Nisekoi Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Nisekoi İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Nisekoi Tanıtımı!

Nisekoi Anime İncelemesi

Nisekoi, 2014 yılında ve 2015 yılında iki sezon halinde yayınlanan Japon animesidir. İlk sezon 20, ikinci sezon 12 olmak üzere 34 bölüm ve 4 OVA ‘dan oluşmaktadır.

Yapımcı Studyoları: Aniplex, Mainichi Broadcasting System, Shueisha (vikipedi)

Nisekoi Imdb puanı 7.4 ‘dür. Chitoge, Raku, Kosaki, Mikato ana karakterleridir.


Konusu


Raku Ichijou, kendi halinde sıradan görünen bir lise öğrencisidir. Ailesinin Yakuza (japon mafyası) ‘nın yöneticileri olması dışında her şey normaldir. Raku 5 yaşındayken bir kızla evlenmek için sözleşmiştir. O günden bir anahtar kolye kalmıştır. Raku kolyeyi kızda kolyenin anahtarın almıştır.

Aradan yıllar geçince Raku kızın yüzünü de adını da unutmuştur ama kolyeyi ve sözünü unutmamıştır. Bu arada da sınıfında ki Onodera isimli kıza abayı yakmıştır.

Bir gün okulda kolyesini sallayarak dolaşırken çitlerden atlayan bir kız dizleriyle Raku ‘nun suratına vurur. Raku fark etmese de kolyesi fırlayıp gitmiştir.

Önerilen: Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Film

Bu kızın adı Chitoge’dir. Chtoge, melez sarışın bir kızdır. Okula yeni transfer olmuştur. Görünüşüne göre güçlü ve kaba bir kızdır. Raku ve Chitoge nefret ilişkisi kolyeyi bulana kadar devam eder. Kolye bulununca bir daha konuşmamak üzere ayrılırlar.

Raku eve döndüğünde, babası ona karşı çete ailesinin kızıyla bir süre için sevgili olmaları gerektiğini söyler. Kabul etmezlerse şehirde iç savaş çıkacaktır. Odaya karşı aile ve kızı da girince ortalık iyice karışır. Çünkü karşı ailenin kızı Chitoge’dir.

Durumun ciddiyetini kavrayan ikili sonunda mecburi sevgili rolü yapmayı kabul ederler.

Zaman içerisinde Onerdera da Chitoge de ve üçüncü bir kızda daha kolye anahtarı olduğu ortaya çıkar.


Karakterler


Dizide 5 kız ve 1 erkek olmak üzere 6 ana karakter vardır. Diğer yan karakterler ve yönetim/seslendirme kadrolarına buradan detaylı bakabilirsiniz.

Raku Ichijou

Hikayenin kahramanı ve Yakuza ailesinin tek varisidir. Sadece sıradan bir hayat sürmeye ve küçüklük aşkını bulmaya çalışır. Aileye yemek yapar. Aşçılık konusunda çok yeteneklidir.


Chitoge Krisaki

Japon ve Amerikan melezi sarışın bir kızdır. Hiç çıkarmadığı kırmızı kurdelesi ile özdeşleşmiştir. Büyük bir mafyanın tek kızıdır. Başta Raku ile sevgili olmaya zorlanmıştır.

Güçlü, Kaba ve ağzı bozuktur. Her olayın sonunda Raku ‘ya fiziksel şiddet uygular.Zaman içerisinde duyguları değişen Chitoge, gerçekten Raku ‘ya aşık olmuştur. Kendisini fark etmek için çabalara girişir.


Kosaki Onedera

Raku ile platonik aşıklardır. Her ikiside birbirini sevse de itiraf edemezler. Kosaki ‘de küçüklüğünden kalma bir anahtar vardır. Japon tatlıları satan bir dükkanları vardır. Bir küçük kız kardeşi vardır.

Kız kardeşi ise Raku dan hem nefret eder hem sever.


Seishirou Tsugumi

Chitoge ‘nin korumasıdır. Aynı okula gidip korumalık yapar. Normalde herkes onu erkek sanıyordu. Raku ile olan bir dövüşünde havuza düşünce gerçek ortaya çıkmıştır.

Raku ‘ya aşık olsa da Chitoge ile sevgili oldukları için asla konuşmaz dile bile getirmez. Yanında sürekli silah taşır. Her tür dövüş sanatını bilir. Kara Panter lakabı ile tanınır. Eskinden bir gecede yok ettiği bir çete ile tanınır.


Marika Tachibana

Raku ‘nun babası gençken polisle çok çatışmıştır. Bir gün sonunda komiser ile birbirlerinin güçlerini kabul etmek zorunda kalırlar. O gece oturup içki içerler. Sarhoşken de çocuklarını büyüyünce evlendirmeye söz verirler

Mari sürekli koruma ile gezen ve bedenen zayıf bir kızdır. Küçükken Raku ile tanışmış ve aşık olmuş 10 boyunca da bunu takıntı haline getirmiştir.

Bir kolye anahtarına sahiptir.


Anime

Bu animenin göründüğünden popüler olduğunu belirtmeliyim. Özellikle Chitoge bir fenomendir. 2018 yılında çekimine başlayan bir Nisekoi Live Action vardır. 


Final ve Kolyenin Sahibi


Biliyorsunuz, Anime de son yapmadan bırakıldı. Lakin Manga bir final verebildi ve her açıdan (şahsi düşüncem) tatmin edici bir son oldu. Ağır Spolier içerdiğinden eğer Manga ‘yı okuma niyetiniz varsa yol yakınken geri dönün.

214 sayılık manganın finaline doğru karakterler daha çok şey hatırlamaya ve aşklarından daha çok emin olmaya başlarlar. Sona doğru da Sadece Chitoge ve Kosaki kalır. Raku hislerini sadece bu ikisi üzerine odaklamıştır. Bir gün ikisi de hislerini açıklamaya karar verdiklerinde okulda yağmurdan üçü de mahsur kalır. Kosaki bayılmış olan Raku’ya aşkını itiraf eder bu itirafı Raku duyamasa da Chitoge duyar.

Daha önce ki bir sayıda Raku ‘nun arkadaşı ile yaptığı bir konuşmayı yarım yamalak duyan Chitoge belli bir sonuca varır. (Konuşmada hem Chitoge yi hem de Kosaki yi sevdiğini söylemişti ama Chitoge sadece Kosaki bölümünü duymuştu). Aşıkların arasına giremem. Böylece Japonya yı terk eder.

Tüm gurup dünyada Chitoge yi ara ve sonunda bulurlar. Yaşanan onca olaydan sonra finali de olayların ilk başladığı yerde sonuçlanır. Herkes bir şekilde oraya ulaşır. O zaman anlaşılır ki gerçek anahtar aslında Kosaki ‘de dir. İçin de ki mektupta da Kosaki ‘ye aşkı vardır. Bu da yetmezmiş gibi Karşılaştıkları kayanın üstünde “KOSAKİ VE RAKU” yazmaktadır.

Önerilen: Another Tanıtımı

Bu gün olduğu gibi 10 yıl önce de Chitoge benzeri bir durumdan Kosaki ve Raku ‘nun arasından çekilmişti ama o da seviyordu. (Binlerce duygusal andan sonra). Raku iki aşık olduğu kadın arasından kalbinin Chitoge ‘ye ait olduğunu anlar. Kosaki ‘nin açılmasını red eder. Kosaki ve diğer herkes anlayıp geri çekilir.

Chitoge bir iş için yine Japonya dan ayrılır. 1,5 yıl sonra evlenmek üzere gerçekten buluşurlar. Tüm eski aşıklar ve yeni dostlar düğünde bir araya gelir. SON.

Animeyi İzlemek İçin: Anizm.tv


Testi Çöz!

Who Made Me a Princess bilgi testi (Kolay)