Cromartie High School Tanıtım-İnceleme

Cromartie High School animesi tanıtımı

Cromartie High School Tanıtım-İnceleme

Ön söz:

Anime tamamen absürt bir komediye sahip. Mantıklı ve üzerine düşünülmüş espriler arıyorsanız doğru yerde değilsiniz ama yine de bir bakın derim. Çünkü her ne kadar komedisi absürt olaylara bağlı olsa da bu olayların içinde ince dokunmuş bazı güzel felsefi bakış açıları var.


Konusu:

Animenin konusunu açıklamak adeta benim yazı kapasitemi zorluyor. Hani nereden başlasam aslında biraz daha farklı anlatmam gerekiyormuş gibi geliyor. O yüzden kısa bir özet geçeyim.

Kamiyama orta okuldan mezun olduktan sonra Cromartie lisesine yazılır. Tek sıkıntı Kamiyama’nın derslerinde başarılı ve yardım sever olması ancak okulun tamamen bir kabadayı yuvası olmasıdır. Hatta ilk bölümde sidik yarıştırır gibi lakaplarını söylemelerinden anlayabilirsiniz.


Karakterler:

Normalde böyle bir kısım açmam ancak nedense bu anime için açma gereği duydum. En azından ilk bölümdeki karakterleri kısaca tanıtmak adına.

Ana karakter Kamiyama:

939VOR

Kendisi kabadayılar arasına düşmesi gereken son kişidir. Merak etmeyin zorbalığa falan uğramıyor, ilginç bir şekilde Kamiyama o okulda kendi yöntemleriyle hayatta kalıyor.


Kamiyama’nın ilk dostu Hayashida:

3n66r7

Kesinlikle anime boyunca saçına bakmaktan adama odaklanamadım. O nasıl saçtır durmak bilmiyor helikopter mübarek. Neyse, saçı dışında bir diğer ayrıntı kabadayı olmasına rağmen Kamiyama ile ilk dost olan kişidir. Aynı zamanda Kamiyama’ya okuldaki kabadayıları tanıtır.


İsimsiz sarı saçlı arkadaş:

D3ppAR

Görüntüsüne falan bakmayın kendisi animede görüp görebileceğiniz en normal karakterdir. Sadece bir kabadayıdır kendisi ancak onu da pek beceremez. İsmi anime boyunca söyleniyor mu hakikaten bilmiyorum ama eğer söyleniyorsa bile anime sizi öyle bir etkisi altına alıyor ki bu adamın bir isme sahip olmadığına kesinlikle ikna oluyorsunuz.


Freddie, Freddie? Freddie...

ZoZHpf

Anime boyunca akıllarda yer edinebilen en ilginç karakterlerden biri. İsmi bir yana kendisinin bir öğrenci olup olmadığı bile meçhul.


Sadede gelirsek:

Cromartie High School animesi komedi severlerin kesinlikle göz atması gereken bir yapım. Anime size tanıtmak istediği karakterleri hemen belli ediyor ve onlara odaklanmanızı sağlıyor. Diğer önemsiz yan karakterler ise lazım olduklarında, ‘Sen’, ‘Biri’, ‘Birisi’, ‘Başka birisi’ şeklinde isimlendiriliyor. Absürt komedinin dibini yaşatıyor ve bittiğine dibini sıyırmak adına yapmayacağınız şey kalmayacak olan bu anime kesinlikle harika bir şey…

Böylece bir tanıtımın daha sonuna geldik sevgili Yeppuu takipçileri. bu yazımız hakkında ne düşündüğünüzü yorumlar kısmına yazabilir ve hala kararsız olan arkadaşlara bir nebze ışık kaynağı olabilirsiniz.