Dr. Frost Webtoonu ve Dizisi

Hep aynı tür manhwalardan bezdiniz mi? O zaman neden Dr.Frost'a şans vermiyorsunuz ??

Dr. Frost Webtoonu ve Dizisi

Bugün ki önereceğim seri beni okurken kendine bağlayan ama henüz finali olmamış, sezon finali 121. bölüm olan ana karakterinin dahi bir psikolog olduğu bir manhwadır.

Ana karakterimiz Nam-Bong Baek ( Dr. Frost ) genç görünmesine rağmen, otuzlu yaşlarının ortasında olan beyaz,gri saçlı kırmızı, beyaz gözlü, dahi, sakin bir psikologtur.

Baek Nam-Bong, Dr. Frost olarak bilinir.  

Son derece zekidir,bu sayede henüz çok gençken bir profesör oldu. Ancak çocukken frontal lobunda(Frontal lob: Bilinçli düşünme; zarar görmesi durumunda ruh hali, hissiyat değişikliği olabilir.) bir yaralanma nedeniyle sempati duymakta güçlük çekmektedir. Gündüzleri bir üniverstede çalışmakta, geceleriyse bir barda barmen olarak çalışmaktadır.

Baek Nam-Bong daha sonra danışma merkezinde(üniverstede) öğretim asistanı Yoon Sung-A ( Jung Eun-Chae ) ile çalışmaya başlar . Yoon Sung-A, danışmanlığa ihtiyaç duyan müşteriler konusunda heveslidir. Yardım için oraya giden sorunları çözmek için birlikte çalışırlar.

Sk5VCI

Serinin çizimleri birazcık kolay ve sade olmasına rağmen ben pekte umursamamıştım çünkü konusu oldukça ilgi çekiciydi benim için. Ana karakterin duygusuz olması kesinlikle benim için mükemmel bir şeydi. Yıllardır aradığım özelliklerin hepsini Baek Nam-Bong'da buldum. Ayrıca okurken baya hep Death Parade animesinde ki Decim'i anımsatması benim için çok duygulandırıcıydı. Seri boyunca sadece bir kaç öğrencinin davasını çözmekle kalmıyor ayrıca geçmişte yaşanan olaylarıda anlatıyor ki geçmişte yaşadıkları da oldukça ilgi çekiciydi bence. Büyük bir zevkle okudum, bağladığım, kopamadığım serilerden birisidir. Tek üzücü yanı ise sezon finalinin 121. bölüm olması ve yeni bir sezonla alakalı herhangi bir haber görmedim henüz belki bir haber yayımlanmıştır ancak takip ettiğim hiçbir sitede öyle bir şey göremedim ;(. Bitmemiş olmasına rağmen kesinlikle okumanızı öneririm.

Şimdii gelelim dizisine

WjfNKA

Dizisi 10 bölümden oluşmaktadır. Hatırladığım kadarıyla dizide hiçbir şekilde Baek Nam-Bong'un geçmişini göstermiyordu. Sadece polis eşliğinde bir davalar çözüyorlar. Eğer kanıt gibi dizileri çok seviyorsanız izleyebilirsiniz. Bölümler yaklaşık 1 saat kadar yani kısalar.

Tabiki manhwadaki havayı vermiyor ama yinede izlenebilir. Oyuncularda oldukça iyi ve rollerine uyum sağlamış şekildeler. Baek Nam-Bong'u canlandıran Song Chang-eui oldukça iyi canlandırmış, hatta ben izlerken erimiştim.

Tabi ki manhwası yanında dizisi pehh... Ama sıkılanlar için önerilir :D
Okuduğunuz için teşekkürler <3