğimiz vardır. Harçlıklarımızın çoğusunu harcadığımız yer olan internet kafenin sahibi olmayı birçoğumuz hep istemişizdir. İşte bu oyunda tam olarak o hayallerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Listedeki tek 3d oyun olan İnternet Cafe Simulator'de amacımız belli bir bütçeyle başlayarak bir internet kafe açmak ve geliştirmek.. İlk başlarda fakirlikten ağzımız kokuyor ancak 2 3 saatlik bir oynayıştan sonra sonunda fakirlikten kurtularak hayatımızı düzene sokmaya başlıyoruz.

Boş boş takılmalık, zaman geçirmelik bir oyun yine kendisi. Oynarken ben çok zevk almıştım ancak belli bir süreden sonra sıkmaya başlıyor çünkü hep aynı şeyleri tekrarlıyorsunuz. 

Steamde Fiyatı: 18:50 TL

OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. OYUNLARI ALACAKLAR İÇİN İSE İYİ EĞLENCELER <3