Nisan Ayında Çıkacak Olan 10 Kaliteli Anime!

Yaklaşan Bahar 2022 sezonu kış sezonuna kıyasla izleyicileri kahkahalara boğacak hafif komedi ve eğlenceli animelerle dolu. Öyleyse, daha fazla zaman kaybetmeden Nisan 2022'de yani 2022 bahar döneminde çıkacak olan ve en çok beklenen anime önerileri listemize dalalım.

1. Aharen-san wa Hakarenai

Aharen-san wa Hakarenai

Tür: Romantik komedi
Çıkış Tarihi: 1 Nisan

Aharen-san wa Hakarenai, Nisan 2022'de mutlaka izlenmesi gereken bir anime ve kesinlikle izlenecekler listenizde onun da bir yeri olmalı.

Animemiz, Raidou ve Aharen'in tuhaf bir şekilde başlayan ve aynı şekilde de devam eden dostluklarını bizlere sunuyor, Aharen Raidou'nun bir davranışını yanlış yorumluyor ve şimdiyse birbirlerinin en iyi arkadaşları olduklarına inanıyor ve olaylar patlıyor.

2. Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei Shitemita 2.Sezon

Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei Shitemita 2.Sezon

Tür: Romantik komedi
Çıkış Tarihi: 1 Nisan

''Aşk aslında beyinde ateşlenen kimyasallardır, değil mi? Bilimin aşık olduğu şey buydu , ben de bunu kanıtlamaya çalıştım''  Bu animemiz, aşkı ölçmek için bilimsel bir yol bulma görevini üstlenmeye çalışan iki parlak STEM araştırmacısını konu alıyor. Ayame Himuro, duygularını araştırmacı arkadaşı Shinya Yukimura'ya itiraf ettikten sonra, bununla nasıl başa çıkacağını bilmediği için en iyi bildiği şeyi yapıyor: Araştırıyor. İkisi de matematiğin bir şeyleri anlamak için nihai araç olduğuna inanıyor.

Bu anime kesinlikle izlemeye değer. İki kahraman araştırmalarının derinliklerine inerken Shinya, beklediğinden daha zor bir iş olan kendi duygularıyla hesaplaşmaya başlar.

Kahramanlar arasındaki ilişkiyi izleyiciyi tatmin eden sahnelerle ballandıran ve anlatımda benzersiz bir yaklaşım benimseyen fantastik bir romantik anime.

3. Tomodachi Game

Tomodachi Game

Tür: Psikolojik gerilim
Çıkış Tarihi: 5 Nisan

Kore drama dizisi Squid Game'i izlediniz mi? Tomodachi Game'i popüler Netflix serisinin anime uyarlaması olarak düşünün. "Arkadaş Oyunu" olarak da adlandırılan psikolojik gerilimli Tomodachi Game, bir zamanlar arkadaşlığın önemini iyi bilen Yūichi Katagiri adlı genç bir adama dayanmaktadır.

Dört kişilik arkadaş grubu sayesinde lise hayatını mutlu bir şekilde sürdürmektedir. Ancak, sınıflarının okul gezisi için topladıkları paraları çalındığında o mutlu okul günleri sona ermeye başlar ve beşlimiz, birinin borcunun bir sonucu olarak gizemli Tomodachi Oyununa sürüklenir. Orada, beşlinin dostluğu, servet ve zenginlik vaadi karşısında nihai bir teste tabii tutulacaktır.

4. Tate no Yuusha no Nariagari 2.Sezon

Tate no Yuusha no Nariagari 2.Sezon

Tür: Karanlık fantezi, Isekai
Çıkış Tarihi: 6 Nisan

En iyi isekai anime serilerinden biri olan Tate no Yuusha no Nariagari'nin ikinci sezonunun 6 Nisan 2022'den itibaren açılışını yapacağı onaylandı. Animenin ilk olarak geçen yıl Ekim ayında yayınlanması planlanıyordu, ancak bazı sorunlar nedeniyle ertelenmişti.

Bu eskilerin hikâyeleri, felaket dalgasından sonra toprağı dalgadan koruyan kılıcımızrağıyayı ve kalkanı kullanan diğer dünya dışı kahramanları anlatıyor. Dünyanın kaderi dengede iken, Melromarc krallığı bu efsanevi kahramanları çağırıyor; Günümüz Japonya'sında bazı gençler çağrıya cevap verir ve isteksiz kahramanlar bu fantastik evrene taşınır. Melromarc'a itilen ve "Kalkan Kahramanı" unvanı verilen otaku Naofumi Iwatani, saldırganlık kabiliyeti ve açık deneyimsizliği nedeniyle en zayıf olarak belirlenir. Kahramanlar yolculuklarına başlamanın bir parçası olduğunda sadece istekli bir kişi vardır güzel prenses Malty Melromarc. Ancak yakında kendisine ihanet eder, bütün parasını çalar ve onu kendisine tecavüz etmek ile suçlar. Suçu bir prenses tarafından iddia edildiği için Naofumi sorgusuz sualsiz bir suçlu olarak belirlenir ve toplumdan mahrum bırakılır. Kalbi dolduran nefretle yalnız başına yola koyulur ve kendisini haksızlığa uğrayanlara karşı intikam yemin eder.

5. Komi-san wa, Komyushou desu 2.Sezon

Komi-san wa, Komyushou desu 2.Sezon

Tür: Hayattan Kesitler
Çıkış Tarihi: 6 Nisan

Okulun ilk gününde Shouko Komi, uzun siyah saçları ve güzel görünümüyle herkesin aklını başından alır. Okuldaki herkes onun görünüşünden etkilenir ve onunla arkadaş olmaya çalışır. Ancak, muazzam popülaritesine rağmen Komi'nin bir sorunu vardır, iletişim becerileri eksikliği.

Bu sorunundan dolayı hiç arkadaş edinememiş ve bu korkusunu yenmek için Komi'nin sınıf arkadaşı Hitohito Tadano onun tamı tamına 100 arkadaş edinmesine yardımcı olmak için kendini bu işe adar!

6. Kaguya-Sama: Love Is War 3.Sezon

Kaguya-Sama: Love Is War 3.Sezon

Tür: Romantik komedi, Hayattan Kesitler
Çıkış Tarihi: 8 Nisan

Miyuki Shirogane ve Kaguya Shinomiya, öğrenci konseyinin en önemli üyeleridir. Ülkenin en iyi öğrencisi olarak kabul gören ve hem arkadaşları hem de hocaları tarafından saygı duyulan Miyuki ise konsey başkanıdır. Zengin Shinomiya ailesinin en büyük kızı olan Kaguya ise her konuda başarılı bir kişilik olarak onun yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İkisi de birbirlerine karşı birtakım duygular beslesede birbirlerine itiraf edemezler. Onlara göre ilk itiraf eden kişi gururunu ayaklar altına almış sayılacaktır!!

7. Dance Dance Danseur

Dance Dance Danseur

Tür: Dram, Seinen
Çıkış Tarihi: 8 Nisan

Ünlü stüdyo MAPPA tarafından çıkarılacak olan bu animenin MAPPA'nın elinden çıkması bile bu animenin izlemeye değer olacağını gösteren bir şey.

Anime, baleyi hiç sevmeyen, ancak bir adamın bale yaptığını gördükten sonra aniden sanata hayran kalan Junpei Murao'nun hikâyesini bizlere anlatıyor. Ardından babası trajik bir kazada ölür ve Junpei “erkeksi” olmak için baleyi bırakır.  Ancak bir gün Miyajo Godai adında yeni bir transfer öğrencisi gelir ve karakterimizin bale sevgisini bir kez daha ortaya çıkarır.

8. Spy x Family

Spy x Family

Tür: Aksiyon, Komedi
Çıkış Tarihi: 9 Nisan

Spy X Family animesi, çok gizli bir görevle görevlendirilen 'Twilight' adlı bir casus hakkında bir hikâye. Görevini başarmak için, Twilight bir hafta içinde bir aile kurmakla görevlendirilir ve bunun içinde bir plan yapar. Doğu ve Batı arasındaki barışı korumak için hızlı adımlar atmalıdır.

Bir psikiyatrist kılığına giren Loid Forger, görevine en uygun aileyi bulmak için bir yolculuğa çıkar. Ancak tanıştığı kızı Anya'nın akıl okuyabilen bir Esper olduğu, karısı Yor'un ise bir tetikçi olduğu gün yüzüne çıkar! Artık dünya barışı bu dramatik ailenin ellerine emanettir.

9. Aoashi

Aoashi

Tür: Spor
Yayın Tarihi: 9 Nisan

Ashito Aoi, Japonya'da sakin bir kasabadan gelen genç, gelecek vadeden bir futbolcudur. İyi bir futbol kulübü olan bir liseye girme umutları, takımı için kritik bir maç sırasında bir olaya neden olur ve bu da takımın maçı kaybetmesine ve turnuvadan elenmesine neden olur. Kaybetse de Tokyo'dan gelen önemli birinin dikkatini çeker.  Ashito'nun geleceği nasıl olacak?!

10. Bubble

Bubble

Tür: Aksiyon, Macera
Çıkış Tarihi: 28 Nisan

Hikaye, yer çekimi yasalarını çiğneyen baloncukların dünyaya yağmasının ardından yaşanılan Tokyo'da geçiyor. Dış dünyadan kopmuş olan Tokyo, ailelerini kaybetmiş bir grup genç için bir oyun alanı haline geldi ve binadan binaya atlayan parkur ekiplerinin savaşları için bir savaş alanı haline geldi!

Tehlikeli oyun tarzıyla tanınan genç bir adam olan Hibiki, bir gün olmayacak bir hamle yapar ve yerçekimini büken denize düşer. Hayatı, gizemli güçlere sahip bir kız olan Uta tarafından kurtarılır.  Çift daha sonra yalnızca kendilerinin duyabileceği benzersiz bir ses duyar.  Karşılaşmaları, dünyayı değiştirecek gaipten bir ses ile sonuçlanır.


Bununla 2022'nin nisan ayında çıkacak anime önerileri listemiz sona eriyor. Umarız beğenmişsinizdir. Yorumlar bölümünde bize düşüncelerinizi bildirin, listeden hangisini izleme listesine aldınız?

Ve bunun gibi daha heyecan verici anime makaleleri için bu makaleyi otaku arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


OKUMAYA DEVAM ET

Animelerde Ana Karakterden Daha Popüler Olan 10 Yan Karakter!

11. 2022 Yılının Nisan Ayında Çıkacak Olan 10 Kaliteli Anime Önerileri Tam Liste

  1. Aharen-san wa Hakarenai
  2. Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei Shitemita
  3. Tomodachi Game
  4. Tate no Yuusha no Nariagari 2.Sezon
  5. Komi-san wa, Komyushou desu 2.Sezon
  6. Kaguya-Sama: Love Is War 3.Sezon
  7. Dance Dance Danseur
  8. Spy x Family
  9. Aoashi
  10. Bubble