Kishuku Gakkou No Juliet Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Kishuku Gakkou No Juliet İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Kishuku Gakkou No Juliet Animesi Tanıtımı!

Kishuku Gakkou No Juliet Anime İncelemesi

Konusu

Dahlia Akademisi prestijli bir yatılı okuldur, bu okulda doğu touwa ulusundan öğrencileri ve batı prensliği nin öğrencileri ile yan yana ders alırlar.

Lakin, Touwa öğrenci yurdunun öğrencileri;

Kara Köpekler hanedanlığı

Ak Kediler hanedanlığı

Olarak ikiye ayırmış durumda ve bu iki grupta kendilerinin daha iyi olduklarını kanıtlamak için her gün okuldan sonra ölümüne dövüşürler.

Ama kara köpekler hanedanlığının başkanı olan Romio Inuzuka bu savaşın çocukluktan beri devam etmesinden ötürü çok saçma olduğunu düşünmektedir, şu zamana kadar kimsenin başına ciddi bir durum gelmedi ama süreç devam ederse birileri ölebilir.

Ama bundan çok daha ciddi ve kaotik bir durum vardır. 

Karak köpekler hanedanlığının başkanı olan Romio Inuzuka, Ak kediler hanedanlığının yani ezeli düşmanı oldukları yurdun lideri olan Juliet Persia çocukluktan beri aşıktır ve bu ırkçılık haline gelmiş durumdan dolayı hislerini itiraf edemez.

Bu sırada Juliet Romio’dan nefret eder, çünkü her savaş sırasında kendisi ile dövüşmekten kaçındığı için onunla dalga geçtiğini onu bir rakip olarak değilde ezilecek bir aptal olduğunu düşündüğünü sanır ve ona gıcık olur

Ta ki karak köpeklerden bir grup Juliet yalnız olduğu sırada yakalayıp ona tecavüz etmeye çalışana kadar.

Inuzuka onu kurtardığı zaman Juliet onu yanlış anlar ve oradan hemen ağlayarak kaçar.

Günün sonunda Inuzuka tecavüze yeltenen arkadaşlarını bir temiz döver ve dövdüğü sırada bir arkadaşı kafasına ok yer.

Ok julietten gelmiştir ve üzerinde bir not vardır “Bir an önce avludaki çeşmede yanıma gel.” der.

Inuzuka çeşmeye gider ve juliet’in ellerinde 2 tane kılıç görür ve juliet bir düello talep eder.

Juliet “Tecavüz edecekleri sırada sende mi bana saldırıyordun, yoksa bana acıdığın için mi kurtardın, eğer ikincisi ise bu durum saldırmandan daha kötü bir durum ve şimdi bu kılıçlar ile durumu eşitleyelim.

Çünkü ben seni rakip olarak görüyorum ve rakibim tarafından acınası bakışlara maruz bırakılmak ve aşağılanmak tecavüzden daha kötü bir durum. 

Son bir düello yapalım.” der.

Inuzuka düellonun ilk kılıç darbesinde aşkını itiraf eder.

Düellonun ardından gerçekten savaştığı bileğinin hakkıyla kaybeder.

Ardından juliet onunla gerçekten dalga geçmediğini anlar ve onu avludaki çeşmeye düşürür ve “baka”der ve sevgili olmayı kabul eder.

Ama bu ilişkiyi kimsenin öğrenmemesi şartı karşılığında.


Karakterler


Inuzuka, Romio

Dediğim gibi kendisi kara köpekler öğrencilerinin başkanıdır ve cidden juliet’i herşeyden çok seviyordur, hatta birlikte rahat dolaşabilmek için juliet’i erkek gibi giydirip kara köpeklerin arasında kalıyordur.

Önerilen: DC Evreni Bilgi Testi! (Zor)

Persia, Juliet

Kendisi ak kedilerin lideridir ve ak kediler tarafından gerçek bir prenses olarak görülür, hatta ailesi tarafından da bir prenses olarak yetiştirilir ama kendisi öyle egoist yada herşeyi yapabileceğini düşünen iğrenç insanlardan değildir.

Kendisinin en büyük amacı bu yurtların düşmanlığını bitirip okula barış ve huzur getirmektir.


Hasuki Komai

Kendisi ak kedilerin lideridir ve ak kediler tarafından gerçek bir prenses olarak görülür, hatta ailesi tarafından da bir prenses olarak yetiştirilir ama kendisi öyle egoist yada herşeyi yapabileceğini düşünen iğrenç insanlardan değildir.

Kendisinin en büyük amacı bu yurtların düşmanlığını bitirip okula barış ve huzur getirmektir.

Ama aşkına geri dönüş alamayınca vazgeçer, yani aşıklara engel olmaz.

Ayrıca yurttaki en sorumlu kişidir, konu ders çalışma olunca kişiliği 180 derece değişir ve tam bir öğretmen olur. 


Yorumum

Anime klasik zıt kutupların imkansız aşkını anlatıyor ve benim hoşuma gitti ama mantıksız şeyler var.

Mesela 2 tane düşman diyebileceğimiz yurt neden aynı okula gidiyorlar ve üstelik neden düşmanlar ? 

Birde en klişelerden bir tanesi var ama bundan puan kıramam sonuçta bir engel lazım illaki bir engel koyacaksınız bunu ana karakterin abisi yapması zorunda değilsiniz !

Ne oluyor ya bu japonlara, neden bütün abiler yada ablalar sorumluluk abidesi olarak gösteriliyor ?

Abisi yada ablası olan herkes bilir ki abin de ablan da senin gibidir senden tek farkı aranızda 1 yaş olmasıdır, abartmayın artık kendinden büyükleri yüceltme olayını cidden irite oluyorum artık.

Ama aşıklara engel olarak büyük bir tehdit lazım o tehdit ise abi olabilir ama abi yerine yurdun sahibi gibi bir şey yada babası olabilirdi, bu bir tercih meselesi yüzden puan kıramam.

10/10


OKUMAYA DEVAM ET

One Piece Animesi vs Mangası! (Anime veya mangası için beşer neden!)