10 Harika Anime Önerisi (Favorilerim)

10 Harika anime önerisi! Anime önerisi arayanlar buraya! Sizlere efso mükemmel 10 adet anime önerisi-tavsiyesi veriyoruz!

10 Harika Anime Önerisi (Favorilerim)

1. Kakegurui

vA4BUr

Hiç kumar becerilerinin sosyal statüyü belirlediği bir okul hayal ettiniz mi? Çoğumuzun aklına bile gelmez ama işte sizlere tam da az önce bahsettiğim gibi bir işleyişi olan anime Kakegurui'yi sizlere öneriyorum.

Kumardan ölesiye zevk alan ve iyi bir kumar zevki için ölümü bile göze alabilecek delilikte bir kız olan Jabami Yumeko bu okula transfer olur ve okulun tüm düzeni alt üst olur. Jabami Tek tek okulun tüm kumar krallarını alt üst ederken onu neler bekliyor?


2. Darwin's Game

A4GoDb

Oyunun ve ölümün iç içe olduğu, şans eseri elde ettiğin özel bir gücün tüm hayatını etkilediği ve değiştirdiği bir dünyaya hoşgeldin! Darwin's Game'e girmek aşırı zorken girmene rağmen çıkış işe yoktur! Kapana kısılırsınız. Peki bu bataklığa yanlışlıkla sürüklenen Kaname Sudo Acaba bu oyundan ayrılmanın bir yolunu bulabilecek mi?


3. Kimetsu no Yaiba

qYw9NS
Ya şeytanlar sadece bir efsane değilse? İnsanların şeytana dönüşebildiği bu dünyada neler oluyor!? Kamado Tanjiro'nun ailesi bir şeytan tarafından katledildiğinde huzurlu aile hayatı paramparça oluyor ve şans eseri ailesinden tek hayatta kalan kız kardeşini buluyor ama ne görsün o da şeytana dönüşmüş. Tanjiro kız kardeşini tekrar insana dönüştürmek için bir yolculuğa başlar. Acaba kız kardeşini tekrar insana dönüştürebilecek mi yoksa onu eski haline getiremeden kız kardeşi onu mu yiyecek?


4. Dororo

XLbBQg

Bir baba oğlunu hayatından çıkarabilecek kadar duygusuz olabilir mi? Hyakkimaru'nun babası tam da öyle birisi! Vücudunun tam tamına 48 parçası satılmış olan Hyakkimaru kendi vücudunu geri kazanma konusunda oldukça kararlı! Amacı peşinde koşarken Dororo adlı bir çocukla yolları kesişir. Dororo acaba Hyakkimaru'nun hayatında nasıl bir etki bırakacak? Acaba babasının onu sattığı şeytanları bulup onları öldürebilecek mi? Yoksa amacı uğruna daha amaçlarına ulaşamadan yarı yolda ölecek mi?   


5. Yowamushi Pedal

bIemuP

Anime ve mangalarla aşk resmen yaşayan Onoda, liseye geçince hayali olan anime klübüne giremiyor! Ama ayrıca 'Hİme Hime' şarkısını söylerken bisiklet sürmektende oldukça hoşlanan Onoda bisiklet klübünün başkanının gözüne de çarpıyor. Bir şekilde kendini bisiklet klübünün içinde bulan Onoda kulüpte oldukça zorlu eğitimlerden geçecek, turnuvalarda birinci olmak ve yeni arkadaşlar edinmek ise Onoda'nın istekleri arasında. Onoda hedeflerine ulaşıp başarılı olabilecek mi?


6. Kuroshitsuji

prcDO2

Bir malikanenin kül olmasıyla başlayan Ciel'in hikayesi kanlı ve acı bir yoldan ilerliyor! İntikam için ruhunu şeytana satan Ciel ailesinin ölümüne sebebiyet veren kişiyi bularak intikamını alabilecek mi? YOksa intikamını alamadan anlaşma yaptığı şeytan tarafından ihanete uğrayıp ruhuna veda mı edecek?


7. Mairimashita! Iruma-kun

yg0A4k
Ailesi tarafından umursanmayan iruma-kun bir şeytana satılır ve başkaa bir dyaya geçer. İlk başta alışma sıkıntıları çekeceğini düşünsede bu geldiği yerin o kadar da kötü olmadığını farkeder. Ama unuttuğu önemli bir şey vardır. Şeytanların insanları yemeyi çok sevmesi. Bir şeytan okuluna kaydolan İruma'nın  ilk önceliği insan olduğunu kimseye çaktırmamak ve ikincisi ise kendisine şeytan arkadaşlar bulmak! Acama iruma kun hoş bir akşam yemeğimi olacak yoksa Şeytanların başına geçip yüzyıllardır başıboş takılan şeytanların efsanelerdeki gibi diyer düyadan gelen kralları mı olacak? Hep birlikte göreceğiz.


8. Death Note

vKndbE
Bir güç insanı ne kadar değiştirebilir? Dİğer insanların hayatları Yagami Light'ın elindeyken Lighy oldukça değişiyor! Suçluların bu dünyaya olmaması gerektiğini düşünen Light tek tek sadece suçluları öldürmeye başlar. Kendisini tanrı ile eşit göre Light acaba insanlıktan tanrılığa yükselebilecek mi?


9. Ansatsu Kyoushitsu

hvcRKY


Klasik derslerden ve okuldan sıkılmayan var mı? Okul içinde birazcık da aksiyon istiyende herhalde vardır. Kunugigaoka Ortaokulunun 3-e sınıfı tam da aradığımız aksiyonun içinde! Ayın %70'ini yok eden Koro-sensei 3-e sınıfının hem hocası hem de öldürülmesi gereken bir avı! Koro sensei acaba tam olarak nasıl var oldu? Geçmişi nasıl bir karanlıkla kaplı? Öğrenciler suikastçılığı tam anlamıyla öğrenip koro senseyi'yi öldürebilecek mi? Yoksa ona duygular besleyip başarısızlığa mı uğrayacaklar?


10. Haikyuu!!

EVbkj1


Voleybolu çok sevmenize belki boyunuz yüzünden belki de yeteneksiz olduğunuzdan oynayamıyor olabilirsiniz. Hinata Shoyo her ne kadar kısa boylu olsa da hayallerinden vazgeçmiyor! 'Küçük Dev' Lakaplı bir voleybolcuun izinden gitmek isteyen Hinata, ortaokuldayken maalesefki voleybol ile alakalı herhangi bir etkinliğe katılamadı ama liseye geçtiğinde her şeyler değişecek!