Anime Arayanlar Buraya! 10 Enteresan Anime Önerisi

Seveceğinizi düşündüğüm birkaç animeyi size tanıtmaktan mutluluk duyarım.

Anime Arayanlar Buraya! 10 Enteresan Anime Önerisi

1. Grand Blue

Kitahara İori üniversiteyi kazanır ve İzu şehrine yerleşir. Amcasının bir dalış kulübü vardır. Dalış kulübüne adımını attığı an ilginç bir manzarayla karşılaşır iki adam yarı çıplak bir şekilde alkol içmektedirler. Bu adamlar kitaha'yarı kulübe katmak için uğraşırlar başta pek sıcak bakmasa da sonradan kulübe katılır ve birbirinden eğlenceli zaman geçirirler. Kitahara hayalini kurduğu üniversite hayatından tamamen başka bir hayat yaşamaktadır. İzlerken çok güleceğiniz bir seri kesinlikle izleyin derim.


2. Tensei Shitara Slime Datta Ken

Ana karakterimiz bir kaza sonucu hayatını kaybeder ve başka bir dünyaya reenkarne olur. Bir balçık olarak reenkarne olmuştur. Güçsüz bir balçık olarak görülse de aslında oldukça güçlüdür. Bu dünyada onu ne gibi tehlikeler bekliyordur? Aslında seri oldukça güzel ama size çok ayrıntı vererek spoiler vermek istemiyorum.


3. Quanzhi Gaoshou

Ana karakterimiz Ye Xiu Glory isimli mmorpg oyununda zirvededir oyundaki lakabı ise 'Savaş Tanrısı' dır. Klanı ile anlaşmazlık yaşar ve yollarını ayırırlar. Günümüzdeki espor takımları gibidir. Hikaye sadece oyun içinde geçmez gerçek dünyada da geçer. Ayrıldıktan sonra kendine internet kafede iş bulur.   Oyuna sıfırdan başlar. Oyunda karakter sınıfları vardır ama Ye Xiu bir sınıf seçmez. Tekrardan zirveye mi tırmanacak yoksa zirvedekiler tarafından ezilecek mi?


4. Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu

Koudo Ikusei Lisesi adında bir okul vardır. Elit bir okuldur. Amacı öğrencilerin  %100'nü üniversiteye yerleştirmeye çalışırlar. Buna göre programları ve testleri vardır. Okulun dışına çıkmak yasaktır. Okulda alışveriş yerleri market gibi yerler bulunmaktadır. Okul size belirli bir puan gönderir ve bu doğrultuda harcama yaparsınız. Her okulda olduğu gibi bu okulda da kriterler vardır. İstenilenleri karşılayamayanlar okuldan atılır. Okulda D sınıfı adında bir sınıf vardır. Bu sınıf en sorunlu öğrencilerin olduğu bir sınıftır. Ana karakterimizde bu sınıfa dahildir. Okulda kalmak için ne yapması gerekecek?


5. Given

Konusu Dram, aşk ve yaoi dir. Mafuyu Satou bir gün okulun merdivenlerine oturur ve gitarla oynar o sırada gitarın telleri kırılır. Bunu gören Ritsuka Uenoyama ona yardımcı olur. Her şey bu şekilde başlar. Mafuyu Satou'nun gitarı olmasına rağmen çalmayı bilmemektedir. Ritsuka Uenoyama'dan ona gitar çalmayı öğretmesini ister. Bir süre sonra Mafuyu Satou'yu müzik grubuna davet eder. Müzik grubu Mafuyu Satou'dan etkilenir ve bir sahneye çıkmaya karar verirler. Yaoi olmasına rağmen sevdiğim bir anime bakmanızı tavsiye ederim.


6. Youjo Senki: Saga of Tanya the Evil

Ana karakterimizin adı Tanya Degurechaff'dir. Ana karakterimiz kariyerine çok önem vermektedir. Tanrıya inanmamaktadır. Bir gün Tanrı ile kavga eder ve lanetlenir. İmparatorluk adında bir yer vardır. Savaşın olduğu bir dünyaya sıkışıp kalmıştır. Silahını ateşleyebilmek için Tanrıyı anması gerekmektedir.  Bu dünyada acımasız olmak zorundadır. Karakterimiz savaşın olduğu bir dünyada nasıl hayatta kalacaktır?  


7. Log Horizon

Elder Tale isimli bir oyun vardır. Oyuncular gözlerini oyunun içinde açar. Buraya nasıl geldiklerini veya nasıl çıkış yapabileceklerini kimse bilmemektedir. Oyunda bir kargaşa vardır. Buraya geldikleri için mutlu olan ve korkan insanlar vardır. Oldukları yerde bir düzen yoktur. İnsanları veya npc' leri öldüren kişiler vardır. Npc'lerinde kendi duygu ve düşünceleri vardır. Ana karakterimiz Shiroe nasıl bir düzen getirecektir? Bu dünyada sıkışıp kalmalarının ardındaki gizemi çözebilecek midir?


8. Kuroko No Basket

Orta okullar arasında mucize nesil olarak adlandırılan kişiler vardır. Basket dahileri olarak bilinirler. Her birinin kendine ait bir özelliği vardır. Ana karakterimizin adı Kuroko Tetsuya'dır. Mucize nesilin bir üyesidir. Diğerlerinin aksine tanınmamaktadır. Sahada adeta bir hayalet gibidir. Kimse onu farkedemediği için istediği gibi pas atabilmektedir. Ortaokul bitince herkes farklı bir liseye gider. Ana karakterimizin gittiği lise'nin ismi Seirin Lisesi'dir. Orada kendine yeni takım arkadaşları bulup mucize nesili yenebilecek midir?


9. Enen Shouboutai

Bir gün insanlar hiç beklenmedik bir anda bir sebep yokken yanmaya başlar. Infernals adı verilen ateşli canavarla dönüşürler. Bu olaylarla ilgilenmesi için özel bir ekip oluşturulur. Oluşturulan ekibin İsmi Özel Yangın Timi'dir. Bu yangınlarla birlikte bazı insanlar doğaüstü güçler elde etmiştir. Ana karakterimiz Shinra Kusakabe üçüncü nesil olarak adlandırılmaktadır. Özelliği ise ayaklarını istediği gibi aleve verebilmektedir. Ailesini bir yangında kaybetmiştir. Hayali Özel Yangın Timine katılıp bir Kahraman olmaktır. İnsanlık bu yangınların ardındaki nedeni bulabilecekler midir?


10. Fruit Basket

Ana karakterimizin adı Tohru Honda'dır. Kendisi neşeli ve iyimser bir karakterdir. Ailesin bir trafik kazasında kaybetmiştir. Dedesi ile birlikte yaşamaktadır. Dedesi ile birlikte yaşadığı ev tadilata girer. Tohru'nun bir süreliğine kendisinin kalacağı bir yer bulması gerekir. Tohru bir çadır alır ve çadırda yaşamaya başlar. Çadır ile yaşadığı yer Sohma ailesin mülküdür. Onu eve çalışan olarak almaya karar verirler ve bir oda teklif ederler. Böylece Tohru Sohma ailesinin evinde yaşamaya başlar. Sohma ailesinin bir sırrı vardır. Bu sır Zodyak hayvan ruhudur. Karşı cinsle sarıldıkları veya duyguları tavan yapınca hayvana dönüşürler. Genelde bu sırrı Sohma ailesinin dışında bilenleri hafızası silinir. Tohru bunu kimseye anlatmayacağına söz verir ve hafızasına dokunmazlar. Ailenin başındaki Akito Sohma tüm aileye korku salmıştır. Aile içindeki olaylar

Animeleri İzlemek İçin: Anizm.tv