Naruto Benzeri 40 Anime Önerisi!

Naruto benzeri anime önerisi arıyor gibisiniz. Bu yazımızda sizlere Naruto gibi veya benzeri 40 animeyi kısaca tanıtıp önereceğiz! İşte sizlere Naruto veya Naruto Shippuuden benzeri anime önerileri!

1. Bleach

On beş yaşındaki Ichigo Kurosaki, dövüş becerileri, iki şefkatli kız kardeşi ve özel bir özelliği olan tipik bir gençtir: hayaletleri görebilir. Ancak, Ichigo ve ailesi  büyük bir canavarın saldırısına uğradıklarında, Ichigo doğaüstü dünyada gördüğü sıradan hayaletlerden daha fazlası olduğunu keşfeder. Hollows olarak bilinen intikamcı ruhlardır o hayaletler ve Shinigamiler onları yenmek ve normal hayaletleri Ruh Topluluğu denen yere götürmek için sürekli çalışır. Ichigo, kız kardeşlerini neredeyse öldürecek olan  Hollow'la cesurca savaşır, ancak yenilginin eşiğinde Rukia adlı bir Shinigami ona güçlerini verir ve onu bir Shinigami'ye dönüştürür.

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Komedi, Süper Güç, Doğaüstü, Shounen

Önerilen: En iyi Bleach Bankaileri

2. One Piece

Hikayemizde Korsanlar Kral'ı Gold Roger tüm denizlere hâkim olur. Yegane hazine 'One Piece'i ele geçirir. Denizciler tarafından yakalanır. Korsanların devrini bitirmek için idam kararı verilir. İdam günü gelir meydanda çok büyük bir kalabalık vardır. İnsanlar'dan biri,

-Hey Korsanlar Kralı! Hazinenle ne yaptın? Grand Line'da bir yerde, değil mi? Ona sahipsin, değil mi? Dünyadaki en büyük hazineye tek özel hazinen 'One Piece'! 

Korsan Kralı Gold Roger'ın ağzından çıkan sözler,

-hazinemi eğer istiyorsanız almanıza izin vereceğim. Arayın! Hepsini o yerde bıraktım! Bu sözler büyük Korsanlar Çağını Başlatır. Dünya büyük bir kaosa sürüklenir.

Ana kahramanımız yıllar boyunca dedesi tarafından büyütülür. Dedesi bir denizci genaralidir. Hayali yüzünden dedesiyle sık sık karşı karşıya gelmiştir ve dayak yemiştir.

Luffy'nin hayali Korsanlar Kralı olmaktır. Bu uğurda ölüm varsa bile umurunda değildir. Hayallerini gerçekleştirmek için gayret göstermektedir.

Dünya üzerinde şeytan meyveleri mevcuttur. Bu meyveyi yiyenler doğaüstü güçler kazanır fakat her şeyin bir bedeli olduğu gibi bununda bir bedeli vardır. Meyveyi yiyenler denizde yüzemezler. Ana kahramanımız Monkey D. Luffy bir şeytan meyvesi (Akuma No Mi) yemiştir. Bu meyve ona lastik adam olma güçleri bahşeder. Meyvenin güçlerini kullanabilmek için uzun bir zaman eğitim yapar. Eğitim uzun bir zaman alır.

Luffy herşeye küçük bir tekneyle başlar. Denizde kendi nakamalarını (arkadaş,yoldaş) toplayacaktır. Yoldaşları onun için çok değerlidir onlar için dünyayı bile çekinmeden karşısına alır. Okurken hem güleceksiniz hem ağlayacaksınız.

Bu hikaye Korsanlar Kralı olma yolunda ilerleyen Monkey D. Luffy'nin hikayesidir.

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Komedi, Süper Güç, Drama, Fantezi, Shounen

Önerilen: One Piece Bilgi Testi

3. Fairy Tail

Lucy, yıldız ruhlarını çağırma gücüne sahip on yedi yaşında bir büyücüdür ama asıl yapmak istediği bir loncaya katılmaktır - herhangi bir loncaya değil. Gözlerini, bir işi tamamlama sürecinde sarhoş olma ya da binaları ve kasabaları yok etme etme ihtimali olan, umursamaz ve çirkin bir sihir kullanıcıları grubu olan Fairy Tail'e dikti! Kasabadayken bir gün Lucy, Natsu adında sürekli deniz tutması yaşayıp miğdesi bulanan bir çocukla tanışmışken, bir dizi olayların sonucunda onun Fairy Tail'in ateş yiyen büyücüsü Salamander olduğunu anlar. Lucy nihayet Fairy Tail'e katılabilir ve kısa sürede Natsu ve çetesiyle şöhret ve kazanç için tuhaf işler yapmaya başlar.

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Komedi, Sihir, Fantastik, Shounen

Önerilen: Fairy Tail'in En Güzel 10 Kızı!

4. Black Clover

Yuno ile birlikte Hage köyündeki bir yetimhanenin eşiğinde terk edildikten sonra doğuştan büyüyen genç bir yetimhaneye bırakılan Asta animemizin ana karakteridir. Beraber bir kilisede büyümüşlerdir. Büyü yapmanın aşırı normal olduğu, herkesin büyü yapabildiği bu dünyada Asta bir istisnadır. Yuno'nun aksine kendisinin hiçbir büyü gücü yoktur. Yuno'ysa tam tersine manayla kutsanmış birisidir.

Asta her ne kadar büyü kullanamasa bile bu eksikliğini fiziksel gücüyle kapatmaya çalışan azimli birisidir. Bir gün elementlerini öğrenmek ve krallığın sınavına girmek için bir kütüphaneye giderler. Kütüphanenin özel bir yanı vardır. Kütüphanede kişilerin yeteneklerine göre onlara bir büyü kitabı bağlanır. Yuno'ya 4 yoncalı yani bir dahi olduğunu gösteren bir kitap gelirken Asta ise büyü gücü olmamasına rağmen bir şekilde 5 yoncalı eski bir kitapla bağlantı kurar.

Ancak bu kitap diğer kitaplara kıyasla büyü sözleri içermemekte. Kitabın içinden kılıç çıkartılmaktadır. Bu olayın ardından krallığın sınavına katılan ikili acaba hangi loncalara katılıyorlar? İlk başlarda 1 kılıçla başlayan Asta acaba diğer özel güçleri olan kılıçları da bulabilecek mi?

Kategoriler: Aksiyon, Komedi, Sihir, Fantezi, Shounen

5. Hunter x Hunter

Bilinmeyenin gizemine kapılan Avcılar, korkunç yaratıklar, inanılmaz zenginlikler ve keşfedilmemiş topraklar bulmak için dünyayı dolaşıyor. Gon Freecss, kayıp babası Ging'i bulmak için avcılara katılmayı arzulayan saf ve kararlı bir genç çocuktur. Hedefine ulaşmak için, ödül olarak bir Avcı Lisansı verilen katılımcılarını fiziksel ve zihinsel sınırlarına zorlayan zorlu Avcı Sınavına katılır. Sınav sırasında intikam peşinde koşan Kurapika, doktor adayı Leorio ve kendi nedenleriyle girmiş yetenekli suikastçı Killua ile arkadaş olacak. Ama uğursuz Hisoka önlerine çıkarken, Gon ve arkadaşları ödüllerini almayı, hatta hayatta kalmayı başarabilecekler mi?

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Süper Güç, Fantezi, Shounen

Önerilen: Hangi Hunter x Hunter Karakterisin? Kişilik Testi!

6. Dragon Ball Z

Goku ve arkadaşlarının Piccolo Jr.'ı yenip gezegene barışı sağlamasının üzerinden beş yıl geçmıştır. Uzaylılar, androidler ve sihirbazların hepsi dünyayı yok etmek için kötü planlar kuruyor ve Dünya'yı bir kez daha kurtarmak Goku'ya kalıyor - yani o ve yoldaşları savaşmak için bolca eğitim yaptıktan sonra. Ancak efsanevi Dragon Balls ve Shen Long'un yardımıyla bile Dünya'yı nihai yıkımdan kurtarmak yeterli olacak mı?

Kategoriler: Aksiyon, Macera, Komedi, Süper Güç, Dövüş Sanatları, Fantastik, Shounen

Önerilen: Dragon Ball Z bilgi testi! Ne kadarını biliyorsun?

7. Boku no Hero Academia

Izuku, hayatı boyunca bir kahraman olmayı hayal etti ancak süper güçleri olmayan bir çocuk olarak doğdu. Nüfusun yüzde sekseninin bir tür süper "tuhaflığa" sahip olduğu bir dünyada, İzuku tamamen normal doğacak kadar şanssızdı. Ancak bu, onu dünyanın en prestijli kahraman akademilerinden birine kaydolmaktan alıkoymayacaktır. Şimdi, onunla birinci sınıfı arasında duran tek şey, akademinin zorlu giriş sınavı - dünyanın en güçlü kahramanından küçük bir özel dersin çözemeyeceği hiçbir şey yoktur o yüzden yolları dünyanın #1 numaralı kahramanı ile kesişir!

Kategoriler: Aksiyon, Komedi, Okul, Shounen, Süper Güç

Önerilen: Hangi Boku no Hero Academia (BNHA) karakterisin? Kişilik Testi!

8. Jujutsu Kaisen

Yuji Itadori ortalama bir ergen gibi görünse de, muazzam fiziksel gücü ile hatrı sayılır şekilde dikkatleri üzerine çekiyor! Her spor kulübü onun kulüplerine katılmasını ister, ancak Itadori, Okült Araştırma Kulübü'ndeki okuldan dışlanmış kişilerle takılmayı tercih eder. Kulüp bir gün mühürlenmiş lanetli bir nesneyi ele geçirmeyi başarır. Mührü kırdıklarında ortaya çıkaracakları dehşeti ise hayal dahi edemezlerdi...

Kategoriler: Aksiyon, Şeytanlar, Doğaüstü, Okul, Shounen

Önerilen: Hangi Jujutsu Kaisen Karakterisin? Kişilik Testi!

9. Katekyo Hitman Reborn!

Ortaokul öğrencisi Tsuna, hayatı boyunca hep sonuncu olmuştur ama bu durumu değiştirmek için bir özel hoca tutarlar fakat bu hocanın bir mafya tetikçisi olacağına dair hiçbir fikri yoktu ?! Sanki işler daha da garipleşemezmiş gibi, Tsuna daha sonra güçlü Vongola ailesinin onu bir sonraki halefi olarak seçtiğini keşfeder - tüm mafya aileleri üzerinde kontrol sahibi olan bir pozisyon. Tsuna, istemeden mafya patronu olma yoluna adım atıyor - eğer eğitimden sağ çıkarsa!

Kategoriler: Aksiyon, Komedi, Shounen, Süper Güç

10. Shijou Saikyou No Deshi Kenichi

Kenichi tipik sorunları olan tipik bir lise öğrencisidir: Sık sık zorbalığa uğrar ve düşmanlarının karşısında kaçma eğilimindedir. Kenichi, büyükbabası dojo işleten Furinji Miu ile tanıştığında işler değişir; ve kendini neyin içine soktuğunu bilmeden öğrenci olmak için dojoya kaydolur. Kenichi'nin hayatına mal olabilecek türde eğitimlere maruz kalırken ve giderek daha güçlü hale gelirken, yanlışlıkla Ragnarok adlı ölümcül çetenin hedefi haline gelir. Kenichi, Ragnarok ile karşılaşmasında hayatta kalabilir mi? Göreceğiz.

Kategoriler: Aksiyon, Komedi, Dövüş Sanatları, Okul, Shounen

11. Basilisk

Saf, aşk dolu bir kız olan Oboro, idealist Gennosuke'ye bağlıdır. Her ikisi de, barış antlaşmasıyla zar zor kontrol altında tutulan uzun bir nefret geçmişine sahip düşman ninja klanlarının halefleridir. İki kişinin klanları evlilikleriyle uzlaştırmaya yemin etmesi gibi, şogun da Tokugawa şogunluğunu parçalamakla tehdit eden bir iç mücadeleyi çözmek için kan davasının devam etmesini emreder. Daha da kötüsü, Oboro ve Gennosuke klanlarını savaşta yönetmeye zorlanıyor. Aşıklarımız acımasız koşullara direnebilir ve ölü sayısı arttıkça hala aşklarına devam edebileceklermi?

12. Blue Exorcist

Rin Okumura, Southern Cross Boys 'Manastırı'nda yaşayan dışardan bakıldığında sıradan bir çocuktur. Ancak bir gün Rin, bir iblis tarafından ele geçirilmiş bir çocukla karşılaşır. Mücadelenin ortasında, sadece içinde mühürlenmiş gizli güçleri uyandırmakla kalmaz, aynı zamanda Şeytan'ın oğlu olduğunu da öğrenir! Artık kilisenin koruması altında kalamayan ve varoluşuyla insan ile iblis arasındaki çizgiyi aşan Rin, babasına karşı savaşmaya karar verir ve bir şeytan kovucu olarak Gerçek Haç Düzeni'ne katılır. Şimdi, genç True Cross Akademisi'ne katılmalı ve kimliğini gizli tutarken yeni yoldaşlarının yanında özel şeytan çıkarma eğitimine başlamalıdır; ama Şeytan'ın oğlu bir şeytan kovucu olabilir mi?

13. Buso Renkin

Hayattaki bazı şeyler o kadar kötüdür ki sadece bir rüyaymış gibi davranmak istersiniz. Ne yazık ki Kazuki için garip bir kızı canavarlar tarafından acımasızca öldürülmekten kurtarmaya çalışmaktadır fakat o anda ölür. Ne büyük bir talihsizlik değil mi?  Kız üzülerek, Kazuki'nin kalbini Kakugane olarak bilinen simya temelli bir eserle değiştirir, böylece Kazuki hala yaşayabilir. Bu garip cihazla Kazuki, Busou Renkin - Silah Simyası'nın gücünü kazanır; canavarlar kasabasını rahatsız etmeye başladığında işe yarayacak bir güç! Kazuki kısa süre sonra rüyasında (Tokiko adında) kızla tanışır ve Kazuki'ye hayatına devam etmesini söyler; ama kız kardeşi ve arkadaşları tehlikedeyken, bu mümkün olmayabilir. 

14. Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist evrenine hâkim değilseniz ama başlayıp başlamamak konusunda da kararsızsanız bu yazı tam sizin için. Bitirdiğinizde spolier almadan kararınızı vermiş olacaksınız. Hadi başlayalım.

Bilinmesi gereken ilk şey iki farklı seri olduğudur. 

 • Fullmetal Alchemist
 • Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist

2003 yılında çekilmiş olan manga uyarlaması FMA yapımıdır. Edward ve Alphonse kardeşlerin Simya ilimini kullanarak  atıldıkları maceraları konu alır. Anime 15-20 bölümünde mangadan kopup özgün bir hikâyeye doğru ilerler. Bu sebepten mangasını okuyan birisi için yeni bir maceradır.  

Fullmetal Alhemist: Brotherhood

2006 yılında çekilmiş olan FMA uyarlamasıdır. Edward ve Alphonse kardeşlerin simya ilimini kullanarak atıldıkları maceraları konu alır. Yüzde yüz mangaya sadıktır. Manga okuyucusunun yüzünü güldürecek şekilde sadık bir hikâye izler.

Anladığınız üzere konu ve karakter bakımından aynıdır. Çekim yılı ve olay örgüsü farklılık göstermektedir. Buna rağmen eğer izleyecekseniz ikisini de izlemenizi öneririm. Çünkü FMA: Brotherhood hikâyesi ilk seriyi yok saymaz. Oradaki bazı olayları yanşanmış olarak gösterir. Yani sanki bazı bölümleri oradan izlediğinizi varsayar. Lakin bunlar konuya etki etmeyolaylardırdır izlememenizde yokluğunu fark etmezsiniz.

Genel Fullmetal Konusu Nedir?

Bizimkinden farklı bir dünya da bilim yerine Simya gelişmiş ve gerçek bir nitelik kazanmıştır. Simya maddeleri birbirine dönüştüren gerçek bir bilim dalı olarak kabul edilir. Edward ve Alphonse kardeşler anneleri ölünce simyanın asla çiğnenmemesi gereken birinci kânununu çiğnelerler. Annelerini geri getirmek için simya kullanırlar. Lakin simya bir bilim dalıdır ve verilen her şey için bir şeylerin alınması gerekir. Buna "Eşit takas kanunu denir" Sonuç olarak Edward bir kolunu Alphonse tüm bedenini kayıp eder. Son adan yeni bir simya yapan Edward kardeşinin ruhunu oradaki bir zırha bağlar. Bunun içinde bir kolunu feda eder.  

Şimdi yolculuklarında felsefe taşını bularak bedenlerini geri almaya çalışırlar.

Fullmetal Evreni Nasıldır?

Bu konuyu ayıralım çünkü FMA evreni alternatif bir gerçeklikte yani bir paralel evrende geçer. Bizde Kimya gelişirken onlar da simya gelişmiştir. Bizde "Maddenin korunumu kânunu: Hiçbir şey yoktan var olmaz vardan yok olmaz birbirine dönüşür" emrini verir. Onlar da ise "Eşit takas kânunu: Dönüştürülecek her şey karşılığında eşit değerde bir şey sunulmalıdır." emrini verir.  

FMA evreni son derece gerçekçi ve acımasız bir hikâyeyi konu alır. FMA:Brootherhood evreni biraz daha alaycıdır. Her iksinde de kan gövdeyi götürür bu yüzden kalbî zayıf kişiler izlemesin.

Önerilen: Hangi Fullmetal Alchemist Brotherhood Karakterisin? Kişilik Testi!

15. Samuray 7

Samurayların vücutlarını mekanik olarak geliştirdiği bir çağda büyük bir savaş çıktı. Savaşın sona ermesinden sonra, bu "Haydutlar" samuray kodlarını kaybetti ve şimdi pirinç ve kadınları almak için köyleri soyuyorlar. Kanna Köyü köylüleri çaresizlikle doludur ve misilleme yapması için biraz samuray kiralar, ancak yiyecek dükkanlarında yalnızca pirinç ve vardır ve samurayların parasını ödemeleri için zaman daralmaktadır. Köylüler şartlarını kabul edecek bir samuray bulabilecek mi? Hala zayıfları koruyan samuraylar yaşamaktamıdır? Cevaplar animemizde.

16. Ninja Nonsense

Diğer gençler gibi notlarından dolayı depresyona uğramış bir kız olan Kaede'nin etrafında dönüyor hikayemiz. Sıradan lise öğrencisi Kaede'nin günümüz dünyasında, eğitim gören Ninja Shinobu ile çarpışırken, kısa süre sonra modern Ninjaların dünyasının partiler, piknikler ve yaşlı usta Ninja sarı formunun değişen eğitimiyle dolu olduğunu keşfeder. Bunlar nasıl ninjadır?

17. Death Note

Bir güç insanı ne kadar değiştirebilir? Dİğer insanların hayatları Yagami Light'ın elindeyken Lighy oldukça değişiyor! Suçluların bu dünyaya olmaması gerektiğini düşünen Light tek tek sadece suçluları öldürmeye başlar. Kendisini tanrı ile eşit göre Light acaba insanlıktan tanrılığa yükselebilecek mi?

18. JoJo's Bizarre Adventure

Dio, 100 yıldan fazla bir süredir Joestar ailesine musallat olan bir isimdir. Vampir dövüş sanatçısı, iktidar peşinde koşarken Holly Joestar'ı komaya soktu ve şimdi Dio'yu bulup onu geri getirmek babası Joseph ve oğlu Jotaro'ya kalmıştır. Arkadaşları Polnaref ve Abdul'un yardımıyla, dört savaşçının her biri, Tarot kartlarıyla uyumlu, güçlü bir Mafya komutanıdır ancak Dio'nun yalnızca “Dünya” olarak bilinen güçlü ve gizemli bir Duruşa sahip olduğu söylenir. Jotaro, Dio'nun gücünü "Star Platinum" ile eşleştirip annesini kurtarabilir mi?

Önerilen: JoJo Neden Efsane

19. Kaze no Stigma

Kannagi ailesinden ateş büyülerini kullanamadığı için sürgün edildikten yıllar sonra Kazuma Japonya'ya geri döner, ancak Kannagi ailesinin varlığının tehdit altında olduğunu keşfeder. Onların bilmediği, yokluğunda rüzgar gücüne sahip olmuş ve böylece rüzgar büyüsünde muazzam bir güç elde etmişti. Onlara karşı herhangi bir merhamet göstermeyerek, büyük meblağlar karşılığında Kannagi ailesinin sorunlarını çözmeye yardım etmeyi teklif ediyor. Küçük kardeşi Ren ve Kannagi ailesinin cesur varisi Ayano ile birlikte değer verdiği kişileri korumak için savaşır ... bir bedel karşılığında! PARA

20. The Law of Ueki

Çoğu insanın haberi olmadan, Cennetsel Dünyanın bir sonraki hükümdarını belirlemek için tuhaf bir turnuva düzenlenir. Bu turnuvada, "Tanrı Adayları" olarak bilinen 100 Cennetsel Varlığın Dünya'daki ortaokul öğrencileri arasında arama yapması ve güçlerini seçtikleri bir öğrenciye aktarması gerekiyor. Seçilenler daha sonra Tanrı Adaylarını temsil ederek birbirleriyle savaşacaklar. Bu turnuvanın galibi "Boş Yetenek" ile ödüllendirilecek ve onlara arzu ettikleri herhangi bir benzersiz yeteneği seçmelerine izin verilecek - temsil ettikleri Tanrı Adayı ise "Tanrı" konumunu alacak ve Göksel Dünyanın kralı olacak.

Bu büyük turnuvaya, sınıf öğretmeni Kobayashi tarafından çöpleri ağaca çevirme gücü verilen ortaokul öğrencisi Kousuke Ueki katılıyor. Ueki, etrafındaki insanların güçlerini bencil amaçlarla kötüye kullandığına tanık olduktan sonra kendi adaletini uygulamaya karar verir ancak Seiichirou Sano, Rinko Jerrard, Robert Haydn ve Hideyoshi Soya gibi yetenekli güç kullanıcılarıyla karşılaştığında, hedefine ulaşmanın göründüğünden daha zor olabileceğini fark eder.

21. Scryed

22 yıl önce, gizemli sismik bir fenomen Yokohama bölgesini salladı, onu kilometrelerce göğe fırlattı ve Japonya'nın geri kalanından ayırdı. Sonraki yıllarda, bu yeni doğan dünyadaki yeni doğanların bir kısmı, her biri mal sahibinin kişiliğine özgü olağanüstü güçler geliştirmeye başladı. Bu mutasyona uğramış insanlar Alters olarak adlandırıldı 

Şimdi, eski metropol kendini yeniden inşa etmeye devam ederken, Alters iki gruba ayrıldı: düzen ve ahlakı yeniden kurmayı uman dogmatik bir örgüt olan HOLY'ye katılanlar ve zayıfların üstünde olmak isteyenler. 

22. Rurouni Kenshin

Devrimci Meiji döneminde, Japonya muazzam bir siyasi değişim geçiriyor. Bu süreçte masumları ayaklar altına almak anlamına gelse bile, ülkelerinin modernleşmesini önlemek için her türlü yöntemi kullanacakları su götürmez bir gerçektir. Böylesi bir zamanda, gezgin bir samuray olan Himura Kenshin, hayatını güçsüz ve çaresiz köylüleri zorbalara ve eşkiyalara karşı korumaya adamıştır. Ancak Kenshin, uğruna savaştığı değerleri yok etmekle tehdit eden karanlık bir geçmişe sahiptir. Yeni arkadaşları Kaoru, Sanosuke ve Yahiko ile tanışıp onlarla barışçıl bir yaşam kurmaya çalıştığında geçmişi onun peşini bırakmaz. Kenshin, içindeki ve dışındaki şeytanların üstesinden gelebilir ve sonunda Japonya'nın hak ettiği barışçıl geleceği sağlayabilir mi?

23. My-Hime

HiME'ler olarak bilinen bir grup bakire, Fuuka Akademisi'nde toplanmaya başladı. Bu genç kadınlara kalplerinin içeriğine göre kullanabilecekleri tehlikeli doğaüstü güçler bahşedilmiştir, ancak bunun bir bedeli vardır: Onları kullanmak için en önemli şeylerini ortaya koymaları gerekir. Şimdi, okul çalışmalarının ve arkadaşlıkların ortasında, kendilerini onlara saldıran korkunç canavarlarla ilgili komploların ortasında buluyorlar. HiME'lerin gücü kendilerini ve sevdiklerini kurtaracak kadar güçlü mü?

24. Fate/Stay

Kutsal Kase Savaşı, her biri kendi amaçları için savaşması için efsanevi bir kahramanı çağıran yedi sihirbaz arasındaki bir savaştır. İki kez öksüz kalmış bir lise çocuğu olan Shirou'nun büyü yeteneği o kadar azdı ki, üvey babası ona savaşı ve anlamını öğretme zahmetine girmedi. Shirou yanlışlıkla en güçlü sınıftaki bir kahramanı çağırdığında kendini savaşın ortasında bulur. Kase, kazananın tüm dileklerini gerçekleştirecektir. Boyun eğmez bir adalet ve fedakarlık duygusuyla hareket eden Shirou ne için savaşacak?

25. Flame of Recca

Recca'nın hayali mükemmel bir ninja olmaktır ancak bu günlerde ninjalardan sadece tarih derslerinde bahsediliyor. Ninja oyunlarını oynarken, Recca'ya geçmişini, güçlü Hokage klanıyla olan bağını ve içinde bulunan özel alev gücünü ortaya çıkaran gizemli bir kadınla tanışır. Bu arada kötü Kurei, temel güçlerin kontrolünü ele geçirmek için Hokage klanından madougu toplamayı planlamaktadır, ancak Recca alevine hakim olmaya ve Kurei'nin kötü planlarını durdurmaya kararlıdır. Hayallerin ulaşmak ve Kurei'nin kötülüklerine son vermek için o kadar gücü var mı?

26. Project ARMS

Ryo Takatsuki yıllar önce bir kazada sağ kolunu yaraladı. Ameliyat, bazı beklenmedik, ancak tamamen istenmeyen değişikliklere yol açtı - vücudunda "ARMS" olarak adlandırılan bir süper silahın varlığı sayesinde sapasağlam oldu ancak her gücün bir bedeli vardır ve içinde bulunduğu kötü durumu paylaşan yeni bulunan müttefiklerle, vücudundaki silahın ardındaki gerçeği kendisi için bulmaya çalışırken, ARMS'yi kontrol etmeye çalışan gizli bir organizasyonla savaşmak zorundadır ...

27. Night Wizard

Renji Hiiragi'nin tek istediği okula gitmek ve normal bir hayat yaşamaktır. Ancak, bir sihirbaz olduğu için, Dünya'nın zarif ama kötü niyetli koruyucusu Anzelotte tarafından Emülatörler adı verilen doğaüstü istilacılara karşı savaşmak için güçlerini kullanmaya zorlanıyor! Renji, çocukluk arkadaşı Kureha ve ciddi Akari ile birlikte, dünyayı yakın bir Emulator istilasına karşı korumak için yedi mistik mücevher toplamak üzere seçilen Elis Shiho'yu korumakla görevlendirilir. Bu arada düşmanlar, başarılı olmalarını engellemek için gölgelerden hareket ederler. Renji'nin sonunda çalışmalarına geri dönebilmesi için önlerindeki engelleri aşacak kadar kendilerini bir grup olarak güçlendirebilirler mi?

28. Ikkitousen

1800 yıldır Kantou'nun yedi okulu toprak için savaştı. Öğrencileri, güçlerini kanıtlamak için sürekli olarak birbirleriyle savaşıyorlar. Sonsaku Hakufu, Nanyou Akademisi'ne yeni transfer olmuş 17 yaşında bir kızdır ve vardığında kendini en iyi 4 savaşçısından biriyle savaşırken bulur. Ancak Sonsaku, büyük bir dövüşçünün ruhunu içeren bir ruh taşına sahiptir ve kolay bir rakip değildir fakat kendisini tüm okulların en iyi savaşçılarına karşı savaşın ortasında bulur. Bu karanlık komplonun arkasında ne yatıyor?

29. D.Gray-man

Akuma, Millenium Earl'ün güçleriyle hüzün ve çaresizlikle hayata döndürülen bir ruhtur. Görevleri, dünyayı ve içinde yaşayan herkese kaos enjekte etmektir. Kara Düzen, akumanın ruhlarını temizlemeye ve "masumiyet" olarak bilinen maddeyi toplamaya ant içmiş bir Exorcists grubudur. Bu güçlü madde bir anti-akuma silahı olarak kullanılabilir ve nihayetinde şeytani Millenium Earl'ün yok edilmesine yardımcı olabilir. Allen Walker lanetli gözünün yardımıyla kimin insan kimin akuma olduğunu söyleyebilen genç bir şeytan kovucudur. Allen, Black Order ile birlikte dünyayı korumak ve Earl'ü yenmek için 109 masumiyet parçasının hepsini bulmalıdır.

30. Nabari no Ou

Yan yana var olan iki dünya vardır, insanların sıradan yüzey dünyası ve Nabari adlı ninjaların gizli dünyası. Bu gizli dünyada, rakip ninja grupları Shinra Banshou olarak bilinen nihai güce kimin sahip olması gerektiği konusunda kavga ediyor. Kaygısız bir hayat yaşayan ve içedönük bir lise öğrencisi olan Miharu Rokujou ana karakterimizdir. Maalesef Miharu'nun kaygısız hayatı sona ermek üzere, çünkü içinde nihai güç gizli ve bunun için onu kaçırmaya hazır kötülerin sonu yok! Miharu'nun tek hayatta kalma şansı, bu mistik dünyayı kucaklamak ve Nabari'nin Kralı olmaktır. Yeni ninja arkadaşları Kouichi, Shimizu ve Kumohira'nın yardımıyla güçlerini kavramaya başlayacak ve düşmanlarını tektek yok edecek!

31. Ichiban Ushiro no Daimaou

Akuto Sai, baş rahip olmak ve dünyayı daha iyi hale getirmek için Akademiye girer. Ancak okulun kahini gelecekteki mesleğini 'Şeytan Lordu' ilan ettiğinde, tüm öğrencilerin o anda ondan korktuğunu ve nefret ettiğini fark eder. Şimdi, yoldaşlar edinmek ve sınavı için çalışmak yerine, Akuto kendini çeşitli soyunma durumlarında canavarlarla, zorbalarla ve iyi niyetli sınıf arkadaşlarıyla savaşırken bulur. 

32. Tegamibachi Reverse

Çapulcu Noir, Lag Seeing ve dingo ile şans eseri karşılaşan Niche, artık mektup taşıyıcısı olarak normal görevlerine ek olarak gizemli hükümet karşıtı örgüt Reverse'nin planlarını çözmeye çalışmaktadır. Tehlikeli olsa da, bu görev şüphesiz onları Gauche Suede'nin ardındaki gerçeği bulmaya yaklaştıracak.

33. InuYasha

Sıradan hayatının bir iblisin onu lanetli bir kuyuya sürüklemesi ile son bulan on beş yaşındaki bir kız olan Kagome Higurashi'nin hikayesi bu.

Kagome kuyunun zeminine yapışmak yerine kendini eski Japonyada yani Sengoku Döneminde bulur! O sırada oranın ahalisi Kagomeyi alıp köyün rahibesinin yanına götürür. Rahibe onun kız kardeşi Kikyo'nun reenkarnasyonu olduğunu anlayıp ona Inu Yasha ve Kikyo'nun hikayesini anlatmaya başlar.

Inu Yasha ve Kagome'nin macerası başlar!

34. Soul Eater

Tuhaf bir fantezi dünyasında, meister olarak bilinen öğrenciler, ünlü Shinigami Weapon Meister Üniversitesi'nde eğitilir; ama kullandıkları aletler sıradan silahlar değil! Her meister, istediği zaman silaha dönüşebilen insan benzeri bir varlık ile eşleştirilmiştir; ve bir pre-kishin'i - ruhu kararmış bir insanı - yendikten sonra, silah içindeki ruhu yer. Bir meister'in nihai hedefi doksan dokuz kishin öncesi ruhu ve bir cadıdan birini toplamaktır, böylece partneri tamamen güçlü bir Ölüm Tırpanı olur. Maka ve ortağı Soul Eater; Assassin Black Star ve ortağı Demon Blade Tsubaki; ve Shinigami'nin oğlu Death the Kid ve ortakları Demon Twin Pistol Thompson Sisters her biri nihai hedefleri için yarışıyorlar, ancak yollarında pek çok zorluk ve macera var!

35. Peace Maker Kurogane

Barışçı Kurogane, 19. yüzyılın sonlarında Kyoto'da, bir samurayvari bir polis gücü olan Shinsengumi ile onun düşmanı olan Choshu adlı hükümet karşıtı bir fraksiyon arasındaki çatışmanın doruk noktasında geçiyor. Bu hikaye, Choshu'nun elleriyle Shinsengumi'ye katılmak ve ailesinin intikamını almak için umutsuz olan Ichimura Tetsunosuke adında genç bir çocuğu anlatıyor. Ama akan kanın ortasında, hayatta kalabilecek kadar güçlü olacak mı?

36. X TV

Kamui, sarsıcı bir geçmişle Tokyo'ya döndü, ancak dönen tek kişi o değil. Pek çok insan aynı nedenle Tokyo'ya geri dönüyor: Dünyanın Sonunda rol oynuyorlar. Dünya Ejderhaları ve Cennetin Ejderhaları artık dünyanın yok edilmesi veya kuratrılması için savaşmalı. Ama Kamui gerçekten dünyayı kurtarmanın anahtarı mı?

37. Mobile Suit Gundam Wing

Yıl After Colony 195'dir ve insanlık, Uzay Kolonileri ile onları yaratanlar arasında sonsuza kadar devam eden bir savaşın ortasındadır: Dünya'nın insanları. Kolonilere avantaj sağlamak için Gundams adında beş mobil takım icat eder. Gelişmiş teknoloji ve son derece yetenekli genç pilotlarla donatılmış olan bu makineler, savaşın nihai makineleridir. Relena Peacecraft barış için yalvarırken, Heero Yui, Gundam'leri bunu elde etmek için Dünya ile savaşa götürür. Kişilikleri ve vizyonları çatışırken ise hedefleri aynıdır: herkes için özgürlük ve sonunda barış.

38. Devil May Cry

Dante, Devil May Cry ofisi için bir iblis avcısı olarak çalışıyor ve her zaman borç içinde olduğu için, iyi ödeme yaptıkları sürece işleri geri çevirme lüksüne sahip değil. Son görevi, mirasını alırken genç Patty Lowe'un koruması olmaktır. Görev sırasında yoluna çıkan iblisleri yenip Patty'yi güvenli bir şekilde teslim etmeyi başardı, ancak görevin tamamlanmasının ardından Dante, Patty'nin sonsuza kadar onunla kalacağını keşfeder! Şimdi, Dante sadece iblisleri avlamak ve diğer avcılarla barış içinde bir arada yaşamakla kalmamalı, aynı zamanda küçük bir kıza bakma sorumluluğunu da üstlenmelidir!

39. Nanatsu no Taizai

Liones krallığı, kralın Kutsal Şövalyeleri belirgin bir şekilde kutsal olmayan şeytani bir güç tarafından yozlaştığı için kargaşaya sürüklenir. Ülkenin tek umudu, Yedi Ölümcül Günah olarak bilinen güçlü savaşçılardan oluşan bir gruptur - düşmanlarıyla savaşırken aynı zamanda birbirleriyle savaşır gibi görünen sürgün edilmiş bir grup tuhaf fakat aşırı güçlü kimseler. Prenses Elizabeth çaresizce yardımlarını arar, ancak kurtarıcı adaylarının lideri, kırık bir bıçağı ve konuşan bir domuzu olan cılız bir sapık olduğu ortaya çıkar! Kısa bir süre sonra, kıskanç bir dev, telaşlı bir peri ve kayıp aşkının üzerine dolanan ölümsüz bir haydut da onlara katılır. Bu insanlar gerçekten aradığı efsanevi kahramanlar olabilir mi?

40. Attack on Titan

Yüzyıllar önce, insanlık dev insansı mahlukatlar tarafından neredeyse yok olacak kadar katledilmiş ve insanları büyük bir yapı olan duvarların ardında korku içinde saklanmaya zorlamıştı. Bu devleri gerçekten korkutucu kılan şey, insan etini sevmelerinin nedeninin açlıktan doğmamasıdır. Tamamen zevkine ve öylesine yiyorlar! Yüzyıllar sonra bu düzen bozuldu ve dev bir titan duvarda bir delik açtı ve hikayemiz başladı!

Eren Yeager, işgalci mahlukların ellerinde korkunç bir kayba tanık olduktan sonra, duvarların koruması dışındaki dünyayla savaşan seçkin bir askeri birlik olan Survey Corps'a katılarak hayatını o mahlukların kökünü kazımak için adar. Evlatlık kız kardeşi Mikasa Ackerman ve çocukluk arkadaşı Armin Arlert de Eren'i takip eder

Önerilen: Hangi Attack On Titan Karakterisin? Kişilik Testi!

41. Naruto Benzeri Anime Önerileri Tam Liste

 1. Bleach
 2. One Piece
 3. Fairy Tail
 4. Black Clover
 5. Hunter x Hunter
 6. Dragon Ball Z
 7. Boku no Hero Academia
 8. Jujutsu Kaisen
 9. Katekyo Hitman Reborn!
 10. Shijou Saikyou No Deshi Kenichi
 11. Basilisk
 12. Blue Exorcist
 13. Buso Renkin
 14. Fullmetal Alchemist
 15. Samuray 7
 16. Ninja Nonsense
 17. Death Note
 18. JoJo's Bizarre Adventure
 19. Kaze no Stigma
 20. The Law of Ueki
 21. Scryed
 22. Rurouni Kenshin
 23. My-Hime
 24. Fate/Stay
 25. Flame of Recca
 26. Project ARMS
 27. Night Wizard
 28. Ikkitousen
 29. D.Gray-man
 30. Nabari no Ou
 31. Ichiban Ushiro no Daimaou
 32. Tegamibachi Reverse
 33. InuYasha
 34. Soul Eater
 35. Peace Maker Kurogane
 36. X TV
 37. Mobile Suit Gundam Wing
 38. Devil May Cry
 39. Nanatsu no Taizai
 40. Attack on Titan

OKUMAYA DEVAM ET

Ana Karakterin Güçlü Olup Gücünü Sakladığı 30 Anime Önerisi!