Ansatsu Kyoushitsu: Anime İncelemesi

Komedi ve Dram etiketinin yan yana olduğu Shounen çeşidinde bir bilim kurgu Animesi mi arıyorsunuz? O zaman size bu gün incelemesi ve tanıtımını yaptığım Ansatsu Kyoushitsu adlı Animeyi öneriyorum.

Ansatsu Kyoushitsu: Anime İncelemesi

Ansatsu Kyoushitsu: Anime İncelemesi

Ansatsu Kyoushitsu ingilizceye geçmiş adıyla: Assasination Clasroom adlı manga serisi Yūsei Matsui tarafından yazılmış, seri Temmuz 2012 ile Mart 2016 tarihleri arasında Weekly Shounen Jump dergisinde 21 tankōbon cilt hâlinde yayımlanılmıştır.  Seri komedi, drama, bilimkurgu ve aksiyon türünde bir seri olarak nitelendirilmiştir.

Animenin yöneticisi Seiji Kishi, yapımcısı Noriko Ozaki, senaristi Makato Uezu, müziklerden sorumlu kişisi Naoki Sato ve seriden sorumlu stüdyo Lerche olmaktadır. Anime yayımlanmaya Fuji Tv adlı Fuji News Network ve Fuji Network System şirketleri bünyesinde bulunmakta olan bir Japon televizyon kanalında yayımlanmaya başladı. Anime toplamda 1.sezon 24, 2.sezon 25 bölümden oluşmaktadır ve Anime 1 adet Ova sınıflı bölümüne sahiptir yani Ansatsu Kyoushitsu toplamda 50 bölümük bir Japon televizyon programıdır. Anime Fuji Tv ve ekstradan bir kaç kanalda 9 Ocak 2015 ile 30 Haziran 2016 tarihleri arasında yayımlandı.

  Animenin konusu Ayın, %70' ini tamamen yok etmiş ahtapotumsu bir canavarın japonya hükümetine belli bir tarihte aynı şeyi dünya içinde yapacağını söylemesi ve 3-E sınıfına öğretmenlik yapmayı istemesidir ve devletin kârıysa canavarın öğrenciler tarafından saldırıya uğrasa bile öğrencilere karşı kendini savunmak dışında bir şey yapamamasıdır.

Önerilen: Hangi Harry Potter Altın üçlü (Hermonie-Ron-Harry) Karakterisin? Kişilik Testi!

Bu canavarın başına koyulan para miktarıysa Japonyanın en iyi okullarından birisindeki en düşük sınıf olarak nitelendirilen 3-E sınıfının 20 mach hızında ki bu canavarı öldürmeye çalışması ve canavarında bunu destekleyerek öğrencilerine şefkatle elinden geldiği kadar çok şey öğretmeye çalışmaya başlaması ile olaylar başlar. Öğrenciler  canavar olan aynı zamanda neredeyse ölümsüz biri gibi görünen ve mesleğine kaç kolu varsa sarılmış olan bu öğretmenlerini Koro-sensei olarak adlandırırlar ve bu canavar ile öğrenciler arasında oluşmaya başlayan samimi bağlar ile işler iyice karışır. Unutmayın bu animede dram etiketi de var.

Bunu 1.sezonu izlerken unutabilirsiniz fakat söylemeliyim ki, 2.sezonun sonlarına doğru baya kötü bir şekilde hatırlayacaksınız. Merak edenler için bu Animenin Assassination Classroom: Koro-sensei Dai Hōimō adlı Bandai Namco Entarnaiment tarafından geliştirilip, yayımlanmış bir oyunu, Bir adet 110 dakikalık canlı aksiyon filmi ve son olarak Koro-Sensei Q adlı ek bir mangası vardır.


OKUMAYA DEVAM ET

Harry Potter Evrenindeki Patronus Hayvanın Hangisi? Kişilik Testi!