Koi wa Ameagari no You ni İnceleme ve Eleştiri

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız  Koi wa Ameagari no You ni İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz!  Koi wa Ameagari no You ni Tanıtımı ve İnceleme!

Koi wa Ameagari no You ni İnceleme ve Eleştiri

Konusu ve Ön Bilgi


Öncelikle bir şeyi belirtmekte fayda var, bu anime’de tek taraflı bir aşk var ve bu aşkı ciddiye almamak lazım. Bu aşk küçük bir kızın babasına duyduğu aşk gibidir, aynı durum erkek çocuklar için de annesidir, bu yüzden tatlıdır yoksa bu aşkı yetişkin erkek 17 yaşındaki küçük kıza duysa denilecek her türlü hakareti, küfrü hak eder. Yoksa ben bunu incelemem hatta izlemeye bile tenezzül etmem. Bu hatırlatmamı yaptığıma göre eleştiriye geçebilirim ama incelemenin ileriki yerlerinde tekrar hatırlatma yapacağım

Anime’nin yorumlarında çoğu kişinin "45 yaşındaki adama âşık olmak nedir ya, iğrenç." yazdığını görüyorum ve ben bu düşünceye hem katılıyorum, hem de katılmıyorum.

Çünkü burada 45 yaşında bir adama âşık olan kişi bir çocuk, yani on yedi yaşında olan bir liseli, bu çocuk daha kime neden âşık olduğunu bile bilmez çünkü daha aşk konusunda hiç tecrübeli değildir.

Aradığı özelliklerin hepsi bu adamda mevcuttur bu yüzden âşık olur.

Yoksa daha bilmiyor ki bunun etik dışı ilişki olduğunu ve böyle bir aşkı kendisi ne kadar kabul ederse etsin karşıdaki kişinin bu aşka cevap verecek mi, vermeyecek mi herhangi bir fikre sahip değil.

Doğal olarak böyle bir ilişki daha başlamadan biter, şayet bu kız aşkını ilan etti diyelim ve adam da gerçekten kızı seviyor diyelim, adam ahlaklı ise buna izin vermez. Çünkü bunun yanlış olduğunun adam farkındadır, sağlıklı bir adam ne kadar severse sevsin bu ilişki adama göre baba kız sınırı aşamaz.

Dediğim gibi adamın sevgisi aşk olmaz, bir baba kızını ne kadar çok severse bu adamda kızı o kadar çok seviyordur. Yani sevgisinin ne derece büyük olduğunun ve bu sevginin artmayacağının farkındadır. Bu yüzden kıza âşık olmaz ama düşünür "Eğer aynı yaşta olsaydık sana âşık olabilirdim ama bu hiçbir şekilde mümkün değil. " der.

Yani burada hislerinden tam olarak emin olmayan bir kız ile çoğu şeyi tecrübe etmiş bir adam vardır. O yüzden konusu iğrenç değildir, hatta çok tatlıdır. Bu olay bir kızın babasına âşık olması gibidir, kız babasından önce kimseyi tanımamıştır ve sevgiyi babasından istiyordur.

Önerilen: Masou Gakuen HxH Ayrıntılı İnceleme


Karakterler


Tachibana Akira

Kendisi okulunun en iyi koşucusudur ve okullar arası yarışmalarda 1.olacağı sırada ayak bileği tendonları zarar gördüğünden dolayı iki yıldır koşu yapmamaktadır.

Arkadaşları ne kadar ısrar ederse etsin tekrar koşmayacaktır, hayatta bir amacı olmadığını düşünen Akira okuldan spora gitmektense bir aile restoranında garson olarak çalışıyordur.

Garson olduğu restoranın 45 yaşında müdürü olan Kondou Masami'ye aşıktır.

Kondou Masami

Kendisinin ne büyük tutkusu kitap okumak ve kitap yazmaktır, lise yıllarında bir sürü kitap yazmıştır ama kitaplarını yayınlama cesareti olmadığı için hiç birini yayınlamamıştır.

İşte molada olduğu sıralar da yeni ve ilk resmi kitabı için notlar almaktadır, böylelikle hayalindeki meslek ve tutkusu olan yazarlığa tekrar geri dönecek cesaretini kendinde bulacaktır.


Yorumum


  • Anime içindeki romantizmi sadece tutkulara uzanan ufak bir köprü olarak kullandığını gördüm. Ve hem mutlu oldum hem de çok duygulandım, çünkü böyle animeler aşkı bir amaç değil araç olarak kullanır.

  • Buradaki aşk sadece tek taraflı ve anlık bir aşktı, aslında çaresizlikten ve umutsuzluktan doğan bir aşk. Böyle aşklar tek taraflı başlar ve ana karakter kendi amacını bulunca sona erer. Bu yüzden ben iyiki de bu 17 yaşındaki küçük kız, bu 45 yaşındaki adama âşık olmuş dedim. Çünkü kendisi de biliyor ki bu aşk gerçekleşemez, sadece amacını gerçekleştirmesi adamakıllı motivasyona ihtiyacı var. Bu motivasyonda daha öncesinde dediğim gibi bu baba yerine koyduğu adamdır.

  • Animenin ana teması tutkudur, bu anime bir efsanedir izleyin, izletin sadece ilk bölümü izleyerek hiçbir şey anlamazsınız.

Puanım: 10/10

Sizde düşüncelerinizi yorum olarak aktarabilirsiniz!


OKUMAYA DEVAM ET

Tower Of God Ayrıntılı İnceleme ve 10 Aile