Kingdom Tanıtım

En büyük general olmak isteyen gencin hikayesi.

Kingdom Tanıtım

Ana Karakter(mc): Shin


Eski çin zamanında anne ve babasını kaybetmiş Shin ve Hyou adındaki iki çocuk hayatlarını köle olarak sürdürmektedir. Bu iki çocuğun en büyük hayali kölelikten kurtulmak ve büyük bir general olmaktır.

Quoibe

Bir gün bir devlet büyüklerinden biri olan Shou Bunkun bu iki çocuğu görür ve Hyou'yu kraliyet sarayında yetiştirmek için yanına alır. Shin ise hayatına yalnız devam etmeye başlar.

Bu olayların üzerinden fazla zaman geçmeden Çin Kralının kardeşi tarafından bir isyan başlatılır ve Hyou bu esnada yaralı olarak Shin'i bulur, Shin'i bulduktan sonra Shin'e harita üzerinde bir konum gösterir ve ona oraya gitmesini söyler ve Hyou Shin'e bunu söyledikten sonra ölür. Shin Hyou'nun ölümüne çok üzülür ama Hyou'nun ondan istediği son şey olan harita üzerinde gösterdiği yere gitmek için yola koyulur.

vllVB8

*Shin Hyou'nun söylediği yere varır. Oraya vardığında orada hyou'ya bire bir benzeyen biriyle karşılaşır ve bu kişi Çin Kralı Ei Sei'dir.

*Shin, Ei Sei ile konuştuktan sonra devlet büyüğünün hyou yu neden aldığını anla. Devlet büyüğü Hyou yu yanına almıştı çünkü amacı Hyou ile bire birebir benzeyen Ei Sei'yi korumaktır.

*Shin bunu öğrendiğinde sinirlenir ama sonunda Ei Sei'yi korumaya karar verir ve bu şekilde Shin kendisinin ve Hyou'nun büyük general olma hayalini gerçekleştirmek için macerasına başlar.


  • Kingdom serisi genellikle savaş alanında veya savaşta geçer ve bu olay seriye kaotik ama güzel bir tat verir.

  • Bu Serideki en güzel özelliklerden biri olan Shin'in sürekli savaşarak güçlenmesidir.

  • Kingdom'un diğer güzel özelliklerinden biri ise savaş ortamını güzel yansıtmaları ve karakterlerin gösterdiği duygulardır.

  • Kingdom serisinde savaş ve tarih konuları çok iyi bir şekilde işlenmiştir ama her ne kadar iyi işlense de bu işleniş animeyi kaotik bir ortama sokar. Bu kaotik ortamı azaltmak için aralara dozunda komik sahneler koyulmuştur ve bu koyulan komik sahneler serinin atmosferini bozmayıp seriyi daha eğlenceli ve güzel bir hale getirmiştir.

  • Kingdom'un konusu uzundur ama uzun olmasına rağmen okuyucu/izleyiciyi sıkmaz. Eğer bu tarzda serileri seviyorsanız okumanızı/izlemenizi tavsiye ederim.

Eğer bu tarz serileri daha önce hiç okuyup/izlemediyseniz bile bu seriyi takip ederken eğleneceğinizi düşünüyorum.  

Kingdom serisinin animesi şu an 3 sezondur, mangası ise türkçesi 472.bölümdedir ve devam etmektedir. İngilizce'si 647.bölümdedir ve devam etmektedir.