Naruto 'daki En Güçsüz 7 Kage!

Birçok kişi hem geçmişte hem de günümüzde Naruto'da Kage unvanını almıştır. Bugün, en zayıf olanlarını inceleyeceğiz.

Naruto 'daki En Güçsüz 7 Kage!

1. Senju Tsunade

Tsunade, muazzam bir güce ve hayat kurtaran tıbbi ninjutsu'ya sahip güçlü bir shinobi olsa da, orada tüm zamanların en güçlü Kage'leri arasında pek yer almıyor.

Saldırı yetenekleri büyük ölçüde gücüne ve Katsuyu'yu çağırma yeteneğine dayanıyor. Bununla birlikte, saldırgan güç her şey değildir ve şefkatli ve zeki bir Hokage olduğunu kanıtladı ama Konoha Pain'in saldırısından kurtarılmanın eşiğine geldi ve bu durum Tsunade'nin yapabileceğinden çok daha fazlasıydı.


2. Gaara

Gaara, orijinal Naruto animesinde kahraman olduktan sonra uzun süre hayranların favorisi oldu. Neslinin en güçlü shinobilerinden biriydi ve gençlik yıllarında Kazekage yapıldı. Ancak, saltanatı, Deidara ve Sasori'nin elindeki yenilgisiyle sonsuza dek gölgelenecek.

Gaara güçlüydü ve Tek Kuyruklu Shukaku'ya erişimi olsa da, yine de Deidara ve Sasori ile denk düşemedi. Bu yenilgi nihayetinde Gaara'yı Shukaku'suz bıraktı, ancak kum üzerindeki kontrolü devam etti. Hâlâ oldukça güçlüydü, ancak Minato, Ay, Hashirama, Naruto veya Kakashi ve Hiruzen gibilere kıyasla pekde iş yapmıyor.


3. Rasa

Rasa, Sunagakure'nin Dördüncü Kazekage'si ve Gaara'nın babasıydı. Bir Kekkei Genkai kullanıcısıydı ve onu kullanarak Altın Tozunu kontrol edebiliyordu.

Rasa güçlüyken, kesinlikle yaşayabilecek en güçlü Kage'den biri değildi. Aslında, yetenekleri konusunda oldukça sıradan biriydi ve Orochimaru tarafından çok fazla sorun yaşamadan öldürüldü.


4. Mei Terumi

6SrIOm

Mei Terumi, Yagura yönetimindeki Kanlı Sis dönemi sona erdikten sonra görevi devralan Kirigakure'nin Beşinci Mizukagesi idi. Köy için harika bir lider olmasına rağmen, dövüş becerileri söz konusu olduğunda kesinlikle en iyiler arasında değildi.

İki Kekkei Genkai kullanıcısı olmasına rağmen Mei, animede gördüğümüz çoğu Kage'den daha zayıftı. Madara Uchiha ile olan mücadelede görüldüğü gibi, döneminin Beş Kage'si arasında en zayıf olanıydı.


5. Chojuro

Chojuro, Kirigakure'nin Altıncı Mizukage'sidir ve Mei'den sonra dizginleri devralır. Muhtemelen Sis'in Yedi Kılıcı'nın en güçlüsü olan Hiramekarei olarak bilinen kötü şöhretli kılıcı kullanıyor.

Bir Kage olarak yetenekleri oldukça iyi, ancak kesinlikle şimdiye kadar gördüğümüz en güçlüler arasında değil.


6. Darui

Darui, Kumogakure'nin Beşinci ve şu anki Raikage'sidir. Ay emekli olduktan sonra Kage rolünü devraldı. Söylemeye gerek yok, Darui oldukça iyi bir iş çıkardı, ancak bir Kage olarak gücü kesinlikle daha fazla odaklanılması gereken bir şey.

Hayranlar onu neredeyse hiç bir şey yaparken görmedi ve Üçüncü ve Dördüncü Raikage ile karşılaştırıldığında oldukça zayıf görünüyor. Bununla birlikte, Darui'nin parlama şansı olacak ve hayranlar, Boruto serisinin sonunda güçlenmesini umuyor.


7. Kakashi Hatake

Kakashi Hatake, Naruto Uzumaki devralana kadar Konohagakure'nin Altıncı Hokage'siydi. Dünya, Dördüncü Büyük Ninja Savaşı'nın yaralarından kurtulurken, liderlik dönemi oldukça istikrarlıydı.

Kakashi harika bir Shinobiydi ve bir Kage olarak bile olağanüstü bir dövüşçüydü. Ancak bu noktada Sharingan'ını çoktan kaybetmişti ve yetenekleri kesinlikle eskisi kadar güçlü değildi.