Sevgililer Gününde İzlenebilecek 10 Romantik Anime Önerisi!

Sevgililer gününde izlenebilecek 10 harika romantizm animesini sizlere derledik! İşte bu romantik anime önerimiz ile sevgilinizle veya arkadaşlarınızla hatta tek başınıza izleyebileceğiniz romantizm temalı anime önerimizi sizlere sunuyoruz! Sevgililer gününde anime izlemek iyi bir fikir mi?

1. Sevgililer Gününde Birlikte Anime İzlenirmi? (Aşağıda Öneriler Var)

Sevgililer Gününde Birlikte Anime İzlenirmi? (Aşağıda Öneriler Var)

Sevgililer gününde anime izlemek, çiftler için bir seçenek olabilir. Ancak, bu herkesin tercihlerine bağlıdır ve çiftlerin ne tür bir aktiviteyi tercih ettikleri konusunda size kesin bir fikir vermem mümkün değildir.

Aşağıdaki durumlarda, sevgililer gününde anime izlemek iyi bir seçenek olabilir:

 1. Benzer İlgi Alanları: Eğer sevgiliniz de anime izlemeyi seviyorsa, bu sırada birlikte zaman geçirmek ve birbirinizi tanımak için harika bir fırsat olabilir.

 2. Romantik Anime'ler: Sevgililer günü için uygun olan romantik anime'ler bulabilirsiniz. Bu, sıcak ve duygusal anılarınızı hatırlamanıza olanak tanır ve ilişkinizdeki romantizmi güçlendirir. Hemen aşağıda sizlere bazı romantik animeleri önerdik!

 3. Eğlenceli Bir Aktivite: Sevgililer gününde bir aktivite olarak anime izlemek, keyifle zaman geçirmenize ve eğlenmenize olanak tanır.

Ancak, sevgililer gününde anime izlemenin yerine daha farklı bir aktivite tercih etmek de mümkündür. Örneğin, bir yemeğe gitmek, tiyatro ya da konser gibi bir etkinlikte bulunmak, bir film izlemek veya doğal bir ortamda yürüyüş yapmak gibi. Önemli olan, sevginizi göstermek istediğiniz ve birbirinize zaman ayırma isteğinizdir.

2. Toki wo Kakeru Shoujo

Toki wo Kakeru Shoujo

Makoto Konno lise son sınıftır ama liseden sonra ne yapacağına hala karar verememiştir. Öğretmenlerinin baskıları ve istekleri ile arkadaşları ile vakit geçirmek arasında kalmış ve hangisini yapacağına karar veremeyen Makoto Konno tabiri caizse zamanda sıçrayabildiğini öğrendiği anda hayatı hobb birden değişir!

Fakat bu güç bir oyuncak değildir ve yaptığı her hareketin bir sonucu olduğunu zor yoldan öğrenir!

Önerilen: 2020 Yılının Gözden Kaçırdığınız En İyi 4 Romantizm Anime Önerisi!

3. Tamako Love Story

Tamako Love Story

Lisenin sonlarına doğru gelmişken oldukça enerjik fakat pek de bir şey bilmeyen üçüncü sınıf öğrencisi Tamako Kitashirakawa'nın tek planı Usagiyama Yürüyüş Festivali'nde efsane bir baton gösterisi yapmak.

Ama diğer tüm arkadaşlarının gelecek ile ilgili büyük planları ve hayalleri olduğunu öğrenir o sırada Tamako'nun ise bir yandan da aile restoranında çalışması gerekmektedir.

Mochizou Ooji ise biricik sevgilisi Tamako'yu geride bırakıp Tokyo'da bir üniversiteye girmeyi planlamaktadır fakat bunu Tamako'ya söyleyemez.

Önerilen: Kesinlikle İzlenmesi Gereken 7 Komedi Animesi Önerisi!

4. Ao Haru Ride

Ao Haru Ride

Futaba Yoshioka eskiden güzel ve çekici, popüler bir ortaokul öğrencisiydi. Erkeklerin göz bebeği olsa da kızlar onu bu durumdan dolayı dışlamıştı. O bunu pek kafaya takmadı çünkü onun için asıl önemli olan en önemli arkadaşı olan Tanaka'nın ne düşündüğüydü.

Liseye geçerler ve artık Futaba büyümüş ve taş gibi bir hatun olmuştur. Fakat ortaokuldaki gibi değil de tam bir erkek fatma gibi davranarak erkeklerin ilgisini üzerinden atmak için çabalamaya başlar ama ne görsün ortaokuldaki Tanaka olmuş sana Kou Mabuchi! Ama tek değişen şey adı değildir ve maceramız başlar!

5. Kaichou Wa Maid-Sama

Kaichou Wa Maid-Sama

Okul sadece erkek lisesi iken birden kız erkek karışık bir karma liseye dönüşmüştür ve bu zorlu lisenin başkanı ise Misaki Ayuzawa'dır ve kendisi bir kızdır!

Herkesler ondan İblis Başkan olarak bahsetmesine rağmen Misaki Ayuzawa'nın bir sırrı vardır: Fakir ailesine yardımcı olmak için okuldan sonra yarı zamanlı olarak bir hizmetçi konseptli kafede çalışmaktadır! Bunu herkesten titizlikle gizli tutmayı başardı lakin okulun havalı bebesi Takumi Usui kafeye gelip onu görene kadar. Devamı animede :D

Önerilen: Anime Arayanlar Buraya! 10 Enteresan Anime Önerisi

6. Kimi Ni Todoke

Kimi Ni Todoke

Sawako Kuronuma veya ona dendiği gibi Sadako, oldukça tatlı ve çekingen birisi olmasına rağmen diğerleri onu korkutucu hatta kötü birisi olarak görür. Bir arkadaşının olmasını canıgönülden istiyen Sawako her klasik anime gibi sınıfın en popüler ve cana yakın çocuğu olan Shouta Kazehaya ile arkadaş olur.

Shouta onu diğerleriyle usulunca tanıştırarak ve kaynaştırarak onun hayatını ağır ağır değiştirmektedir!

7. Ore Monogatari!!

Ore Monogatari!!

Kaslı, iri yapısı ve uzun boyuyla Takeo Gouda bir lise öğrencisinden çok emekli Ali Amca'ya benzemektedir. Korkutucu ve haşmetli görünüşünün altında ise tertemiz bir kalp ve nazik bir kişilik yatmaktadır. O bu vücudu ve kişiliği ile erkekler arasında tabiri caizse bir reis olarak görülür!

Fakat bunlar onun aşk hayatı açısından pek de bir işe yaramaz. Takeo'nun havalı ve yakışıklı kankası Makoto Sunakawa ise onun sevdiği kız dahil diğer tüm kızları kolayca kendine bağlayabiliyor!

Takeo, sevimli ve melek gibi olan Rinko Yamato'yu yani sevdiği kızı bir taciz olayından kurtardıktan sonra ona anında aşık olur fakat onun Sunakawa'dan hoşlandığından şüphelenir. 

Önerilen: 10 Harika Anime Önerisi (Favorilerim)

8. InuYasha

InuYasha

Sıradan hayatının bir iblisin onu lanetli bir kuyuya sürüklemesi ile son bulan on beş yaşındaki bir kız olan Kagome Higurashi'nin hikayesi bu.

Kagome kuyunun zeminine yapışmak yerine kendini eski Japonyada yani Sengoku Döneminde bulur! O sırada oranın ahalisi Kagomeyi alıp köyün rahibesinin yanına götürür. Rahibe onun kız kardeşi Kikyo'nun reenkarnasyonu olduğunu anlayıp ona Inu Yasha ve Kikyo'nun hikayesini anlatmaya başlar.

Inu Yasha ve Kagome'nin macerası başlar!

9. Orange

Orange

Naho Takamiya'nın lise ikinci sınıfının ilk gününde güne rezalet bir şekilde başlıyor. Hem geç uyanıyor hem de ona garip bir mektup geliyor. Mektubu gönderen kişi ise kendisi! Hem de 10 yıl sonraki hali.

Mektupta 10 yıl sonraki halinin tamamen pişmanlıklarla ve hüzünle dolu olduğunu söyleyip ona geçmişte kendisinin yaptığı hataları düzeltmesi ve yapmaması gerektiğini anlatır ve de okula yeni kaydolan Kakeru Naruse'yi gözünün önünde tutması hususunda uyarır. Çünkü gelecekte artık Kakeru yoktur! Naho onu korumalıdır.

10. Kaguya-Sama: Love Is War

Kaguya-Sama: Love Is War

Miyuki Shirogane ve Kaguya Shinomiya, öğrenci konseyinin en önemli üyeleridir. Ülkenin en iyi öğrencisi olarak kabul gören ve hem arkadaşları hem de hocaları tarafından saygı duyulan Miyuki ise konsey başkanıdır. Zengin Shinomiya ailesinin en büyük kızı olan Kaguya ise her konuda başarılı bir kişilik olarak onun yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İkisi de birbirlerine karşı birtakım duygular beslesede birbirlerine itiraf edemezler. Onlara göre ilk itiraf eden kişi gururunu ayaklar altına almış sayılacaktır!!

Önerilen: Hangi Bungou Stray Dogs Karakteri Senin Sevgilin Olmalı?

11. Clannad

Clannad

Tomoya Okazaki, hayatı sıkıcı bulan ve hayatın bir şey ifade edemeyeceğini düşünen bir serseridir. Arkadaşı Youhei Sunohara ile birlikte okulu asarlar ve lise günlerini boş beleş geçirmeyi planlarlar.

Birgün okula doğru yol alan Tomoya yanından geçen bir kızın  ona Anpan! diye bağırdığını duyar ama sonradan anlar ki o kız aslında onu motive etmeye çalışmaktadır! O kız ise Nagisa Furukawa'dır. Nagisa, Tomoya ile arkadaş olduğunu söylese de Tomoya bunu kabul etmez aksine onu görmezden gelir.

Daha sonraları normalde de aynı yoldan gitseler de Tomoya artık Nagisa'yı daha fazla görmeye ve onu farketmeye başlar yoksa bir aşk mı filizleniyordur? Tomoya Nagisa'nın bir hastalığı yüzünden okulu 1 yıl dondurmak zorunda olduğunu öğrenir ve hayalinin ise tiyatro kulübünü canlandırmak istediğini öğrenir ve ona yardım etmek için başladığı hikâyesi nereye doğru ilerleyecek göreceğiz!


Testi Çöz!

Hangi Tip Anime Aşığısın? (-dere'ci) Kişilik Testi!

12. Sevgililer Gününde İzlenebilecek Animeler Tam Liste

 1. Toki wo Kakeru Shoujo
 2. Orange
 3. Tamako Love Story
 4.  Ao Haru Ride
 5. Kaichou Wa Maid-Sama
 6.  Kimi Ni Todoke
 7.  Ore Monogatari!!
 8. InuYasha
 9. Kaguya-Sama: Love Is War
 10. Clannad