Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru Animesi Tanıtımı!

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru Anime İncelemesi

Ana karakterimiz olan Hikigaya Hachiman’ın rehber öğretmeni olan Shizuka Hiratsuka baskısı ile bir kompozisyon yazmaya çalışır, hikigaya “kısaca hikki” bu kompozisyonu yazmak istemez hiratsuka nın baskısı ile okuldan bir rehberlik kulübüne katılır.

Bu rehberlik kulübünde Yukino Yukinoshita ”kısaca yukinon” insan ilişkileri hakkında sohbet ederler ve kişisel problemler için çözümler üretmeye çalışırlar

Anime’nin bütün konusu aslında hikki’nin gözünden insanları tanımak üzerine kuruludur.

Önerilen: Hangi Another Karakterisin? Kişilik Testi!


Neden hikki üzerinden kuruludur derseniz

1.O ana karakter yani neden olmasın.

2.Her türlü olaya tarafsız bakabilen tek kişidir kendisi.

Anime boyunca bir sürü insan tanırız ve anime karakterler konusuda epey gerçekçi yani hiçbir iyi yada kötü değil, hepsi kendi menfaatleri doğrultusunda herşeyi yapmaya hazır kişilerdir.

Açık konuşmak gerekirse bu anime beni çok fena sıktı, yani anime boyunca olayları tek ve tarafsız bir kişinin gözünden görmek hem insanı bayıyor hemde kendisini hikayenin içinden olmasını zor hale getiriyor, yani empati kurmayı imkansız yapıyor.

Yani bu olay çizgi filmlerdeki anlatıcı olur yada ana karakteri sadece 4.duvarı yıkarcasına izleyici ile sohbet eder ama sadece tek kişi olaya dahil olduğu bir noktadan sonra sıkılırız.

Animede ana karakter diye bileceğiniz hikki ile beraber 3 tane karakter vardır

Önerilen: Sewayaki Kitsune no Senko-san Animesi İncelemesi

Hachiman Hikigaya

("Hikki, Hikitani, Hikio, Hikigaeru, Hikigerma, 8man, Fishigaya")

Kendisi hemen her olayı kendisine göre eleştirir ama bu eleştirilerini kendi kafasından yapar ve neredeyse hiç kimseye belirtmez doğal olarak.

“Ben animenin 3 sezonu boyunca sadece 2 yada 3 defa empati kurabileceğimiz davranışlarına şahit oldum, onun dışında fazlasıyla boş bir karakterdir kendisi.”


Yukino Yukinoshita

("Yukinon")

Kendisi önceki okulunda arkadaş sandığı kişiler tarafından ya ihanete uğradı yada “kardeşim” dediği kişilerin aşk itiraflarına maruz kaldığı için insanlara fazla güvenmez, biz anime boyunca bu karakterin insanlara güvenini yeniden kazanmasını görürüz.

Ve kendisi nedense sürekli ama sürekli gerizekalı ablası tarafından ezilir üstelik kendisi gerçekten ezik olduğundan iğrenç ablasına karşılık vermez.Annesi ise bambaşka alemlerde. Açık konuşmak gerekirse umrumda bile olmayan ne iş yaptığı bilmediğim ama çok meşgul olduğundan dolayı kızları ile ilgilenmiyor baba desen zaten ne olduğu daha açıklanmadı.

Önerilen: Hangi Kobayashi-san Chi no Maid Dragon Karakterisin? Kişilik Testi!

“Ama ne hikmetse anime boyunca hikki’ye sürekli ihtiyaç duyar, yani bir ödevi yada herhangi işi var diyelim “arkadaşlık” adı altında “güvenmiyorum” dediği kişilerin başından gelen adamdan sürekli yardım dilenir.

Ben bu kıza gıcık oldum, iki yüzlü bir karakter ve yardım istediği sırada “bana yardım etmek zorunda değilsiniz, sizden böyle bir şey isteyemem.” diyor ve mağduru oynuyor, gerçekten sevmiyorum bu karakteri, çünkü kendisi aynı güvenmediği 2 yüzlü kişilerden birisidir sadece.

“Ve nedense anime’nin güzel kızı olduğunu düşünüyorlar, ya neresi güzel bunun klasik hiç artısı veya eksisi olmayan hain karakter tipi ve kişiliği var kendisinde, benim gözümde hiç güzel değil.”


Yui Yuigahama

Kendisi “deredere” diyebileceğimiz ve hayata toz pembe bakan karakterdir, hikki’ye platonik olarak aşıktır ve anime boyunca.

*Hadi artık itiraf ette hikki iki yüzlü donuk suratlıdan kurtulsun.* dediğimiz karakterdir kendisi, bana göre sadece anime boyunca *asıl kızın* yerini dolduran sevgili rolündedir, yani hepimiz biliyoruz bu animenin nasıl adaletsiz ve berbat bir şekilde biteceğini.


İroha İsshiki

Önerilen: Domestic Na Kanojo İnceleme ve Eleştiri

Kendisi “deredere” diyebileceğimiz ve hayata toz pembe bakan karakterdir, hikki’ye platonik olarak aşıktır ve anime boyunca.

Kendisi sürekli ama sürekli iğrenç bir şekilde hikki’ye yürür, yani ona aşıktır ama ona belli etmeden onu etkileme çalışıyordur.

Anime boyunca sadece ilk seferinde komik olan “Aman tanrım sen bana yürüyorsun, kusura bakma, affet beni ama şu anda birisi ile çıkmam, seni reddettiğim özür dilerim.” ama suyu çıkan bu muhabbetti her fırsatta yapar.

Kendisi diğer karakterlere daha iyidir, çünkü en azından belli bir kişiliğe sahip değildir, yani kendisi hikki'yi sürekli tahrik eder bu hem cinsel açıdan hemde psikolojik açıdan dır.

*Sırf “sonunda nereye bağlanacak acaba ?” diye izlediğim ve hikayesi bomboş olan bir animedir, peki bu izlenir mi ? 

Çerez niyetine izlenir, yani dizi yada film bulamıyorsanız "aaa buda vardı ya izleyim bari, bakalım nereye bağlanmış" diye izlemelik bir anime, yani 12 bölüm olan charlotte bile daha dolu bir olay örgüsüne, daha iyi karakterlere sahip.

6/10


OKUMAYA DEVAM ET

Hangi Charlotte Karakterisin? Kişilik Testi!