Tower Of God Ayrıntılı İnceleme ve 10 Aile

Sürekli aynı tarzda olan hikayelerden sıkıldınız mı? O zaman bu hikaye kesinlikle ilginizi çekecek gelin ve bir göz gezdirin. İşte sizlere webtoondan uyarlanmış bir anime önerisi. Tower of God 10 Aile kimdir? Sorusuna da cevap bulacaksınız!

Tower Of God Ayrıntılı İnceleme ve 10 Aile

Size öncelikle hikayeden bahsedeceğim. Bir kule hayal edin akla mantığa sığmayacak kadar büyük bir kule. Kuleye tırmandığınızda hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ama hayallerinize giden yolda ölmeye hazır mısınız? Türlü türlü komplolar bir gün belki âşık olduğunuz kadın tarafından, kardeşiniz tarafından veya en güvendiğiniz ve en çok değer verdiğiniz kişiler tarafından öldürülebilirsiniz. Size ihanet edecekleri aklınız ucunuzdan bile geçmeyebilir. Kuleye tırmanmak için sizi bir araç olarak kullanıyor olabilirler. Anlayacağınız birine güvenmek çok zordur.

Kule iç ve dış olarak iki'ye ayrılır. Bu yerlerde birçok canlı türü mevcuttur. İnsan ırkı dışında birçok tür mevcuttur. Timsahlar, yarı hayvan yarı insanlar ve buna benzer olarak birçok sıra dışı canlı vardır. Eğer Kule sizi seçerse kuleye giriş yaparsınız ve olaylar başlar. Kule tarafından seçilen kişilere kurallı denir. Kurallıları denetleyen kişilere seviyeci denir. Seviyeciler kuleyi tırmanmış ve bitirmiş kişilerdir. Bir de kuralsızlar vardır. Bunlar kule tarafından seçilmemiş kişilerdir. Ana karakter'imizde bir kuralsızdır.

Kuledeki testler bir ölüm kalım savaşı gibidir. Seviyeciler kurallıları elemek için teste tabii tutarlar. Takımlarda her bir kişinin belirli pozisyonları vardır. Beş temel pozisyon vardır. Bu pozisyonlar şu şekildedir; Oltacı, Mızrakçı, Fenerciler, İzci ve son olarak Shinsu kontrolcüleridir.

Shinsu'yu kontrol etmek için kat yöneticileri ile anlaşma yapmalıdırlar. Oltacılar ana savaşçılardır. Mızrakçılar destek sınıfı savaşçılardır. Fenerciler'in görevi ise keşif'tir. İzciler düşmanın izini sürerler. Shinsu'da düşmanla savaşmaya yarayan bir pozisyondur. Shinsunun birçok özelliği vardır ama buna sihir diyemeyiz.

Shinsu kulede hayatta kalabilmek için gerekledir. Ama Shinsu'yu kontrol etmek kolay değildir. Bazı kişilerin söylediğine göre Shinsu sayesinde gücü ve ölümsüzlüğü kontrol edebilirsin. Belki Tanrı'nın gücünü bile elde edebilirsiniz. Ana karakterimiz Yirmi Beşinci Baam'da bir Shinsu kontrolcüsüdür. Rehber gibi farklı pozisyonlarda vardır ama bu pozisyonlar çok nadirdir.

Her bir testten sorumlu seviyeciler vardır. Testi katın seviyecisi olan kişi düzenler ve kontrol eder. Testlerin zorluğu seviyeciye kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kulede testleri geçemeyip veya kuleyi tırmanmaktan vazgeçip orada yaşamaya başlayan kişiler vardır. Zamanla oralarda belirli bir kitle oluşur. Bazı katlarda mağaza bile bulmak mümkündür.

oQPbDX

Kule Zahard ve On aile tarafından yönetilmektedir. Katlarda çeşitli gruplar oluşmuştur. Bazı gruplar Zahard ve On aile üyelerini yok etmeye çalışır. Bunlara örnek olarak Fug diyebiliriz. İnsanların Zahardı yok etmek isimlerinin sebebi kuleyi daha iyi bir yer haline getirmek. Buna en büyük engel Zahardın kendisidir. Kulede güçlüler güçsüzlere zulüm etmektedir ve bazı kurallılar Zahard yüzünden ailesini kaybetmiştir.


Şimdi size On büyük aileyi tanıtacağım.


1. Ari Ailesi: Ari ailesi Ari Hon tarafından yönetilmektedir. Arie ailesi ile benzerdir.

2. Arie Ailesi: Arie ailesi kılıç kullanma sanatında kulede tanınmışlardır. 100. kata hükmetmektedir. On Büyük aile içerisinde en güçlüsüdür.

3..Eurasia Ailesi: Eurasia ailesi shinsu kontrolleriyle tanınmışlardır. 

4. Ha Ailesi: Ha ailesi fiziksel güçleri ile tanınmaktadır. 

5. Hendo Lok Ailesi: Kulede sözü en az geçen ailedir. Yaptıkları anlaşma yüzünden ömürleri kısadır.

6. Khun Ailesi: Khun ailesi en kurnaz ailedir. Aile içinde çok fazla kavga olmaktadır. (Hepsinden ego akıyor)

7. Lo Po Bia Ailesi: Lo Po Bia ailesi hayvanlar ile tanınmaktadır. Belirli kişi'lerin özel ruh hayvanları vardır.

8. Po Bidau ailesi: Aile hakkında sunacağım yeterli bilgim yok.

9. Tu Perie Ailesi: Aile hakkında sunacağım yeterli bilgim yok.

10. Yeon Ailesi: Yeon ailesin erkekler kadınlara baskı kurmaz bunun aksine kadınlar erkeklere baskı kurar. Ateş manipülesiyle ünlüdürler.


Benim Düşüncelerim:


Öncelikle kesinlikle okunması veya izlenmesi gereken bir seri olduğunu düşünüyorum. Daha önce hiç sınırsız potansiyeli olan birisini gördünüz mü?    

Sürekli aynı tarzda olan hikayelerden farkı olduğu için bu seriyi ayrıca sevdim diyebilirim. Hikaye her anlamda ilginizi çekiyor. Rachel denen karakterden nefret ediyorum seriyi okuyan kişilerinde benle aynı fikirde olduğuna eminim. Baam bazı konularda biraz saf inatla Rachel'i takip etmesi sizi oldukça sinir ediyor. Bu hariç benim için mükemmel bir seri hemen gidip izlemeli ve okumalısınız!

Buradan sonra okuyacağınız kısım ağır spoiler içermektedir...

Biraz Ana karakterimiz Baam hakkında konuşalım. Baam bugüne kule'nin dışında olan bir mağarada yaşamıştır. Kule dışında yaşamasının sebebi ailesinin Zahard'dan kaçmasıdır. Mağarada tek başına yaşar ta ki rachel'la karşılaşana kadar. Rachel hayalini gerçekleştirmek için kuleye tırmanacağını söyler ve Baamı arkasında bırakıp kuleye giriş yapar. Baam Rachel'ın hayalini gerçekleştirmesine yardım etmek için kuleye girer.

uMjLJC

Ama aslında Baam kuleye davet edilmemiştir. Bir kuralsız olarak kuleye giriş yapar. Baam'ın sonsuz bir potansiyeli vardır. Rachel'ın kuleye girme amacı Baam'ın annesinin hayallerini gerçekleştirmek içindir. Bu güne kadar kuralsızlar kulede büyük olaylar gerçekleştirmiştir. Baam kulede nasıl bir devrim yaratacak?