Witch Craft Works Anime İncelemesi

Anime izleyeceksin ama bir türlü beğenemiyor musun? İşte size bir anime incelemesi ile yardımcı olacağız Witch Craft Works İncelemesi ile sizlere hem bir animeyi inceleyip tanıtacağız hem de bir anime önereceğiz! Witch Craft Works Animesi Tanıtımı!

Witch Craft Works Anime İncelemesi

“Öncelikle ben böyle animeleri eleştirmem, çünkü böyle animelerde mantık yoktur, her şey mümkündür”

Honoka Takamiya tamamen sıradan ve normal hayatından son derece memnun bir lise öğrencisidir. 

Hayattaki tek ve en büyük sorunu okulun "Prensesi" olan Ayaka Kagari ile aynı okulu paylaşmasıdır. 

Okuldaki bütün kızlar ve erkek ona tanrı gibi saygı ve sevgi duyar, ve bu Honoka'yı zor duruma sokuyor sürekli, çünkü her sabah onunla aynı otobüse biniyor ve sınıfta onun yanında oturuyor, aynı gün sınıf temizliği yapıyorlar. 

*Düşününce bu kadar fazla tesadüf birazcık garip*

Buda doğal olarak öğrencilerini 

“Prensesimiz neden bu eziğin yanına oturuyor ?”

demesine sebep oluyor.

Bir gün honoka sınıftan çöpü çıkarırken çöpün içinde bir peluş tavşan fark ediyor.

Tavşanın üzerinde de 

Hava tahmini:Açık 

Ve ara ara okul binası yağışlı

Yazıyordur ve honoka yukarıya bakar ve üzerine bir bina düştüğünü fark eder, gözlerini kapatmış, kendi ölümünü kabul etmişken güzel bir koku fark eder, ve kendisini ayaka’nın kucağında havada dururken bulur, ayaka onu kurtarır ve ayaka robot tavşanlar ile savaştığı sırada honoka yı bir kişinin 

buraya gel burası güvenli !” der.

Honoka tabi ki kim olduğuna aldırmaz, direkt oraya koşar ve orada daha fazla robot tavşan vardır, tavşanlar onu yakalar tam kafasını kesecekleri sırada ayaka gelir ve robot tavşanları yok eder, ve ayaka onu sürekli koruduğunu çünkü onun “prensesi” olduğu söyler ve gün böylece biter.

Sonraki gün yine otobüse biner yanına oturur, okuldaki herkes honoka ya “geberde kurtulalım” gibi bakar ve honoka bir süre sonra ayaka’ya onu cadılık konusunda eğitmesini ister ve böylece hayatı bir günde değişir !

“Ve evet bu yazdıklarımın hepsi sadece 1.bölümde olan olaylar, bölümler sadece 22 dk olmasına rağmen tek bölüme bu kadar çok olay sığdırması beni çok mutlu etti.

Çünkü normalde animeler bölümleri uzatmak pahasına bölüm içerisine boş beleş muhabbetler ekler yada önemli bir olay olduğu anda keseler bölümü, yani ana karakter saldırıya uğradığı anda bölümü bitirirler, sonraki bölümde devam ederler. Ama bu anime gerçekten bütün olayları çok akıcı bir şekilde anlatıyor ve bu anlatım hiç bir şekilde sizi sıkmıyor.


Karakterler


Honoka Takamiya

Kendisi normal bir öğrenci olmasına karşın annesi ve kız kardeşi birer atölye cadısıdır, ve kendisinin bundan haberi yoktur.

En güçlü atölye cadısı olan Ayaka Kagari’nin çocukluk aşkı, nişanlısı ve gücünün kaynağıdır, bu yüzden kule cadıları Honoka’nın bu gücünü ister, bundan haberi olmadığı gibi çocukken ayaka ile arkadaş olduklarını hatırlamaz.


Ayaka Kagari

Kendisi bir atölye cadısıdır, yıllardır atölye cadıları ve kule cadıları arasında bir savaş vardır, bu savaşın sebebi ise atölye cadıları bulundukları şehri korumak için şehrin kalbi ile bağlılık yemini ederken kule cadıları ise bu yemini etmez ve şehri yok etmek isterler.

Önerilen: Aho Girl (Salak Kız) – Anime İncelemesi

Ayaka bütün cadılar arasında “ateş cadısı” olarak nam salmıştır çünkü kendisinin büyüleri genelde ateş üzerinedir ve kendisi en güçlü atölye cadısıdır.Okuldaki diğer öğrenciler honoka ya kötü davrandıkları için okuldaki herkesi spor salonuna toplar, ve honoka’yı okulun başkanı ilan eder ve bunu ne kadar istemeselerde “prenses” söylediği için herkes kabul etmek zorundadır !


Kazane Kagari

Ayaka’nın annesidir okul müdürüdür ve lisede honoka nun annesi ile sınıf arkadaşıdır, aslında arkadaş olmaktan çok birbirlerine aşıklardı, ve evlenmek gün almışlar, ama japonyada eşcinsel evlilik yasak olduğu için ikiside başka kişiler ile evlenmiştir, ve bir söz vermişlerdir 

“Biz evlenemiyorsak çocuklarımız evlenmeli”

“Böylece ayaka ve honoka’nın birbirleri için yaratılmış olduklarını anlarız :D”

Ayaka her kule cadıları ile savaştığında şehri yok etmekten beter ettiği için her seferinde arkasını temizler.

Ayrıca kendisi şekerli yiyeceklere bayılır, ne derece sever derseniz.

Sadece bu kadarcık şeker atar çayına yanında ise yaş pasta yer.

Ve kendisi honoka küçükken beraber kamp yapmışlardır.

Anladığım kadarıyla ayaka evlatlıktır.

Nedeni ise ayaka manga’nın bir bölümünde, ormandaki bir evde işkence edilirken buluyor, honoka onu buluyor kazane ise onun evlat ediniyor.


Kasumi Takamiya

Honoka’nun küçük kardeşidir, kendi de bir atölye cadısıdır, klasik abisini çok seven kardeş rolündedir ve aşıktır yine.

Kendisini gücü peluş hayvanları yardımcı yada silah olarak kullanabilir ve kendisi ayaka ortalıkta olmadığı zamanlar abisi korumakla yükümlüdür.

Bu anime acayip derecede sayko, nedeni ise ayaka daha 5 dk önce kendisi taşa çeviren ve onu öldürmek üzere olan medusa’yı, ve evet o yılan saçlı ve bakışları ile insanları taşa çeviren yunan mitolojisinde canavar olan medusa’yı öldürmek yerine, revire getiriyor üstelik medusa honoka uyandığı zaman ona böyle kankaymış gibi halini hatırını soruyor.

Animeyi bir çok kişinin anlamadığını düşünüyorum bence bunun sebebi anime nin olay örgüsünde bir başlangıç görememiz.

Bence bu anime toplam 3 sezon olmalı nedeni ise 2.sezonda bütün bu cadılık şehrin kalbine bağlılık yemini gibi olayların sağlıklı bir şekilde anlatılması gerekiyor ve bunu 2.sezon ile güzel bir şekilde başarabilirler, 3.sezonda ise ilk sezonun sonundan devam ederler ve son bölümde ise bütün hikayeyi sonlandırılır bize mutlu bir son ve yeterli bölüm ile veda ederler.

Animedeki olaylar acayip derecede hızlı ve absürt bir şekilde gelişiyor 

Bunu animede olmayan ve tamamen kendi uydurduğum bir örnek ile açıklamak daha iyi olur.

Honoka ve Ayaka hafta sonu piknik yaparken birden bire nehirden motosikletli, bale yapabilen, örümcek gözlü, uzayda nefes alabilen, jetpack li, gökkuşağı renkli sülfürik asitli balgam atabilen, tehditkar tek boynuzlu at bedenli korsan köpek balıkları çıkabiliyor.

Bu anime acayip derecede komik ve güzel izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum !

Ve anime sadece 12 bölümdür.

Keşke 30 bölüm olsaydı neden bunu dedim ? 

Çünkü bu anime 2014 yılında yayımladı !

10/10


OKUMAYA DEVAM ET

Overlord Anime İncelemesi