High School DxD Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız High School DxD İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! High School DxD Animesi Tanıtımı!

High School DxD Anime İncelemesi

Romantizm, Büyü, Şeytanlar, Gençlik, Ecchi öğeler barındıran bir Japon animesdir. Hyoudou Issei isimli bir lise öğrencisinin başından  geçenleri anlatır. Issei sıradan bir lise öğrencisidir. Hormonal anlamda en üst  düzeydedir ve aklında kızlardan başka bir şey yoktur. Tüm çabalarına rağmen diğer iki arkadaşı ile birlikte çoğunluğu kızlardan oluşan bir okulda sap olarak gezmektedir.

Issei sonunda bir gün bir kız ile randevu fırsatı yakalar ama sonu iyi bitmez. Kız aslında Issei’yi tuzağa çekmeye çalışan bir düşmüş melektir. O gün Issei öldürülür. Okulun en gözde kızlarından olan ve aslında bir şeytan olan Rias tarafından kurtarılıp bir şeytan olarak tekrar doğar. Bundan sonra ki hayatına bir şeytan olarak devam etmek zorunda olan Issei’nin yeni bir  amacı vardır.

Önerilen: Genshin Impact Benzeri 10 Anime Önerisi!

Harem Şeytanı olmak. Edindiği büyü güçlerini kendi cinsel arzuları doğrultusunda şekillendiren Issei komik bazı yetenekler üzerinde çalışır. Ayrıca özel bir gücü daha vardır. Kolunda  antik bir alet takılıdır. İstediği zaman aktif edebildiği bu alet Kırmızı Ejder  İmparatoru olarak bilinen bir ejderhanın hapsedildiği bir zırh eldivenidir.

Zırh eldiveni kullanıcısının gücü ve daha da önemlisi arzuları doğrultusunda ona güçler verir. Bu durumda Issei cinsel arzularına  odaklanarak giderek daha güçlü hale gelir. Zamanla Başta Tanrının melekleri,  Düşmüş Melekler ve Şeytanlar arasında bir savaş olduğunu öğrenir. Rias için  gücünü son sınırına kadar zorlayıp onu kurtarır. 

Not: Dxd bir çeşit ejderha adı. Lakin ana karakterle ilgili değil, uzay boşluğunda dolaşan kozmik bir canlı neden filmin adında yer alıyor anlamadım. Belki gelecekte açıklarlar.


OKUMAYA DEVAM ET

Hunter x Hunter bilgi testi