Vinland Saga Tanıtımı

İntikam hırsı ile dolup taşan bir çocuğun doğru savaşçı olma yolundaki hikayesi. Vinland saga animesi önerisi ve tanıtım-incelemesi.

Vinland Saga Tanıtımı

Hikayemiz 980'li yıllarda İzlanda'da başlar. Thors Yıllardır acımasızlıkları ve savaş arzuları ile bilinen Viking'lerin en güçlü savaşçılarından biri olarak bilinmektedir.

BMQu9U

Fakat bir gün aslında arzuladığı şeyin savaş olmadığını gerçek bir savaşçının Hırsına ve öfkesine yenik düşmemesi gerektiğini hatta ve hatta insanları incitmemesi gerektiğini düşünüp evi bildiği Danimarka'dan bir savaş sırasında kendini ölü göstererek eşi ve iki çocuğu ile kaçar. Yıllar sonra İzlanda'ya yerleşmiş olan Thors barış içinde yaşamaktadır ta ki bir Viking gemisi gelip Thors'un yaşadığını öğrenene kadar.

jLkn9c

Halkının ölümü ile tehdit edilen Thors Viking'lerin savaşa geri dönmesi şartını kabul eder. Yanına birkaç kişi daha alarak bir gemi ile yolculuğa başlar fakat bu sırada bilmediği bir şey vardır gemide beklenmedik bir misafir vardır. Babasına tutku ile bağlı olan Thorfinn ondan izin almadan gizlice gemiye binmiş ve onunla birlikte savaşa katılmaya karar vermiştir. Thors ise buna katiyen karşı olmasına rağmen mecburi olarak onu da yanına almış ve yolculuklarına başlamışlardır.


Birtakım olaylar sonrasında Babasını yitiren Thorfinn intikam arzusu ile dolup taşmıştır ve babasının intikamını almak için yemin etmiştir. Bu Thorfinn'in Vinland'a doğru olan serüveninin ilk adımlarıdır.  

P9wTfH

Vinland Saga animesi ve hatta mangası sadece Vinland'a olan yolculuğu anlatmaktadır bir nevi buz dağının görünen kısmıdır. Mangaka Makoto Yukimura yıllarıdır asıl hikayenin daha başlamadığını bu sadece Vinland'a olan yolculuğun anlatılışının mangası olduğunu söylüyor bundan dolayı mangaya ve animeye trailer (ön gösterim) demek yanlış olmaz.


MAL Puanı: 8.74 

wgF8C6


Düşüncelerim:

Manga dünyasının başta gelen mangalarından birinin gerçekten iyi bir animeye dönüşmesinden oldukça memnuiyet duyuyorum. Bunun yanı sıra sizi fazlasıyla ikilemde bırakan iyi yazılmış karakterlere sahip. Olayların gerçek tarihten alınmasından dolayı işlenişi oldukça gerçekçi ve doğal buluyorum kesinlikle herkesin izlemesi/okuması gerek bir seri olduğunu düşünüyorum.  


Not:

Animenin sonunda ikinci sezon için birkaç yeni karakter tanıtılıyor. İkinci sezondan önce bir filmi de duyuruldu.