Animelere Benzeyen 7 Oyun Önerisi

Çoğumuz animelere oldukça bağlıyız ve bu bağlılığımız anime izlemeyi bıraksak bile anime gibi oyunlar arayışına neden oluyor. İşte sizlere animelere benzeyen, anime gibi veya otome oyun önerisi!

Animelere Benzeyen 7 Oyun Önerisi

1-GRAVITY RUSH

Gravity Rush, 2 oyundan oluşan bir macera oyunudur. Ana karakterimiz, Kat,bir gün hiç bilmediği bir yerde, adını dahi hatırlamayarak uyanır. Dünyada nevi adı verilen yaratıklar insanlara saldırmaktadır ve Kat bu yaratıkları ortadan kaldırarak insanları korumaya karar verir.

Kat, kedisi Dusty sayesinde yerçekimini kontrol edebilmektedir. Ayrıca bulundukları gökyüzünde süzülen adalardan oluşmuştur. Oyunun kendi hikayesi ve yan görevleri var ve hikayede ilerledikçe ya da yan görevleri yaptıkça Kat için yeni kostümler açabilir, evini dekor etmek için daha fazla eşya toplayabilirsiniz ayrıca 2.oyunda ilerledikçe yeni güçler de açabilirsiniz. Oyunda hem aksiyon hem de gizem bulunuyor. Kat'ın bu eğlenceli ve zorlu serüveni sırasında aslında kim olduğunu ve neviler hakkındaki gerçeği açığa çıkarmaya ne dersiniz?

Oyundan sahneler:

Önerilen: Oyunlardan Esinlenilmiş 7 Anime


2-DOKI DOKI LITERATURE CLUB

Doki Doki Literature Club, kısaca DDLC,başta sıradan bir aşk oyunu gibi görünse de aslında içinde korku ve gizem de bulundurur.

Oyun, çocukluk arkadaşımız Sayori'nin birgün bizi kendisinin de bir parçası olduğu güzel yazı klübüne götürmesiyle başlar. Klüpte Sayori de dahil 4 kız vardır (Monika, Yuri, Natsuki). Oyun başta çok basit ve normal gelebilir ama çabuk etkilenen biriyseniz veya yaşınız küçükse oynamamanızı tavsiye ederim.

Oyunda bu 4 kız karakter de ana karakterimize aşık olurlar. Ana karakter olarak sizin yapmanız gereken de şiir yazarken sevdiğiniz kızın hoşuna gidecek kelimeleri seçmek. Oyun bu şekilde tatlı tatlı gidiyor gibi gözükebilir ta ki karakterlerin başına birer birer olaylar gelip yok olana ve Monika gerçek yüzünü gösterene kadar...

Oyundan sahneler:


3-GENSHIN IMPACT

Ana karakterimiz, ikiz kardeşinden ayrı düşmüş bir gezgindir. Kardeşiyle dünyalar arası seyahat yaparken bilinmeyen bir tanrı tarafından saldırıya uğrayıp kardeşiyle farklı yerlere gönderilmiştir. Ana karakterimiz göderildiği bu dünyada Paimon adı verilen bir kızla arkadaş olup geldiği bu yeni dünyayı keşfetmeye ve kardeşine kavuşmanın yollarını aramaya başlar.

Oyun bir macera oyunudur. Etrafta çeşit çeşit yaratıklar var ve bu yaratıkları öldürerek sandık açabilir, seviye atlayabilirsiniz. Ayrıca oyunun kendi hikayesinin dışında yan görevler de vardır. Oyun başta size ana karakter dışında 3 karakteri daha bedava verir. Onun dışında primogem toplayarak kendiniz başka karakterler ya da silahlar da alabilirsiniz. Her karakterin kendine ait bir hikayesi bulunur. Ayrıca karakterlerinizi ve silahlarını seviye arttırarak da güçlenmelerini sağlayabilirsiniz.

Oyundan sahneler:

Önerilen: Genshin Impact Benzeri 10 Anime Önerisi!


4-MYSTIC MESSENGER

Mystic Messenger, bir otome oyunudur. Otome oyununun ne olduğunu bilmeyenler için, otome oyunu ana karaktere hisler besleyen birden çok karakterin olduğu, oyunda seçimlerinize göre bu karakterlerden biriyle birlikte olabildiğiniz bir oyun türüdür.

Oyun ana karakterin kapısının önünde bir telefon bulup sahibini bulmaya çalışırken bilinmeyen bir numaranın ona mesaj atmasıyla başlar. Bilinmeyen nuramara ana karakteri bir apartman dairesine yönlendirir ve içeri girmesi için ısrar eder. Ana karakter daireye girdiği anda telefonda başka bir uygulama açar ve ana karakterimiz kendisi hiç tanımadığı insanlarla dolu bir sohbet odasında bulur. Bu sohbet odasına ise sadece RFA adı verilen, bağış partileri düzenleyen bir organizasyonun üyeleri girebilmektedir. Ana karakterimiz zamanla RFA'in ölen kurucusu Rika'nın yerine geçip, onun dairesinde yaşamaya başlayarak parti için davetlileri ayarlamaya başlar.

Oyunda aşk teması dışında epey bir gizem de bulunuyor. Her karakterin kendi trajik geçmişi var ve bunları karakterlerin rotasını seçerek görebilirsiniz. Oyunun büyük bir kısmı mesajlaşmadan oluşuyor yine de bazı sohbet odalarından sonra hikaye modu gelebiliyor. Bazı chatroomların (sohbet odaları) sonunda karakterlerden biri sizi arayabilir ya da mesaj atabilir. Oyun gece 12'den itibaren başlar ve gerçek zamana bağlı chatroom açılır. Kaçırdığınız chatroomları tekrar oynamak için 5 hourglasses ödemeniz gerekir (ya da isterseniz telefon saatinizi değiştirebilirsiniz ama tarih değiştirirseniz oyun çöker.)

Oyunda 3 tane hikaye modu bulunuyor. Bunlardan ilki olan Casual Story'de birlikte olabileceğiniz karakterler Jaehee, Yoosung ve Zen'dir.Bu modda oyunun gizemlerinin çoğu hala saklıdır. İkinci mod olan Deep Story'de birlikte olabileceğiniz karakterler Jumin ve 707'dir. Bu modda gizemler ve sırların yarısı ortaya çıkarken hala bilinmeyen gizemler de bulunuyor. Son olaraksa Another Story'de birlikte olabileceğiniz karakterler V ve Ray'dir. Bu modda bütün sırlar ortaya çıkıyor. Ayrıca bu modların yanı sıra DLC ve After Endingler de bulunuyor. Oyunda her karakterden alabileceğiniz yedişer son bulunuyor. Bunlardan üçü kötü son, ikisi kötü ilişki sonu, biri normal son ve biri de iyi son.

Önerilen: Hangi Mystic Messenger Karakterisin? Kişilik Testi!

Oyundan sahneler:


5-OBEY ME! SHALL WE DATE?

Obey Me de tıpkı Mystic Messenger gibi bir otome oyunudur. Şeytanların lordu olan Diavolo; şeytanlar, insanlar ve meleklerden oluşan üç ırkın iyi anlaşmasını istediğinden insan dünyasından 2 tane insan ve Celestial Realm'dan da 2 tane meleği değişim öğrencisi olarak Devildom'a getirir. Bu insanlardan biri de ana karakterimiz oluyor ve diğer insan değişim öğrencisini olan büyücü Solomon'un aksine bir özelliği olmadan gelir. Ana karakterimiz burada 1 yıl boyunca değişim öğrencisi olarak kalıp RAD adı verilen okulda okumaya başlar. Bu sürede de kendisiyle ilgilenmesi için Mammon adlı bir şeytan görevlidir. Mammon ayrıca ana karakterimizin de kaldığı Ağıt Evi'nde 6 kardeşiyle yaşıyordur. Bu 7 kardeşin hepsi de ayrı bir günahı temsil ediyor. Fakat kardeşlerin arası sorunlarla doludur ve ana karakterimize de başta baya soğuk davranırlar. Ana karakterimiz ilerleyen zamanlarda kardeşlerin arasını düzeltip kardeşlerin kendisine açılmasını sağlayabilecek mi? Ve cidden ana karakterimizin hiç bir özelliği yok mu acaba?

Oyun ders (lesson) adı verilen bölümlerden oluşuyor. Hikayeye devam edebilmek için dans savaşı yapmanız gerekiyor ve bunun içinde kart almalısınız. Kartlarınızın seviyesini arttırarak ve Devil's Tree'de ilerleterek güçlendirebilirsiniz. Ayrıca savaş sırasında takımınıza daha fazla güç sağlaması için glow stick de kullanabilirsiniz.

Ayrıca yeni günellemeyle beraber sadece 7 kardeşle değil,yan karakterlerle de aşk yaşayabilirsiniz!

Önerilen: Hangi Obey Me! Shall We Date Karakterisin? Kişilik Testi!

Oyundan görüntüler:


6-YANDERE SIMULATOR

Ana karakterimiz Ayano Aishi diye bir kızdır. Ayano'nun hoşlandığı bir erkek vardır ve o erkeği kimseye kaptırmamaya kararlı. Ayano bir yanderedir yani sevdiği kişi için herşeyi ama herşeyi yapabilecek bir karakter ve bu herşeyin içine insan öldürmek de giriyor...

Oyunda Ayano olarak yapmanız gereken hoşlandığınız kişiye yaklaşan kızların icabına bakmak. Ayano bir yandere olduğundan hoşlandığı kişiye kafayı takmış ve o kişinin de kendisini geri sevmesini istiyor. Ayano diğer kızları kendi masum sıradan okul kızı imajını bozmadan ortadan kaldırmalı. Her hafta yeni bir kız, Ayano'nun sevdiği erkeğe aşık olur ve sizin de yapmanız gereken cuma günü, kız sevdiğini itiraf etmeden o kızı engellemek. Bunu yapmanın birkaç yolu var; mesela o kızın başka bir erkeğe aşık olmasını sağlayabilirsiniz, itibarını yerle bir edebilirsiniz, okuldan atılmasını sağlayabilirsiniz, üzerine suç atabilirsiniz, sevdiğiniz erkeğin o kızla olan iletişimine sabotaj kurup erkeğin kızdan nefret etmesini sağlayabilirsiniz, onu kaçırıp bodrumunuzda kilitli tutabilir veya kimse bakmazken onu öldürebilirsiniz!

Oyundan görüntüler:


7-MR.LOVE QUEEN'S CHOICE

Mr.Love da tıpkı Mystic Messenger ve Obey Me gibi bir otome oyunudur. Oyunun ayrıca sonradan 12 bölümlük bir animesi de çıkmıştır.

Dünyada evol adı verilen ve insanlığın çok küçük bir kısmında bulunan özel yetenekler vardır. Evola sahip olan insanlara evolver denir. Evolverların gerçek olduğunu ise çoğu kişi bilmez.

Ana karakterimiz, ölen babasının programı olan Miracle Finder adındaki TV şovunu devralmış ve eski izleyici kitlesini kazanmaya çalışan bir kızdır. İlerleyen zamanlarda 4 evolverla karşılaşır ve kaybettiği küçüklük hatıralarıyla birlikte kendisi hakkındaki sırları da öğrenir.

Oyun stage (sahne) adı verilen bölümlerden oluşur. Hikayede ilerlemek için kartlarınızı kullanmanız gerekir. Oyunda ayrıca arama ve mesajlaşma kısımları da bulunur. Onun dışında istediğiniz karakterlerden biriyle de randevuya çıkabilir, ya da evini ziyaret edebilirsiniz.

Oyundan görüntüler:


OKUMAYA DEVAM ET

Arkadaşlar İle Oynamalık 5 Oyun