Anime Uyarlaması Filimden FMA göndermesi

Yarının Sınırında isimli film Hiroshi Sakurazaka'nin yazdığı All You Need is Kill Ligth Novelinden uyarlamadır. Peki bu Light Novel size bir amimeyi çağırştırdı mı ?

Anime Uyarlaması Filimden FMA göndermesi

Tom Cruise ve Emily Blunt'un başrollerini paylaştığı Yarının Sınırında isimli film Hiroshi Sakurazaka'nin yazdığı All You Need is Kill Ligth Novelinden uyarlamadır. Peki bu Light Novel size bir animeyi çağrıştırdı mı?

All You Need Is Kill (Kazé) - Trailer #1 - YouTube

Evet tabii ki ilk akla gelen Re:Zero animesidir. İkisinin buluştuğu ortak nokta nedir. Dürüst olayım filmi ilk izlediğimde bunu bilmiyordum.

Sonra baştan bir daha izledim bu sefer anime tarama gözleriyle. Birçok anime göndermesi buldum en belirgin ve açık olanı ise filmde ki Rita posteri üzerine yazılmış olan "Full Metal Bitch" yazısı oldu.

Bu yazı açık bir biçimde Fullmetal Alchemist animesine bir göndermeydi. FMA şahsi olarak çok sevdiğim bir anime olduğundan oldukça hoşuma gitti. Klasik amerikan stilinde konuya uzaylılıarı eklemiş olsalar da karakterler ve olayları etraflıca düşününce gayet animemsi bir film olduğunu görüyoruz. Peki diğer anime detayları neler mi?

J mangasında ki tek kadının diğerlerine "Salak" diye hitap etmesi. Bu japonca da "Baka" demek.

  • FMA göndermesini zaten anlattım.

  • Filmin gerçek bir sonla değil de belirsiz bitmesi.

  • Takıntılı ve ezberlenmiş cümleler kullanan Astsubay Çavuş karakteri.

  • Filmde ki çok ulusluluk, genelde sadece Amerika'ya saldırırlar.

Bunlar aklıma gelen belli başlı detaylar. Sizde aklınıza gelenleri yorumlarda yazabilirsiniz!