DOTA'nın Netflix Animesi DOTA: Dragon’s Blood Geliyor!

Netflix ve Valve iş birliği ile DOTA: Dragon’s Blood animesi izleyiciye sunulacak. Animenin konusu, çıkış tarihi ve ayrıntılar makalemizde.

DOTA'nın Netflix Animesi DOTA: Dragon’s Blood Geliyor!

Neflix ünlü oyunları anime yapmaya devam ediyor.

Efsane oyunlardan birtanesi olan DOTA’nın anime versiyonu yapılacak. Netflix ve Valve’nin birlikte giriştiği bu işin adı ise DOTA: Dragon’s Blood olacak. 

ABD menşeli Netflix, DOTA hayranlarına sürprizini duyurdu. Valve tarafından sunulan video oyunu DOTA’nın animesi için çalışmaya başladıklarını da ekledi. 2003 yılında piyasaya çıkan ve hâlâ oldukça iyi bir oyuncu kitlesi olan DOTA evreni Netflix'in anime projesi ile daha da büyüyor.


Peki DOTA'nın animesi ne zaman çıkıyor?

Netflix’te yayın hayatına başlayacak olan DOTA: Dragon’s Blood animesinin 25 Mart 2021 tarihinde izleyiciye sunulacağı da açıklandı.

Bunun haricinde DOTA’nın animesinin duyurusunu oyunun resmi web sitesi de yaptı. Şirket duyurusunda: “Dota evrenini daha öncesinde olmayan bir açıyla keşfeden yepyeni bir animeyi 25 Mart’ta Netflix’te yayınlamaktan heyecan duyuyoruz. Önümüzdeki haftalarda daha fazla duyuru yayınlayacağımız için aşağıdaki tanıtımı izleyin.'' ifadelerini kullandı.


DOTA: Dragon’s Blood'un fragmanı:


Netflix DOTA: Dragon’s Blood ’un konusu nedir?

Fantastik bir anime olan Dragon's Blood da Davion isimli meşhur ejderha şövalyesi dünyadaki tüm kötülüklerin kökünü kurutmak. Davion güçlü, kadim bir eldwurm ile yollarının kesişmesi ve de yolunun gizli bir görevdeki Prenses Mirana ile de kesişmesi ile aklının hayalinin alamayacağı türden bir cümbüşün içinde kendisini buluyor.