Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai Animesi İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai Animesi Tanıtımı!

Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai Anime İncelemesi

Konu:


Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai, Aynı isimli Japon mangasından uyarlama anime dizisidir. Türkçe karşılığı “Asla Öğrenemiyoruz”. 2019 yılında ilk sezon başlamış ve bitmiştir. Romantizm, Okul, ve Harem türünde bir animedir. 24 ‘er dakikadan oluşan 13 bölümdür.

Klasik Harem mantığı ile bir erkeğin etrafına bir çok kadın toplanır ve sırayla ona aşık olurlar. Gotoubun no Hanayome anemisinin neredeyse aynısıdır. Kızların kardeş olması dışında mantık ayndır.

Önerilen: Eğlenirken Öğreten 10 Güzel Anime Önerisi

Nariyuki Yuiga, Hayelerinde ki üniversiteye girip ailesine rahat bir hayat sağlamak için çok çalışan bir öğrencidir. Ders notları çok iyidir ve Özel bir burs kazanmak için bir fırsatı vardır. Okulun verdiği özel bir ayrıcalık bir öğrenci özel burs alabilir fakat Müdürün bir talebi vardır.

Okulda ki iki kız öğrenciye derslerinde yardım etmelidir. Lakin sorun bu kız öğrencilerin bazı derslerde zaten dahi olmalarıdadır. Fumino bir edebiyat dahisi Rizu bir matematik dahisidir. Ortada ki asıl sorun ise yeteneklerine karşıt bölümler istemelerindedir. Fumino matematikten anlamasa da Astonomi, Rizu insan duygularından anlamasa da psikolog olmak istemektedir.

Diğer hocaları hayallerinden var geçmelerini söylediği için hiç bir öğretmenden doğru düzgün istedikleri bölüm dersini alamamaktadırlar. Nariyuki özel yöntemler, notlar ve arkadaşlığın gücü ile bu sorunları aşmaya çalışmaktadır.

Animeyi İzlemek İçin: Anizm.tv

Karakterler:


Fumino Furuhashi: 

Kendisi bir edebiyat dahisidir. Tüm bir kitabı bir kaç dakikada kurgulayıp yazabilir. Annesi ölmeden önce “Yok olmayacağım, yıldızlara gidiyorum” dediği için Astronomi takıntısı gelişmiş ve bu alana eğitim almak istemektedir. Tek sorun ise matematik ile arasının iyi olmamasıdır. Zengin bir kızdır. Annesi öldüğü ve babası çalıştığı için çoğunlukla tek yaşar. Tek kardeştir.


Mafuyu Kirisu: 

Okulda ki hocalardan birisidir. Gençken hayallerinin peşinden koşmuş ama onlar bir yere getirmemiştir. Bu sebepten öğrencileri yetenekli oldukları alanlara yönlendirmek istemektedir. Fumino ve Rizu ‘ya ders vermiş ama başarısız olmuştur. Evinde tek yaşar. Arada Nariyuki evine gelir ve dağınıklığı toplamasına yardım eder.


Uruka Takemoto:

 Nariyuki ‘nin eski bir arkadaşıdır. İlkokuldan beri tanışmaktadırlar. Yüzme kulübümdedir. Okulu temsil eder. Hem yüzmeye yönlendirdiği için hem de geçmişte yaptığı iyiliklerden ötürü Nariyuki ‘ye aşıktır. Nariyuki ‘den ders almak için Rizu ve Fumino ‘ya katılır. Özellikle İngilizce ile sorun yaşamaktadır. Asıl amacı Spor bursunu destekleyen notlar almak ve Nariyuki ‘ye yaklaşmaktır.


Rizu Ogata: 

Ailesinin işlettiği Udon dükkanına çalışır. İte belki bu yüzden matematikte çok iyidir. Soruları aklında çözüp sadece cevapları yazar. İnsanların düşündüklerini anlayamadığı için de psikoloji okumak istemektedir. Yine aynı sorundan dolayı edebi derslerde başarılı olmak istemektedir. Nariyuki ‘nin çabaları sayesinde gelişmektedir. Nariyuki ‘ye aşıktır. Özellikle boynunun kısalığı ve memelerinin büyüklğü ile tasvir edilir.

Önerilen: Watashi ga Motete Dousunda Anime İncelemesi

Asumi Kominami:

 Mezun olmuş bir lise öğrencisidir. Babası doktor olduğundan dolayı doktor olmaya çalışmaktadır. Yaşını hiç ama hiç göstermez. Bir hizmetçi temalı kafede çalışır. Babasına çalıştığı yeri açıklayamadığı için de “Erkek arkadaşımın fantezisi” demiş ve bu sayede kurtulmuştur. Erkek arkadaşım dediği kişi de Dershaneden tanıdığı Nariyuki ‘dir.


Nariyuki Yuiga:

 Ailesi çok fakir olan bir lise öğrencisidir. Belli bir hayali olmaksızın sadece ailesine iyi bir yaşam sağlayabilmek için çalışır. Üç kardeşi ve bir annesi vardır. Birlikte baraka sitilinde bir evde kalırlar. İyi ve düşüncelidir. Babası ölmüştür. Ölmeden önce “İşe yaramaz erkeklerin faydalı birisi olabilmek için çok çaba sarf etmesi gerekir” sözüne dayanarak hem kendisi hem de ailesi için çok çalışır. Bunlarla yetinmeyip arkadaşlarına da elinden geldiği kadar yardım eder.


OKUMAYA DEVAM ET

Animelerin -Dere Çeşitleri Nelerdir? Açıklıyoruz!