Gotoubun no Hanayome Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Gotoubun no Hanayome İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Gotoubun no Hanayome  Animesi Tanıtımı!

Gotoubun no Hanayome Anime İncelemesi

Konusu

Futaro Uesugi adında çok zeki bir ama sosyal açıdan azıcıkta olsa eksikleri olan “fakir” diyebileceğimiz bir öğrencinin kardeşine güzel bir hayat vermek adına beşiz olan İchika,Nino,Miku,Yotsuba,İtsuki NAKANO adında ki kardeşlere derslerini geçmesi karşılığında para kazanmaya çalışmasıdır.

Futaro küçükken aşık olduğu biri vardır ve bu nakano ailesinden bir kişi o kızdır diyebiliriz.


Karakterler


Ichika Nakano

Kendisi beşizler arasında en büyük olandır ve doğal olarak futaro ile sürekli dalga geçer, kendisi aileyi bir arada tutmak yada kimsenin futaro yüzünden birbirine küsmemesi için futaro’ya tüyolar verir. 

Arada sırada cinsel şakalarda yapar ama arada sırada futaro’ya karşı utandığı olur, kendisi aile arasındaki en olgun kişidir ve kendisi bir aktördür.


Nino Nakano

Kendisi futaro’ya hiç bir şekilde güvenmez hatta bir noktada ondan nefret dahi eder, çünkü futaro yüzünden kardeşleri ile iyi anlaşamayacağını ve birbirlerini eskisi kadar sevmeyeceklerini düşünür. 

Bu yüzden her fırsatta “Futaro’yu hiç sevmiyorum gitsin evimden, japonya'yı sel bassa dahi hiç bir şekilde bizim yanımızda kalamaz erkek sonuçta sapıklık yapar.” gibisinden kardeşlerini kışkırtmaya çalışır.


Yotsuba Nakano

Kendisi çocuksu bir ruha sahiptir ve bu yüzden futaro’yu çok sever yani onunla sürekli arkadaş olmaya ve iyi geçinmeye çalışır, diğer kızlar arada sırada “futaro sapıktır” desede “yok canım yanlış anlamışsınızdır” gibi güzel masum savunmalar ile futaro’ya sürekli destek çıkar.

Kendisi yalan söyleme konusunda berbattır, kardeşleri aralarından iyi niyetinin o olduğunu bildiğinden ufak yalanlar söylemeye çalıştığını anlamaz.


İtsuki Nakano

Kendisi futaro ile yemek masasında tanışmıştır ve futaro parası olmadığı için yemekte sadece pirinç ve çorba yer yani en ucuz yemekleri yer, itsuki futaro’ya “Buraya ilk önce ben geldim kalkar mısın” deyince ikiside çıkar yol bulamaz beraber otururlar. 

İtsuki sınav notlar çok kötüdür ve futaro’nun sınavdan sonra bile ders çalıştığını fark eder ve notuna bakar, 100 almıştır.

Futaro espiri amacı ile “Ne kadar da utanç verici” der.

İtsuki ile inadına sohbet etmeden onu gıcık eder bu yüzden itsuki futaro’dan hiç haz etmez, aynı nino gibi onun da aile arasında bulunmasını istemez


Miku Nakano

Kendisi çok sessiz bir karakterdir, kardeşleri arasında uzaktanda olsa en pasif görünen odur ama kendisi hiç göstermediği halde japon tarihindeki liderlere bayılır. 

Önerilen: Hangi Owari no Seraph Karakterisin? Kişilik Testi!

Kendisi’de yotsuba gibi futaro’yu sevsede aklında hala “sapık mı acaba” diye bir düşünce vardır.

İchika kendisinin futaro’ya aşık olduğunu düşünmektedir, bu yüzden sürekli futaro ve miku’yu birlikte yapma çabasındadır.

Yorumum

Anime birbirinden çok farklı kişiliklere sahip karakterleri ile bizi azda olsa güldürebiliyor.“azda olsa” dedim çünkü bu anime’nin komedisini ben milyonlarca kere gördüm, yeni banyodan çıkmış bir kız ile yanlış anlaşılma, araları bozulmasın diye eve erkek almak, istemeyen kardeş yada kardeşler, aynı tabaktan yada bardaktan bir şeyler yiyip yada içip dolaylı yoldan öpüşme, vs vs bu kült yada klişeler beni güldürmüyor artık.

 Çünkü izlediğim her ama her harem animesi böyle, ciddiyim her biri aynı konuyu işliyor yazarlar şöyle mi düşünüyor acaba ?

“Hadi bir harem animesi yapalım, karakterler ise klasik olsun, anime komedi adına diğer hiç bir eserden farklı olmasın ama animeye ölmüş aile ferdi draması ekleyelim de izleyici farklı olduğumuzu sanısın ama aslında her animede olan klişeyi yesinler.”

İşte bu yüzden fazla harem animesi izlemem, tamam komedi konusunda klişe olabilirler ama hemen hemen her an komedi olduğu için fazla düşünmüyorsunuz olay örgüsünü böylece çerezlik bir anime izlemiş olursunuz.

Şu ana kadar bokuben dışında hiç bir harem animesi aklımda kalmadı, nedeni ise bokuben manga bittikten sonra her bir karakter için okul bittikten sonra farklı hikayeler hazırlayıp fanların istedikleri solo karakter hikayesini veriyor.

Bu animeye kötü diyemem ama bir günahı var, o ise izlediğim zaman gülme krizine girdiğim bir sahne var.


!!!Ağır Spoiler!!!

Anime kendi finalini gösteriyor ve merak ediyorum bu kızın kim olduğu cidden anlamayan var mı ?

Bakın ben mangasını okumadım ama kim olduğunu görür görmez anladım, Miku işte ya bu.

Harem animelerinin en önemli ögesi olan gizem unsunu yok ettiği için puan kırmak zorundayım.

6 puan veriyorum 10 üzerinden.

Özür Dilerim

Şimdi mangasının finalini okudum ve ### oldum diyebilirim, çünkü mangasında son bölümünde bu kız Yotsuba çıktı, bir anime yemin ederim ancak bu kadar güzel ters köşe ve mükemmel bir final verebilir. 

Bu animeyi izleyin, izletin ben genelde harem animelerinde sadece ama sadece finalinde asıl puanımı veririm, anime’nin finalinden önceki bölümler %40 finali ise %60’nı etkiler ben puan verirken ve bunun finali MUHTEŞEM.

Hiç tahmin edemezdim çünkü harem animeleri ya kişilik yoksunu çocukluk arkadaşı evliliği yada içi boş ve karakteri bu o kadar sönük ve sakin karakter ile bitirir.

Ama anime aralarından en enerjik, tatlı ve güzel olan Yotsuba ile bitirdi, bu animeyi ayakta alkışlıyorum ve bana göre mükemmel harem animesini ödülünü veriyorum.

İzletin, okutun bu muazzam eseri.

Birde kafası karışan olursa diye söylüyorum, son sahnelerde düğünün rüya olduğu düşünülüyor ama değil. 

Çünkü aslında uyanma sahnesi bir rüya ama farzedelim düğün gerçekten bir rüya olsun elde tek bir seçenek kalıyor.

O ise bokuben’deki gibi her karaktere özel bir final vermek ama bu 5 tane final gelmediği için serinin yotsuba’nın düğünü ile bittiğini farz edebiliriz ama ileriki zamanlarda bu finaller gelir ise seriyi berbat bir hale sokarlar.

Çünkü her bir karakter için final yazmak demek bu karakterin 5 defa rüya görüp uyanması demek.

Bunun anlamı ise 1 defa dahi bu düğünün rüya olduğu sahne tekrarlanırsa çok kötü eleştirilere maruz kalabilir.

Ama sadece bir ihtimal yüzünde puan kıracak değilim manga mükemmel, anime de öyle olacak.

10/10


OKUMAYA DEVAM ET

Hangi Hangi Haikyuu Karakteri Sevgilin Olmalı? Kişilik Testi!