Onyx Equinox: Fragmanı, Konusu, Çıkış Tarihi ve Bilinmesi Gerekenler!

Crunchyroll'un yakında çıkacak olan Orijinal serisi Onyx Equinox hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Onyx Equinox: Fragmanı, Konusu, Çıkış Tarihi ve Bilinmesi Gerekenler!

Anime yayıncı devi Crunchyroll, Şubat ayında şirket içi animasyon serisinin bir listesini yayınladığında, dahil edilen başlıklardan biri Onyx Equinox'du. Şirketin 2020'nin ilk yarısında piyasaya sürdüğü diğer Orijinallerin aksine, Tower of God ve God of High School gibilerin aksine Onyx Equinox bir webtoon'a dayanmıyor ve hayata manga olarak başlamadı. Bu, aynı zamanda animenin Baş Yapımcısı olarak da hizmet veren Sofia Alexander tarafından yaratılan ve resmedilen 13 yıllık orijinal bir animasyon serisi. Ayrıca Sofia, animesindeki bazı karakterleri de seslendiriyor. Hikaye, fragmanlar, çıkış tarihi ve oyuncu kadrosu detayları dahil olmak üzere anime hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey burada!


Konusu


Onxy Equinox, eski zamanlarda bulunan Mesoamerica adlı kalabalık bir bölgede yer almaktadır. Kötü tanrılar ve insan yiyen doğaüstü hayvanlar, dünyayı özgürce dolaşmaktaydı. İnsanlara olan büyük nefretlerinden dolayı, orada yaşayan insanlar ve topraklarında büyük hasara neden olurlar. Hikaye, tanrılar arasında yapılan bir bahis etrafında dönüyor. "Aşağılıkların en aşağılığı" olan bir insan, yeraltı dünyasını insan dünyasına bağlayan beş kapıyı kapatmakla görevlendirilmiştir. Sonuç insanlığın yaşamı ve kurtuluşu hak edip etmediğini belirleyeceğinden, tüm insan ırkının hayatta kalması bu bahse bağlıdır.

Bu Aztek masalının kahramanı İzel adında genç bir çocuktur. O, tek başına, kötü niyetli bu oyunda insanlığın temsilcisi olarak tanrılar tarafından seçilmiştir. Tarafsız olarak tanıtılan gönülsüz İzel'in, görevine yardımcı olacak sihirli hançeri kabul etmekten başka seçeneği yoktur. Dünyasının insanlarını yaklaşan kıyametten kurtarmak için insanlığın şampiyonu rolünü üstleniyor.

Tehlikeli yolculukta ona yardım etmek için Yaotl adında bir canavar ona katılır. Tezcatlipoca tarafından gönderilen bu yaratık, yalnızca İzel'in kanıyla çağrılabilir ve tek amacı çocuğun başarılı olmasını sağlamaktır.

En son fragmanın yarısına gelindiğinde, İzel'i destekleyen diğer karakterlerle tanıştık. Bunlar, Izel'i cesaretlendiren Nelli; Güçlü görünümlü bir savaşçı olan Zyanya; Xanastaku ve atletik ikizler Yun ve K'in. Kapılara giderken, kaderleri iç içe geçerken olan şey; izleyicilerin anime'nin yayınlanmasını dört gözle beklemesi gereken bir şey.


Fragman


Crunchyroll, dizinin ilk fragmanını yukarıda gördüğünüz gibi Haziran ayında yayınladı. Serinin karakterlerine ışık tutan ikinci bir fragman Eylül ayında yayınlandı. Aşağıdanda onu izleyebilirsiniz.


Ses Sanatçı Kadrosu


Dizinin ana ve yardımcı karakterleri ve seslendirme oyuncularını aşağıda sizlere sunduk.

• Olivia Brown, Izel'i (İsteksiz kahraman).

• Alejandro Vargas-Lugo, Yaotl rolünde (Tezcatlipoca'nın emriyle Izel'in görevine yardım eden).

• Carolina Ravassa, Zyanya (güçlü bir savaşçı) olarak.

• Xanastaku (bir rahibe) rolünde Kimberly Woods.

• Patrick Pedraza Yun olarak (düz kafalı ikiz).

• Juan Arturo Maldonado, K'in (yaramaz ikiz) rolünde.

• Sofia Alexander; Nelli (Izel'in kız kardeşi), K'i'ik ve Meque (Izel'e yardımcı olan mistik nesneler) rolünde.

• Quetzalcoatl (bir tanrı) olarak Zeus Mendoza.

• İyileştirici olarak Fayna Sanches (bir insan).

• Tezcatlipoca rolünde Arin Hanson (İzel'e yardım eden bir Tanrı).

• Castulo Guerra, Mictlantecuhtli (başka bir tanrı) olarak.


Çıkış Tarihi


İlk olarak yaz sürümlerinin bir parçası olarak duyurulan anime, COVID-19 salgını nedeniyle Sonbahar animelerine taşındı. Şu anda, Onyx Equinox'un Crunchyroll'da onaylanan çıkış tarihi 21 Kasım 2020'de. İzleyiciler İngilizce olarak sunulmasının yanı sıra İspanyolca, Brezilya, Portekizce, Fransızca ve Almanca olarak izleme seçeneğine de sahip olacak. E tabii bizde boş durmayız illa çeviren olur :)


OKUMAYA DEVAM ET

Attack on Titan'ın Final Sezonunun tarihi belli oldu!