2020'nin Beklentilerin Altında Kalan 5 Animesi

Listemizdeki animeler okuyucular ve izleyiciler arasında nüfuslu ve popüler seriler olmalarına rağmen animeleri aynı etkiyi veremedi ve beklentilerin altında kaldılar. İşte 2020'nin beklentileri karşılayamayan 5 animesi.

2020'nin Beklentilerin Altında Kalan 5 Animesi

Bazı animeciler tarafından duyulan yüksek beklentileri karşılayamayan 2020'nin bu beş animesi bu yılın en hayal kırıklığı yaratan serileri olabilir. Bu yıl birçok harika anime yayınlansa da, ya isim-marka tanınırlığı ya da heyecan verici reklamlar yoluyla birçok animeciyi önce kendilerine çekip sonra da hayal kırıklıklarıyla baş başa bıraktılar.

Önerilen: Eğlenirken Öğreten 10 Güzel Anime Önerisi

Ghost In The Shell: SAC_2045

Ghost in the Shell, manga ve anime tarihinin en saygın franchise'larından birisidir. Ghost in the Shell, bilim kurgu olarak efsane bir üne sahiptir. Bu nedenle, Netflix yeni bir seri için duyuru yaptığında hayranları bu işe çok sevinmişti.

Ardından, Ghost In The Shell: SAC_2045 çıktı. 2-D animasyon kullanan standart animeyi çok daha karikatürize bir CGI animasyon stiliyle değiştirmek pek de iyi karşılanmadı. Ancak tartışmalı animasyon stili de zayıf bir olay örgüsüyle gelince... Anime, çoğunlukla Amerika'nın çorak topraklarında geçiyor ve bu da hayranların orijinal olana kıyasla alacağı keyfi bir hayli azalttı. Fikirler iddialı olsalar da, serinin hayranlarıyla bağlantı kurmak için çok zayıf sunuldu. Yani hayal kırıklığı...

Önerilen: Video Oyunlarından Esinlenilen 7 Anime


The God of Highschool

The God of High School , bu yıl çıkan Kore manhwalar'ına dayanan birçok Crunchyroll Original animelerinden biridir. Çıkardıkları bazı animeler oldukça iyi olsada bazıları da umduğunu bulamadı ve daha sönük kaldı. The God of High School, 2020'de piyasaya sürülecek en popüler serilerden biriydi ama bu seri de umduğunu bulamadı.

The God of High School, bölümlerine o kadar çok şey sığdıran ama buna rağmen izleyici üzerinde çok etki bırakan, turnuva tabanlı bir dövüş animesidir. Hikayeye bakıldığında hikayede pekte önemi hatta yeri bile olmayan karakterlerin üzeirnde çok duruldu ve onlar tanıtıldı. Hikaye açısından kilit karakterleri geliştirmek için harcanması gereken zamanı bunlara harcamışlar. Yani hayal kırıklığı...

Önerilen: The God of Highschool Webtoon Tanıtımı 

Noblesse

Başka bir Crunchyroll Original ve başka bir çılgınca popüler manhwa'nın uyarlaması olan Noblesse , Crunchyroll'un 2020 listesinin en popüler ve en çok beklenen bir diğer serisiydi. Bununla birlikte, arkasında Production IG olmasına rağmen ( Ghost in the Shell ve Psycho-Pass'in arkasındaki aynı stüdyo ), Noblesse , manhwa'sının birçok hayranını sizinde beklediğiniz gibi hayal kırıklığına uğrattı

Aşağı yukarı, bunun nedeni, önceki çıkarılan Noblesse: Awakening adlı tek bölümlük ONA'ya zaten aşina değilseniz, anime'nin size pek de anlam ifade etmemesinden kaynaklanıyor. Manhwasını okumayan ve animesine başlayan yeni hayranlar için, yeni Noblesse serisi,  oldukça monoton bir seri gibi görünüyor. Yani bu da hayal kırıklığı...

Önerilen: God Of Martial Arts benzeri Manga önerileri


Gibiate

Gibiate'in piyasaya sürülmesinden sonra izleyicilerden ezici bir çoğunlukla olumsuz geri bildirim aldı. Yani beğenilmedi.
 
Anime, bir virüsün insanları canavarlara dönüştürdüğü ve toplumu altüst ettiği bir geleceğe doğru zamanda yolculuk yapan savaşçıları konu alıyor. Kahramanlar çaresizce bir çare ararken söz konusu canavarlarla savaşmak zorundadır. 
 
Canavarlar için hantal bir CGI kullanması nedeniyle animasyonu izlemek zordur, takip etmesi de bir hayli zordur. Anime klişelerle dolu ve bu klişeleri izlemesi de oldukça sıkıcı.
 
COVID-19 döneminde bir pandemiyle savaşan insanlarla ilgili bir anime tutmalıydı ama bunun yerine devasa bir hayal kırıklığı ile bizleri baş başa bıraktı.

Dragon's Dogma

Dragon's Dogma, 2020'nin en hayal kırıklığı yaratan animesi olabilir. İlk başlarda Dragon's Dogma reklamlar ve göze hoş gelen şeyler bize sunulsa da, bazı hayranlar, fragmanlarında bile sert ve hantal CGI animasyonu nedeniyle zaten bu bekleniyordu.

Anime, oyunun olay örgüsünden  anında sapıyor; bu, saptığı olay örgüsü heyecan verici karanlık bir fantastik masal olsaydı o kadar da kötü olmazdı. Dragon's Dogma'nın yaratıcıları, fantastik bir ortamda insanlığın günahını bize sorgulatan hikaye yaratmaya çalıştı. Ne yazık ki başarısız oldular. Hikaye ilginç karakterler yaratmada başarısız oluyor, senaryo hem aşırı dramatik hem de fazla yapay. Kadın karakterlere yönelik muamelesi özellikle sinir bozucu çünkü, hepsi karakterlerden çok süs objesi gibi hissettiriliyor. Yine, garip animasyonu nedeniyle, dövüşler çok sıkıcı geçiyor.

Animeleri İzlemek İçin: Anizm.tv

Dragon's Dogma, küçük bir çocuk tarafından oluşturulan bir Dungeons & Dragons animesi gibi hissettiriyor bize kendini :D Bu, 2020'deki bize en hayal kırıklığı yaratan anime olabilir ve bugüne kadar Netflix'in orijinal anime kataloğundaki en kötü anime bile olabilir...


OKUMAYA DEVAM ET

Her Animede Olur Böyle Şeyler!