Domestic Na Kanojo İnceleme ve Eleştiri

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız  Domestic Na Kanojo İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz!  Domestic Na KanojoTanıtımı ve İnceleme!

Domestic Na Kanojo İnceleme ve Eleştiri

Giriş:


Bu animeyi izlerken büyük bir umut ile başlamıştım yani başlangıcı çok ilgi çekici olmak ile birlikte gelişimde efsaneydi ama yine ve yine son saniyede batırdı.

Bakın bir filmin, dizinin, animenin finali benim puanlama sistemime göre %60’nı oluşturur.

Bir anime ne kadar kötü bir hikâye sahip olursa olsun ya da ne kadar iyi bir hikâyeye sahip olursa olsun final düzgün olmaz ise o anime benim gözümde biter.

Dediğim gibi bir animenin kaderini finali belirler, giriş gelişme ne olursa olsun finaline bağlıdır ve bu animenin giriş gelişmesi idare eder.


Konusu:


Natsuo Fujii adında bir liseli gençtir ve sınıfındaki her erkeğin âşık olduğu gibi öğretmeni olan güzeller güzeli Hina Tachibana’ya deli gibi aşıktır.

Natsuo okuldan sonra sınıf arkadaşları ile içmeye gider, maksat yeni insanlar ile tanışmaktır.

İçmeye gelirler zaman akıp geçer ve arkadaş grubundan bir kız olan Rui masadan kalkar, kendisi birazcık utangaçtır; Natsuo ise “bir sorun oldu herhalde” diyerek onu kontrol etmeye gider. Rui ise böyle ortamlara alışık olmadığını söyler ve böylece muhabbet başlar, muhabbettin sonunda Rui “Gel buradan gidelim, zaten çok sıkıldım.” der ve Natsuo ile beraber giderler oradan.

Yoldayken Rui Natsuo’dan bir iyilik rica eder, bu ricası ise sevişmektir. Çünkü daha önce hiç böyle bir şeyi deneyimleyememiştir.

Sabah kalktıkları zaman ise bir daha birbirlerini görmeyeceklerini düşünerek herkes kendi yoluna gider.

Bir gün sonra ise Natsuo'nun evine bir kadın gelir, bu Natsuo’nun deli gibi âşık olduğu öğretmeninin annesidir ve bir önce seviştiği kız ile kardeşlerdir.

Şimdi ise Natsuo’nun tek amacı aniden değişen hayatını düzgün bir şekilde yaşamaktır.

Önerilen: İzlemeyenlere Spolier'siz Fullmetal Alchemist İncelemesi

Karakterler:


Fujii Natsuo

Kendisi 2.sınıf bir liselidir ve manga, novel gibi hikâyeler yazmayı çok seviyordur, bu çalışmalarını okulda sürdürebilmek için çatıda çizimler yapıyordur. Bir gün yine çatıda çizim yaparken yeni atanmış ingilizce öğretmeni olan Hina Tachibana ile tanışır, diğer öğrencilerin aksine kendisi Fujii’yi bu novel yazma konusunda destekliyordur. Böylece kendisi ingilizce öğretmeni olan Hina’ya âşık olur ve onunla yakınlaşmak için her şeyi yapar.

Hina Tachibana

Kendisi okula yeni atanmış bir ingilizce öğretmenidir, hayatı Fujii ile tanışıncaya kadar normal gider ve ne tesadüftür ki, dul olan annesi Fujii’nin babası ile evlenecektir. Artık üvey kardeş olan öğretmen ve öğrencinin ilişkisi kardeş olmak ile beraber daha öte bir ilişki olan aşka dönüşecektir.

Rui Tachibana

Kendisi ziyadesiyle içe kapanık kişiliğe sahiptir, bu yüzden arkadaşlarının ısrarı ile yeni insanlar tanışmak adına beraber karaoke ye giderler. Kendisi karaoke den çok sıkılır ve kahve almaya gider, orada bizim Fujii ile tanışır birazcık muhabbetin ardından onunla sevişmek istediğini söyler. Aradan 1 gün geçer ve kendisini bir önce seviştiği adamın üvey kız kardeşi olarak bulur.


Yorumum:


 • Bakın ben böyle animeler için çok üzülüyorum, yani anime’nin deli dehşet iyi olma potansiyeli var ama anime inatla, ısrar ede ede bu potansiyelini kullanmıyor.

 • Bakın başta belirttiğim gibi benim değerlendirmemede animenin finali anime’nin alacağı puanın %60’nı etkiler, bu anime ise ### bir final ile bize veda etti ki manga’nın finali animeden milyon kat daha kötü.

 • Ya senin gibi animeye lanet olsun, cidden anime tarihinin kara lekelerinde birisin ya, bu animelerin neden bir hikâye kalitesi standardı yok ya.

 • Neden her parası olan kişi anime çekiyor ya da manga çizdiriyor ya aklım hayalim almıyor.

 • Üstüne bu anime’ye bayılan milyonlarca kişi var.

 • Ya ne olur yalvarıyorum, lütfen parası olan her ruh hastası anime çekmesin ya da novel yazmasın, lanet olsun ya.

 • Bakın bir yere bağlansa yani bu kadar saçma olay bir ana hikâyeye hizmet etse bir şey demem ama hizmet etmenin H si bile yok.

 • Bunu yazan hasta ruhlu psikopat kimse bir daha eline kalem alması ya da bir yere yazmasın yazdırmasın.

Değerlendirme ve Puanlama


 • Hikâyesi ilk bölümde deli dehşet umut veriyor ama ondan sonra her ne olduysa anime’nin tamamı rezalet bir hal alıyor. ---> -8 Puan
 • Çizimler ---> +1 Puan

Ana karakterin kişiliği berbat.

 • Yani hocası diyor ki “Bu ilişki olursa benim kariyerim biter, para kazanamam ama seni seviyorum.“diyor ve adam “Benim işim biter.” kısmını umursamıyor, neden çünkü kendisi bir genç çünkü kendisi aşık, çünkü kendisini deli dehşet özel sanıyor. ----> -1 Puan

Genel Puan 2/10


OKUMAYA DEVAM ET

Koi wa Ameagari no You ni İnceleme ve Eleştiri