Sword Art Online (SAO) Tanıtımı

Sanal gerçeklik oyunununa hapsolan kişileri konu alan oldukça popüler bir seri.

Sword Art Online (SAO) Tanıtımı

Ana Karakter (MC): Kirigaya Kazuto (Kirito)


Konusu:

2022 yılında VRMMORPG (Sanal Gerçeklik Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu) olan Sword Art Online (SAO) oyun, sanal gerçeklik kaskı ile oyun pazarında yerini aldı ve oyuncular bu olay sebebiyle çok sevindiler. Oyuncular bu oyunu sevdi, çünkü sword art onli oyunculara sanal dünyanın kapılarını açtı ve oyuncuların oyun teknoojisindeki nihai avantajdan tam olarak yararlanmasına olanak sağladı.
l3FSxq

Sword Art Online oyunu çıktığında 10.000 kopya satıldı. Bu 10.000 kopyadan birini satın almayı başaran oyuncular arasında ana karakterimiz olan Kirito'da bulunmaktadır. Oyunu satın alan bütün oyuncular oyuna bağlandıktan sonra Sword Art Online'dan çıkış düğmesi çalışmadı ve oyuncular bir meydana ışınlandı. Bu meydanda oyunun yapımcısı olan Kayaba Akihiko belirdi.

Yls73D

Kayaba Akihiko oyunculara artık burada hapsolduklarını söyler ve çıkmak için onlara bazı şartlar koşar.

 "Oyundan çıkmak istiyorsanız Aincrad'ın 100 katını temizleyin." ve "Eğer birisi gerçek dünyada sanal gerçeklik kaskını zorla çıkartırsa ölürsünüz. Eğer bu dünyada ölürseniz ise gerçek dünyada da ölürsünüz".

Kayaba Akihiko bu açıklamaları yaptıktan sonra bütün oyuncular oldukça korktu çünkü, artık gerçek dünyada sanal gerçeklik kaskı tarafından esir tutuluyorlar ve Aincrad dünyasında hapsoldular, oyunda ölürlerse gerçektede ölürler.

Bu sebeple bütün oyuncular Aincrad'ın 100 seviyesini temizlemek için maceraya başlarlar.


Benim yorumum: 

Sword Art Online animesi, aksiyon macera konuları ve bu konulara ek olarak seride bulunan komedi ve romantizm konularıda iyi işlenmiştir bunlara ek olarak seride bulunan savaş animasyonları güzel olmakla birlikte çizim kaliteside oldukça iyidir. Bu sebeplerlere ve iyi çıkış yapmış olmasıyla beraber günümüzde bir hayli popüler bir seri olmuştur.