Animelerde Ana Karakterden Daha Popüler Olan 10 Yan Karakter!

Anime tarihi, animeye çok katkıda bulunan bu destekleyici karakterlerin yazdığı efsanelerle doludur. Onlar animelerin ana karakterleri değiller ancak popülerlik seviyeleri ana kahramanı bile aşıyor. Bu karakterlerden 10 tanesini sizler için derledim! Geçelim popüler yan karakterler listemize.

1. Mikey

Mikey

'Yenilmez' Mikey, adı size ondan bahsetmek için zaten fazlasıyla yeterli. Takemichi ise, o sadece ana karakter, ama Mikey suçlular dünyasına hükmediyor. Rakipsiz rekoru nedeniyle Tokyo Revengers'taki en sert ve en güçlü karakter.

Teknik olarak, mangaka, Takemichi'yi serinin kahramanı olarak seçmiş, ancak adam animede nadiren görülüyor. Sonuçta, Mikey ve çetesi oradaysa ona ne gerek var ki. Osanai, Hanma ve Taiju gibi bazı liderler Mikey'i yenmeye çalıştı ama herkes onun güçlü “Nükleer Tekme”si tarafından kötü bir şekilde yenildi.

Toman'ın lideri ve şu anda Kanto Manji çetesinin lideri olan Mikey, kendi dünyasının kralı olmak için doğmuştur. O içinde büyük bir sürpriz olan küçük bir paket gibidir. Düşman ne kadar güçlü olursa olsun, Mikey rakibini her zaman beklenmedik bir anda yere serer ve bu yüzden izleyiciler arasında bu kadar popülerdir.

Önerilen: Tokyo Revengers Ayrıntılı İnceleme

2. Osamu Dazai

Osamu Dazai

Osamu Dazai, Silahlı Dedektiflik Bürosu üyesi ve yeraltı örgütü Port Mafia'nın eski yöneticisidir. Light Yagami ve Miya Atsumu gibi tanınmış anime karakterlerine ses veren Japon seslendirme sanatçısı Mamoru Miyano tarafından seslendirilmektedir.

Bungo Stray Dogs animesi tamamen Mafya ve suç örgütleriyle ilgiliydi ve Dazai ise Mafya tarihindeki en genç liderdi. Ancak, bir süre önce bu işi bırakmasına rağmen yeraltı dünyasındaki insanlar yeteneğinden dolayı ondan hâlâ çok korkuyor. Mafya dünyasında geçen bir söz der ki, “Dazai'nin düşmanları için en büyük talihsizlik, onların Dazai'nin düşmanı olmalarıdır”.

Dazai çok gizemli bir kişidir çünkü gerçek niyetini istemediği sürece asla açıklamaz. Düşmanlarını boyun eğdirmek için uzun vadeli stratejiler bulan, gizli bir kişi ve müthiş bir stratejisttir. Tek sorun Dazai'nin intihara meyilli olması ve şu anda kendisiyle çifte intihar edecek bir kadın arayışında olmasıdır.

Önerilen: Hangi Bungo Stray Dogs Karakterisin? Kişilik Testi

3. L Lawliet

L Lawliet

L Lawliet veya kısaca 'L', tüm Death Note serisinde Kira'nın gerçek kimliğini bilen tek kişiydi. Keskin zekası sayesinde, Kira'yı köşeye sıkıştırmayı başardı; öyle ki Kira, onu ortadan kaldırmak için özel kartını bile oynamak zorunda kaldı.

L'nin yardımı olmadan, Japon Polisi ve Interpol'ün tüm ölümlerin arkasındaki suçluyu tespit etmesi neredeyse imkansızdı. L, Kira'nın her hareketini tam olarak tahmin ederek polise anime boyunca rehberlik etti.

Herhangi bir özel güce sahip olmadan Kira gibi aşırı zeki ve doğaüstü güçlü bir suçluyla kafa kafaya çarpışması hiç de kolay bir iş değil.

Önerilen: Hangi Death Note Karakterisin? Kişilik Testi!

4. Karma Akabane

Karma Akabane

Assassination Classroom'da ki ana karakterin kim olduğunu tahmin etmek zor değil mi? Ama diyelim ki Koro-sensei ana karakter olsun, yine de; insanlar Karma Akabane adındaki adam hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğu için animedeki en popüler karakter sensei değil.

Karma, Koro-sensei'nin Kunugigaoka Ortaokulunun 3-E Sınıfında öğrenci olduğu için animenin destekleyici bir yan karakteridir. Hareketlerini okuması neredeyse imkânsız olan oldukça kaotik bir genç adamdır kendileri. Korkunç bakışları ve yaramaz davranışları, animeyi izleyen herkesin dikkatini üzerine çekiyor.

Karma, şiddetli ve öngörülemeyen kişiliğiyle tanınır. Kendini adamış doğası nedeniyle Suikast Sınıfı'na ait bir kişilik diyebiliriz.

5. Killua Zoldyck

Killua Zoldyck

Killua Zoldyck, Hunter x Hunter serisi boyunca serinin büyük arclarında önemli bir rol oynadı. Ayrıca Avcı Sınavları ve Yorknew City arcında rekabetçi ve baskın bir karakterdi.

Killua, Gon'a benzeyen bir karakter olarak bizlere tanıtıldı: arsız, neşeli ve yaramaz fikirlerle doluydu. Ancak, Gon'un kibarlığının aksine, Killua diğerlerine, özellikle de yabancılara karşı biraz kaba ve saldırgan görünüyordu. Ne de olsa Zoldyck Ailesi'nin varisiydi.

Gon ile aynı yaşta olmasına rağmen, Killua keskin bir zekâya ve olağanüstü analitik becerilere sahipti. Keskin duyulara sahipti ve tüm Zoldyck tarihindeki en yetenekli suikastçıydı. Ve unutmayın, Avcı Sınavı sırasında en güçlü dördüncü adaydı.

Önerilen: Hangi Hunter x Hunter Karakterisin? Kişilik Testi!

6. Chika Fujiwara

Chika Fujiwara

Chika Fujiwara, romantik komedi animesi Kaguya-sama: Love Is War'ın güzel kahramanıdır. Shuchiin Akademisi'nde üçüncü sınıf bir lise öğrencisi ve Öğrenci Konseyi'nin şu anki sekreteri, ana karakterler Miyuki Shirogane ve Kaguya Shinomiya ile birlikte çalışıyor.

Chika, yüzünde her zaman tatlı bir gülümseme olan biraz çocuksu bir kızdır. Animede en çok sevilmesinin sebebi ise her seferinde oyunculuğudur. Öğrenci konseyi üyeleriyle her zaman eğlenmeye çalışır ve hayranları eğlendiren tuhaf etkinlikler ve fikirler bulur.

Chika, aşkla ilgili her şeye takıntılıdır, kendisinin bir "aşk dedektifi" olduğunu iddia eder ve geçmişte herhangi bir deneyimi olmamasına rağmen başkalarına ilişki tavsiyesi verir. İronik olarak, Chika çeşitli alanlarda oldukça yeteneklidir, başarılı bir piyanisttir. Ve aynı zamanda 5 dil konuşabiliyor!

7. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro

Geleceğin korsan kralı Monkey D. Luffy yolculuğuna kötü şöhretli 'Korsan Avcısı' Zoro'yu alarak başladı ve Zoro onun tayfasına isteyerek katılan ilk üyeydi. Ve hayranlarının beklentilerini ise fazla fazla karşıladı. Üç kılıçlı stili izleyiciyi etkiledi ve şaşırttı ve son yirmi yıldır da bu işine istikrarlı olarak devam ediyor!

Zoro'nun hayali, ölen çocukluk arkadaşı Kuina'ya verdiği bir sözü yerine getirmek için dünyanın en büyük kılıç ustası olmaktır. Hasır Şapkalılar'dan biri olarak ününe ek olarak, “En Kötü Nesil” olarak anılan on iki korsandan biri olarak da kabul edilir.

Anime'deki popüler yan karakterlerden biri olmasının bir başka nedeni de, Zoro'nun yön duygusu olmaması, Google Haritalar o dönemlerde hâlâ olmadığından, hayranları tarafından oluşturulan memelerde her zaman Zoro yön duygusuyla hep ön plandadır.

Önerilen: One Piece Bilgi Testi

8. Levi Ackerman

Levi Ackerman

İnsanlar arasında “İnsanlığın En Güçlü Askeri” olarak bilinen Levi Ackerman, Armin Arlert liderliğindeki Keşif Birliği'nin şu anki takım kaptanıdır. Bir asker olarak animede yeteneğini defalarca göstermiş ve değerini defalarca kanıtlamıştır.

Tek kişilik bir ordu olma konusundaki gerçek potansiyelini gösterdiği unutulmaz anlardan biri, 'Shiganshina'ya Dönüş' bölümünde Canavar Titan ile yaptıkları o mükemmel savaştı. Ancak bu daha çok, Levi; Zeke'yi her açıdan tamamen geride bıraktığı için tek taraflı bir maçtı.

Levi, herhangi bir özel güç veya silahı olmadan bile, sadece üstün kılıç ustası teknikleri ve yüksek zekâsıyla Titan dünyasında hayatta kalmayı başardı. O, bir insanın yaşam boyunca becerilerini keskinleştirerek neler başarabileceğinin mükemmel bir örneğidir.

Önerilen: Hangi Attack On Titan Karakterisin? Kişilik Testi!

9. Katsuki Bakugo

Katsuki Bakugo

Kâğıt üzerinde Midoriya, My Hero Academia serisinin ana kahramanıdır ve hikâye de onunla başlar. Ama fanlar böyle düşünmüyor çünkü Katsuki Bakugo serideki en popüler karakter. Ve şaşırtıcı bir şekilde, MHA'nın popülerlik anketini her zaman çok sayıda oy farkıyla Bakugo ile kazanır.

1 Numaralı Pro Kahraman olarak All Might'ı geçme hedefiyle kendini motive eden Katsuki, kendi özgünlüğünden ve yeteneklerinden son derece emin olduğu için neredeyse herkese karşı son derece kibirli ve kaba görünüyor.

Katsuki, Kahramanlık Okulundaki en güçlü öğrencilerden biri olduğunu zaman zaman bizlere kanıtladı, sıkı çalışması, yetenekli becerileri ve üstün zekâsı ile birlikte, güçlü düşmanlara karşı savaşabilecek çok yetenekli bir kahraman olduğunu gösterdi. Ve anime tarihinin en iyi yan karakterlerinden biri olduğunu kanıtladı.

Önerilen: Hangi Boku no Hero Academia (BNHA) karakterisin? Kişilik Testi!

10. Gojo Satoru

Gojo Satoru

Jujutsu Kaisen 2020'de ilk yayınlandığında kimse animeden bu kadar haberdar değildi. Başlangıçta izleyiciler animeyi karanlık teması ve mizahi konusu nedeniyle beğendi. Ancak anime, en güçlü karakteri Gojo Satoru'yu tanıttığında birden trend çizelgelerinin başında yer almaya başladı. Şaha kalktı!

Yakışıklı ve janti bir adam olan Satoru Gojo, Özel Dereceli Jujutsu Büyücüsü ve Jujutsu Tech'de öğretmendir. Büyü dünyasının tarihinde, Gojo şimdiye kadar var olan en güçlü Jujutsu Büyücüsü olarak tanınır, güç ve teknik açısından yenilmezdir.

Tüm bu becerilerin yanı sıra, onu tüm zamanların son derece güçlü bir anime karakterlerinden biri yapan harika bir fiziksel güce ve keskin zekâya sahiptir.

Önerilen: Hangi Jujutsu Kaisen Karakterisin? Kişilik Testi!

Bununla animedeki popüler yan karakterler listemiz sona eriyor. Umarız beğenmişsinizdir. Yorumlar bölümünde bize düşüncelerinizi bildirin, listeden hangisi sizin favoriniz karakteriniz?

Ve bunun gibi daha heyecan verici anime makaleleri için bu makaleyi otaku arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


OKUMAYA DEVAM ET

Yeni Yılın En Güzel 10 Anime Kızı!