Terror Man Manhwa Tanıtımı

Ana karakterinin tehlike anında her yeri mor gören ve tehlikeyi önceden sezebilen gözleri olan bir manhwa.

Terror Man Manhwa Tanıtımı

Bu Manhwa aslında başta bana biraz garip geldi ama sonra anladım ki bu seri hep aranan farklı konulu seri kategorisine giriyor. Hikâye çok soğuk görünebilir ya da sıkıcı gelebilir. Ben baştan söyleyeyim buhikâyee biraz sert yani okuyacak kişinin bazı olaylara dayanabilmesi gerekiyor.

Bunun dışında okuduğum manhwa'da çok büyük bir eksiklik göremedim ben. Karakterlerin hayatları ve özellikler çok mükemmel olarak anlatılmış ve insanlar neyi okuduğunu anlıyor zaten bu yüzden insanlar için sıkıcı geliyor. Normal serilerde ana karakter dalar hepsini yener, kızı kapar ve sürekli yeniden aynı olaylar tekrarlanır. Ama bu seride neyin ne olacağını kestiremiyor insan. Bu da hikâyeyi orijinalleştiriyor. Yani ben bu seriyi şahsen çok sevdim. Ciddi bir şekilde okursanız belki siz de sevebilirsiniz.


Hikâyemiz Min Jung Woo adlı ana karakterimizin annesini trajik bir şekilde kaybettikten sonra devam eden hayatını anlatıyor. Ona destek olan Lilia sayesinde nasıl ayağa kalktığını görüyoruz. Yani yıkılmış bir MC var karşınızda.

Lilia'yı da tanıtmak gerekirse çok güzel ve ateşli bir rus kadını. Okurken özellikle ilgimi çekti hatta sırf onun için okudum diyebilirim seriyi. Kadın hem güçlü hem güzel hem de şimdiye kadar okuduğum en iyi manga karakteri benim için.

Neyse biz ana karaktere geri dönelim. Bu Jung Woo veledi aslında klasik olarak aramıza güçsüz ve ezik bir MC olarak katılıyor. Ama ilerledikçe aslında çok temiz bir şekilde güçleniyor. Güçlenmesi kısa sürse de nasıl güçlendiğini anlıyor net bir şekilde insan. Tabii Lilia ablanın bunda payı aşırı derecede fazla.


Manhwa'da tabii ki bir güç sistemi var lakin ana karakterin özel güçlerini nasıl kazandığını söylersem spoiler olur. Kısaca okuyun öğrenin.


Ana karakterin güçlerine gelirsek tehlike anında her yeri mor gören gözleri var. Yani örnek verecek olursam bir bir bina yıkılacaksa Jung Woo tüm binayı mosmor olarak görüyor.


Bu güçlerin ona yarardan çok zarar getirdiğini söylesek yalan olmaz. Çünkü ne zaman güçleri harekete geçse ve kötü bir şey olacak olsa ana karakter görüyor ama kime söylese ona inanmıyor ve deli gözüyle bakıyor. Tabii yapacak bir şey kalmayınca Lilia bizim Jung Woo'nun yardımına koşuyor.

Yüzüne maskesini eline tüfeğini veriyor ve birlikte terörist taklidi yaparak insanları tehlikeli bölgeden uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Ancak uzaklaştırsa da başlarına belayı alıyorlar. Çünkü yıkılan binalar, oluşan zarar hepsi onların üstüne kalıyor.


Hikâye devam ettikçe bu sorunlardan yavaş yavaş kurtuluyorlar ama daha büyük sorunlar açığa çıkıyor. Tabii hikâye bitmediği için bu sorunların çözülüp çözülmediğini bilmiyorum. Ben de devam edip okuyarak neler olacağını öğrenmeyi merakla bekliyorum.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Başka yazılarda görüşmek üzere.