Genshin Impact Benzeri 10 Anime Önerisi!

Genshin Impact, anime tarzı görsellere sahip, bağımlılık yapan bir fantezi oyunudur. Oyunun hayranlarına bu önereceğimiz animeleri tavsiye ediyoruz! İşte Genshin impact benzeri 10 anime önerisi! Genshin impact oyuncularının izlemesi gereken 10 anime önerisi! Oyun benzeri 10 anime önerisi!

Genshin Impact Benzeri 10 Anime Önerisi!

Genshin Impact, sadece Breath of the Wild oyun mekaniğinin yeniden tasarlanması nedeniyle değil, aynı zamanda gachapon sistemi nedeniyle de bugün en bağımlılık yapan oyunlardan biri olduğunu kanıtladı. 

Önerilen: Eğlenirken Öğreten 10 Güzel Anime Önerisi

Söz konusu oyunda her gün oyunda bir şeyler yapmak için oldukça sınırlı kaynaklar olduğu da malum. Bunun sonucunda oyuncular ne yapmalı? Söz konusu oyuna benzeyen fantastik animeler izleyerek bu açlıklarını kapatabilirler! Görünüşe göre Genshin Impact'a benzeyen pek çok anime var ve Genshin Impact'te yapacakları günlük işler bittiğinde hayranları bu animeleri izleyerek zamanlarını geçirebilir!


Genshin Impact Benzeri 10 Anime Önerisi!


10- Fate Serisi

Fate serisi, anime endüstrisinde her zaman güçlü bir yere sahipti ve hatta şaşırtıcı olmayan bir şekilde, karakter kazanmanın tamamen rastgele olduğu gachapon sistemini kullanan popüler video oyunlarına sahipti. Bu nedenle, Fate Grand Order adlı oyunu oynamanız animenin aslının ne olduğuna yönelik size ilginç bir deneyim sunabilir.

Birçok Genshin Impact oyuncusu, özellikle waifuları'nın veya husbandolar'nın fate serisindekiler ile arasında birçok benzerlik olduğunu fark edecektir!


9- KonoSuba - Komik Bir Fantastik Macera

Buradaki birçok anime arasında Genshin Impact'e en çok benzeyen KonoSuba olmalı. Her zaman birçok ciddi fanteziye ihanet eden bir komedi harikası olmuştur. Ana kahraman, kendinden daha sorunlu müttefiklerle ekip kuran, hemen hemen işlevsiz ve ahlaksız bir palyaçodur.

Önerilen: Video Oyunlarından Esinlenilen 7 Anime

Sonuç olarak Genshin Impact'teki en komik anları bile geride bırakan hatasız bir macera animesidir. Bu nedenle, izleyiciler bu animeye ciddi bir anime yerine komedi beklentisiyle dalmalıdır.


8- DanMachi - Zindanda Kız Toplamaya Çalışmak Yanlış mı?

Özünde, Genshin Impact, bir yabancının sihirli bir şekilde başka bir dünyaya ışınlandığı bir Isekai anime oyunudur.

Genellikle DanMachi olarak kısaltılan hikaye, büyük hayaller kuran ve bir tanrıça sayesinde hayallerine ulaşmaya çalışan, beklenmedik bir köylü kahramanı etrafında dönüyor. Daha sonra bu tanrıça, basmakalıp bir shounen çocuğun hayallerini gerçekleştirmek için hazineyle dolu olan zindan dalışında ona eşlik ederek hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı oluyor!


7- Granblue Fantasy The Animation

Elbette, artık her şey sadece mizah olamaz, değil mi? Bazen bir franchise kendisini ciddiye almak zorundadır. Granblue Fantasy sizi tatmin edebilecek bir animedir. Granblue Fantasy tipik bir fantastik hikayeyi takip ediyor - tam olarak karanlık bir lord içermiyor, buna rağmen ancak "kötü bir imparatorluğa" karşı çıkıyor.

Önerilen: Anime Arayanlar Buraya! 10 Enteresan Anime Önerisi

Bu animenin merkezinde, Gran adında adanmış bir shounen kahramanı ve onun konuşan evcil kertenkelesi var. İkisi de tesadüfi bir karşılaşma ile Lyria adında bir kızla karşılaşır ve dünyaya hükmetmek isteyen askeri bir hükümet olan Erste İmparatorluğundan kaçtığı için birlikte yolculuğa başlarlar!


6- Tales Of Zestiria The X

Animenin en son serilerini izleyen Fate hayranları, Tales of Zestiria the X'i fazla tanıdık bulabilir. Bunun nedeni, animasyonun inkar edilemez bir şekilde UFOTable'a ait olması. Şüphesiz, Tales of Zestiria the X sadece görselleri için bile izlemeye değer.

Hikayeye gelince, iki ırk, Seraphimler ve insanlar arasında süregelen sürtüşme ile ilgili. Seraphimler tarafından kutsanmış bir varlık olan Shepherd, her iki dünyayı birleştirmenin anahtarıdır. Her zaman olduğu gibi, böyle Herkül'e özgü bir görevi yerine getirmek için bir oğlan ve gizemli bir kız gerekir. :D


5- Log Horizon

Isekai anime olduğu sürece, izleyiciler ilk birkaç bölümü dayanıp geçmeyi başardığında Log Horizon onların hoşuna gidebilir. Anime başlangıçta, karakterlerin oyun dünyasına taşınan bir grup oyuncu olduğu standart bir Isekai gibi başlıyor.

Önerilen: 10 Harika Anime Önerisi (Favorilerim) 2

Bununla birlikte, anime ve anlatışı, özellikle yeni hayatlarına uyum sağlama konusunda, çoğu Isekai karakterinden daha çok sağduyuya sahip olmalarını sağlayarak onlara daha fazla derinlik katıyor. Bu bakımdan, Grimgar of Fantasy and Ash adlı başka bir Isekai'ye benziyor.


4- Maoyuu Maou Yuusha

Bu animemiz insanlar ve iblisler arasındaki 15 senedir devam eden bir savaşın ortasında başlıyor. İnsanlığın umudu olan kahramanımız bu işe bir son vermek için tek başına şeytan kralın karargâhına saldırmaya karar verir ve kaleye saldırır ama ne görsün? Kral beklerken taş gibi bir kraliçe onu karşılamıştır. Kraliçe kahraman ile savaşmak istememektedir çünkü o da artık barışın gelmesini istemektedir.

Kahramanımıza bir teklif sunar. Barış! Barış yapmak ne kadar cazip görünse de bir anda tık diye barışın olması da pek de faydalı olmayacağı için bu işi yavaş yavaş yaparlarken ki aralarında geçen ilişkileri ele alan bir anime.


3- Madan no Ō to Vanadis

Genshin Impact'in siyasi durumunu anlamak yeterince kolaydır: Birbirleriyle huzursuz bir barış içinde olan yedi ülke. Böyle bir mecaz, aynı zamanda Madan no Ō to Vanadis tarafından iyi bir şekilde kullanılmaktadır.

Önerilen: 5 Harika İsekai Webtoon Önerisi

Her durumda, Madan no Ō to Vanadis, kurgusal fantastik bir Avrupa'da geçen entrika dolu bir savaşı bizlere anlatıyor ve bu işide oldukça iyi yapıyor. Karakterlerden biri Elen adında güzel bir kadın general, diğeri ise öldürmek yerine rahatlıkla bağışladığı şartlı kölesi (Ana karakterimiz).


2- Ragnarok: The Animation

Etraftaki en eski RPG animasyonlarından biri olan Ragnarok: The Animation oldukça küçümsenmiş ve kusurlu bir yapıt. Karakter kadrosu, Genshin Impact'in isyankar grubu kadar renkli veya ilginç olmayabilir, ancak rolleri MMORPG, Ragnarok Online'ın sınıflarını temsil ettikleri için yeterince iyi oynuyorlar.

Ragnarok: Animation zaman zaman kendine has bir olay örgüsüne sahip görünmüyor, çünkü MMORPG'deki olağan karakter ilerlemesine yakın duruyor. Her ne kadar kapsayıcı tema, etrafta gizlenen, kahramanların seviye atlarken sonunda yenmesi gereken bir tür kötülük olduğu gibi. Klasik bir hikaye yani.


1- Magi: The Labyrinth Of Magic

Son olarak, sihir ve büyücüler hakkında en iyi çizilmiş ve ilgi çekici animelerden biri olan Magi: The Labyrinth of Magic. Bu, Arabian Nights'tan Alibaba hikâyesinin bir anime versiyonu diyebilsek bile aynı zamanda diyemeyiz de.

Aslında, Genshin Impact'e daha çok benziyor - animenin ana karakteri bile oyundaki erkek seçeneklerinden biri gibi görünüyor. Her şeye rağmen, Magi'nin, özellikle Genshin Impact'in gülünç fantastik ışık şovlarında alışkın olanlar için akrobasi büyüsünün yanı sıra büyük maceralar ve tonlarca cin(genie) olayları da var.


OKUMAYA DEVAM ET

Her Animede Olur Böyle Şeyler!